Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 10:49

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Matrox RT X2 niespotykany problem z kartą 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Matrox RT X2 niespotykany problem z kartą
Witam wszystkich serdecznie.
Mam problem z kartą Matrox RT X2 SD i jak dotąd chyba niespotykany jeszcze.
Podczas uruchamiania się programu Premiere CS3 wyskakuje informacja z Windowsa, że wystąpił błąd w aplikacji Adobe Premiere i zostanie ona zamknięta. Po wyciągnięciu z komputera karty Matroxa program odpala się bez problemu. Sprawdziłem wszystko, płytę główną, dyski twarde, RAM. Przywracałem system GHOSTEM, instalowałem na nowo system, na innym dysku twardym i problem nadal był taki sam. Odesłałem kartę do serwisu. Stwierdzili wadę karty i przysłali mi nową. Włożyłem ją do kompa i problem był dalej taki sam o co chodzi...? Sprawdziłem kartę na innym komputerze z inną płytą główną i dyskiem i problem jest nadal taki sam. Może ktoś z Was się spotkał z podobnym problemem? Czy to możliwe by przysłali mi ponownie wadliwą kartę z takim samym błędem?

czwartek, 22 października 2009, 13:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Matrox RT X2 niespotykany problem z kartą
napisz pw. do uzytkownika cyfrawideo - najlepszy na forum od matroxa, jesli to wada karty to usunie ja nawet przez internet

czwartek, 22 października 2009, 13:20
Nowy
Nowy

tak też zrobiłem i napisałem do tego użytkownika.
Dziękuję Panu za pomoc. Może coś poradzi.

czwartek, 22 października 2009, 13:32
Moderator
Moderator

Degenerado prawdę powiadasz!
No Comment :mrgreen:

czwartek, 22 października 2009, 15:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kerizon napisał(a):
Witam wszystkich serdecznie.
Mam problem z kartą Matrox RT X2 SD i jak dotąd chyba niespotykany jeszcze.
Podczas uruchamiania się programu Premiere CS3 wyskakuje informacja z Windowsa, że wystąpił błąd w aplikacji Adobe Premiere i zostanie ona zamknięta. Po wyciągnięciu z komputera karty Matroxa program odpala się bez problemu. Sprawdziłem wszystko, płytę główną, dyski twarde, RAM. Przywracałem system GHOSTEM, instalowałem na nowo system, na innym dysku twardym i problem nadal był taki sam. Odesłałem kartę do serwisu. Stwierdzili wadę karty i przysłali mi nową. Włożyłem ją do kompa i problem był dalej taki sam o co chodzi...? Sprawdziłem kartę na innym komputerze z inną płytą główną i dyskiem i problem jest nadal taki sam. Może ktoś z Was się spotkał z podobnym problemem? Czy to możliwe by przysłali mi ponownie wadliwą kartę z takim samym błędem?

Karta Matroxa ma pewna przypadłość a mianowicie nie pasuje do każdej napotkanej płyty głównej, a także do każdej karty graficznej. Najlepiej na stronie producenta sprawdzić z jakimi płytami i kartami ta karta wideo najlepiej współpracuje tzn bez konfliktów sprzętowych.

http://www.matrox.com/video/en/support/ ... 2#GPUtable

http://www.matrox.com/video/en/support/ ... validated/

Nie wiem jak to jest teraz z RTX2 ale RTX 100 oprócz tego że musiał mieć odpowiednią płytę główną to jeszcze musiał być wsadzony w odpowiedni slot na tej płycie. Tak więc sprawdź swoje bebechy w kompie czy się nadają do tej karty, bo to może być przyczyną błędów. :wink:

piątek, 23 października 2009, 16:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a moze jest klopot taki ze nie moze pracowac jak ma przerwanie wspoldzielone ? i trzeba w biosie recznie ustawic przerwania a w windzie sprawdzic czy z niczym sie nie gryzie

piątek, 23 października 2009, 17:04
Nowy
Nowy

Ok. już po problemie :-)
Problemem okazały się sterowniki i chciałbym to jakoś wytłumaczyć ale chyba nie potrafię. Nie wiem dlaczego po przywróceniu systemu GHOSTEM sterowniki nadal miały jakiś błąd a przecież powinny przywrócić się do stanu pierwotnego nawet gdyby coś się z nimi stało. W każdym bądź razie za którymś razem wszystko odpaliło jak należy. Szkoda bo tak do końca nie rozumiem co było przyczyną tego konfliktu z kartą i jak się uchronić na przyszłość.

Dziękuję Wam wszystkim za zainteresowanie całą sprawą i pomoc.

sobota, 24 października 2009, 10:43
Nowy
Nowy

Degenerado napisał(a):
a moze jest klopot taki ze nie moze pracowac jak ma przerwanie wspoldzielone ? i trzeba w biosie recznie ustawic przerwania a w windzie sprawdzic czy z niczym sie nie gryzie

Wiem, że matrox jest "trudną" kartą i byłbym wdzięczny gdybyś Degenerado podpowiedział mi coś więcej o ustawieniach biosu dla tej karty a może ktoś inny może podzielić się swoją wiedzą na ten temat.
Miałem Matroxa RT X100 teraz mam RT X2SD wiem, że trzeba mić odpowiednią płytę główną i inne podzespoły ale nie znam się na ustawieniach biosu dla tej karty a słyszałem, że to może być kluczowa sprawa w prawidłowym funkcjonowaniu tej karty
Proszę o pomoc

sobota, 24 października 2009, 11:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]