Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 20:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Radeon 9100 + stary telewizor 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Radeon 9100 + stary telewizor
Witam,
Mam taki zestaw : radeon 9100 z tv out - SVHS>chinch>DIN5 - stary telewizor. NIe wiem w ogóle czy taka kombinacja w ogóle ma prawo zadziałać. dodatkowym elementem jest że w zakładce konfiguracyjnej ATi Radeon nie mogę aktywaowac trybu TV ,niby że kable nie podłaczone (może nie da się tak tego podłączyc?). Prosze o pomoc !!! żonka sie uparła oglądac filmy z kompa na TV i nie da mi spokoju :)))))).

Pozdr

sobota, 19 lipca 2003, 18:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post TV
Dopóki telewizor nie bedzie prawidłowo podłączony do karty to katra nie pozwoli na włączenie TV Out.
Jesli podłącza się poprzez Composite czy S-Video czy też Euro to powinna byc mozliwość włączenia tej funkcji. Przy okazji karta testuje TV i okresla max wartość odświeżania oraz max. rozdzielczość.
U mnie np. Radeon pokazał 60Hz i 1024x768...

Jesli jednak zrobiona jest jakas kombinacja to trzeba sprawdzić czy podłączenie jest OK - nie każda przejściówka jest dobra. No i czy w ogóle telewizor to umozliwia. Czy podłączałes do niego Video itp?

emes

wtorek, 22 lipca 2003, 10:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzisiaj próbowałem innego rozwiązania. Podłączyłem tak : GRAFIKA>SVIDEO>COMPOSITE>EURO> Do nowego Magnetowidu>TV
Niestety W zakładce ekrany opcja TV dalej nieaktywna. Na ekranie TV jakieś śmieci i pasy. Mam wrażenie, że to wina przejściówek ew. cos z softem do karty.
P.S
Zaznaczam że do TV ze względu na "nieznane" gniazdo DIN na TV prawie zawsze podłączałem się przez kabel antenowy (kiedys udało mi się zrobic własnoręcznie wtyczkę i podpiac pod niego dekoder cyfry). Generalnie straszne utrapienie z tym DIN

Pozdr,
Olaf

wtorek, 22 lipca 2003, 22:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeżeli to jest gniazdo DIN to ma kodowanie kolorów RGB
a 6 - pinów są przyporządkowane :

- R
- G
- B
- Chrominancja
- Luminancja
- masa

i żeby z SVHS lub COMPOSITE VIDEO wyprowadzić sygnał to
potrzebny by był jakiś konwerter sygnału

czwartek, 24 lipca 2003, 15:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeszcze jedno jeżeli magnetowid ma złącze Euro-Scart to tam można poszczególne kolory uzyskać i to jest jedyna możliwa droga

czwartek, 24 lipca 2003, 15:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzięki za wszystkie rady. Pusciłem przez video z EURO i działa. Co do DIN poszukam konwertera i pobawię się lutownicą.
Jeszcze raz THX
Olaf

piątek, 25 lipca 2003, 22:50
Bywalec
Bywalec

Podaj model tego telewizora. Ja kiedyś miałem podobnego soniaka. To gniazdo DIN to dawne rozwiązanie do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku i nagrywania dźwięku z telewizora. Tam nie ma sygnały wizji. Jak dobrze pamiętam schemat tego złącza, to są tam 2 żyły L,R na wejście sygnału, 2 żyły L,R na wyjście sygnału oraz wspólna masa. Jak na mój gust, to złącze jest już niewykorzystywane, złącza chinc wyparły je z rynku.
Pozdrawiam

sobota, 26 lipca 2003, 12:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
prośba ma gforce 2 z tv out -em chcem go podłaczyc do tv jak to zrobic co trzeba. jak ktos wie to prosze odezwac sie na GG 1633558

środa, 25 lutego 2004, 18:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]