Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 23:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 VhS --> DVD przesunięty dźwięk 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post VhS --> DVD przesunięty dźwięk
Witam!

Chciałabym prosić o pomoc. Mam problem przy zrzucie filmów z magnetowidów na komputer - obraz jest w porządku (Pal, avi), natomiast występuje problem z dźwiękiem, który na początku filmu jest OK, ale na samym końcu jest mocno przesunięty. Myślałam, że jest to problem związany z liczbą klatek, ale w projekcie nie jestem w stanie tego zmienić.
Używam do zrzutu karty Pinnacle Studio AV/DV (projekty ze zrzutu analogowego też zapisuję w Pinnacle'u).
Próbowałam zrzucać już z trzech magnetowidów, ale problem występuje za każdym razem.
Podłączyłam też starą kamerę AV, ale problem również się pojawia.
Co ciekawe, ze trzy-cztery lata temu nie miałam tego problemu (używałam dokładnie tych samych narzędzi!). Czy jest to winą mojego procesora? Kabli? A może jakichś kodeków?
Ślęczę już nad tym problemem jakiś czas i nie daję już rady.
Proszę o pomoc!!! (obiecałam na święta zrzucić stare filmy mamie mojej przyjaciółki, no ale oddać takie coś z przesuniętym dźwiękiem, to wstyd przecież!).

Pozdrawiam,
Kaśka

PS Przejrzałam pobieżnie wątki na forum, ale nie znalazłam podobnego do mojego problemu - jeśli się wątek ponowił, przepraszam.
PS2 Nie mam absolutnie żadnych problemów przy zrzucie DV - obojętnie z jakiej kamery i w jakim programie.

piątek, 18 grudnia 2009, 12:01
Moderator
Moderator

Post Re: VhS --> DVD przesunięty dźwięk
Cytuj:
Nie mam absolutnie żadnych problemów przy zrzucie DV - obojętnie z jakiej kamery
Jeśli któraś kamera ma wejście/wyjście to podłącz magnetowid+kamera+komputer > to jest najlepsze rozwiązanie na VHS .

piątek, 18 grudnia 2009, 14:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Już próbowałam, ale się nie dało.
Być może coś sknociłam, bo kamera ma AV out... Nie pamiętam, czemu to u mnie nie zadziałało (może nie miałam kabla odpowiedniego??). W każdym bądź razie sprawdzę to po południu i dam znać.
Dzięki za radę. Mam jednak prośbę - czy w razie moich ewentualnych problemów mogę liczyć na dalszą pomoc? Nie do końca ufam sobie i swoim umiejętnościom w podpinaniu kabli ;)

piątek, 18 grudnia 2009, 15:01
Moderator
Moderator

Kamera w tym układzie ma być przestawiona na Play .

piątek, 18 grudnia 2009, 15:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ech, to na pewno nie było powodem - bo o przestawieniu na odtwarzanie akurat pamiętam :/ Za chwilę zabiorę się za podłączanie, nie będę z tym czekać do popołudnia :)
Dzięki raz jeszcze!

piątek, 18 grudnia 2009, 15:13
Moderator
Moderator

będzie wszystko OK. :P

piątek, 18 grudnia 2009, 15:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nie chcę się poddawać, ale nie mam więcej pomysłów, albo zbyt małą wiedzę :wink:
Może ja coś źle podłączam?
W tej chwili wygląda to tak:
Magnetowid podłączony do kamery kablem AV (z jednej strony czincz, z drugiej strony końcówka półokrągła).
Kamera do kompa podłączona standardowo iLinkiem.
Kamera w trybie odtwarzania.
Podglądu obrazu z magnetowidu nie ma ani na PC, ani na kamerze.

Co ja robię źle?

PS Przepraszam za malkontencki opis kabli, ale nie znam ich nazw fachowych.

piątek, 18 grudnia 2009, 17:11
Nowy
Nowy

W Pinnacle Studio 9 tego problemu nie było.

W następnych wersjach problem ten się pojawił , też nie wiem dlaczego.

Przechwytuj z magnetowidu w około jednogodzinnych odcinkach.

Tak robiłem i było dobrze.

piątek, 18 grudnia 2009, 18:29
Moderator
Moderator

W menu kamery musimy przestawić funkcję AV na wejście ?
Obraz z magnetowidu musi pokazać się na monitorku kamery .

piątek, 18 grudnia 2009, 19:10
Moderator
Moderator

Warto dodać, że od niedawna dopiero aktywne wejście AV w kamerze stało się normą, kiedyś niektóre tylko kamery pozwalały na pracę przelotową jako konwerter analog --> DV.
Oczywiście jeśli ma ona aktywne wejście AV, należy w menu kamery przełączyć na AV-IN.
Z magnetowidu podłączamy dwa kabelki chinch (video out, audio out) do kamery, do gniazda jakie posiada, różne kamery mają różne wejścia.
Warto też wejść do ustawień dźwięków i urządzeń audio w Panelu Sterowania, bądź do innego dodatku należącego do karty dźwiękowej i wyłączyć wszelkie wodotryski jakie często instalowane są z kartami dźwiękowymi, one dodając różnych wirtualnych efektów przestrzennych, nieprzydatnych bajerków, często powodują tego typu anomalie z asynchronizacją dźwięku względem obrazu.
Będzie miło, jeśli napiszesz co to jest za kamerka, jaki masz system w komputerze...
... i czy masz już zaplanowanego Sylwestra :mrgreen: (dowcip).

piątek, 18 grudnia 2009, 20:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
tadeo_27 napisał(a):
W Pinnacle Studio 9 tego problemu nie było.

W następnych wersjach problem ten się pojawił , też nie wiem dlaczego.

Przechwytuj z magnetowidu w około jednogodzinnych odcinkach.

Tak robiłem i było dobrze.

Z tego, co pamiętam, to ja też na początku nie miałam problemów z dźwiękiem, używając pinnacle'a 9. Teraz mam w dalszym ciągu pinnacle'a 9, ale problem już jest (czy może to być spowodowane zmianą systemu operacyjnego czy jakimiś dodatkami? Może ja po prostu przeinstaluję Pinnacle'a i będzie po sprawie? :)))

A co do odcinków jednogodzinnych, to już tak próbowałam - to się nie sprawdza, bo u mnie to przesunięcie dźwięku następuje już po kilku minutach :(.

Co do wyjścia av w kamerze, to jest to raczej av out, a nie in (tak przynajmniej jest napisane na kamerze), ale jeszcze sprawdzę w menu. Kamerę mam sony fx7, system na kompie XP z SP3, proc athlon 64 dual core 5600+, 2GB ram (za mało??), dyski w raidzie, a sylwestra nie mam jeszcze zaplanowanego :mrgreen:
Dzięki Wam za pomoc, ale chyba to jeszcze nie koniec moich utrapień...

piątek, 18 grudnia 2009, 22:34
Moderator
Moderator

Obstawiam jednak jakąś nakładkę systemową odnośnie karty dźwiękowej, miałem niejednokrotnie podobną sytuację, oraz jeszcze inny problem z dźwiękiem, o którym nie będę tu rozpisywał i zawsze winną okazała się być jakaś dodatkowa aplikacja sterująca dodatkowymi możliwościami kraty dźwiękowej, wystarczyło to albo odinstalować, albo wyłączyć w Panelu Sterowania.
Reinstalacja Pinnacle nic nie da, pisałaś przecież, że czymkolwiek byś nie zgrywało asynchronizacja i tak występuje, ale pytanie jeszcze takie:
- czy zgrany plik, który nie poddajesz jeszcze montażowi odtwarzany jakimś playerem "idzie" poprawnie?

sobota, 19 grudnia 2009, 00:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ech - będę zatem próbowała coś zrobić z kartą dźwiękową, choć sama nie wiem, co.
Ale czuję, że to może rozwiązać problem, bo jak zgrywałam parę lat temu (przed zmianami płyty głównej), to - jak już wspominałam - zgrywało się wszystko dobrze.

Cytuj:
Reinstalacja Pinnacle nic nie da, pisałaś przecież, że czymkolwiek byś nie zgrywało asynchronizacja i tak występuje, ale pytanie jeszcze takie:
- czy zgrany plik, który nie poddajesz jeszcze montażowi odtwarzany jakimś playerem "idzie" poprawnie?

Niestety, filmy odtwarzane jakimkolwiek playerem są też "przesunięte".

Zabiorę się dzisiaj za "manipulowanie" kartą dźwiękową, ale nie wiem, czy to dobry pomysł :P pewnie coś popsuję :wink:

sobota, 19 grudnia 2009, 10:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Cytuj:
Obstawiam jednak jakąś nakładkę systemową odnośnie karty dźwiękowej, miałem niejednokrotnie podobną sytuację, oraz jeszcze inny problem z dźwiękiem, o którym nie będę tu rozpisywał i zawsze winną okazała się być jakaś dodatkowa aplikacja sterująca dodatkowymi możliwościami kraty dźwiękowej, wystarczyło to albo odinstalować, albo wyłączyć w Panelu Sterowania.

Powyłączałam wszelkie "bajery" z dźwiękówki - niestety asynchronizacja dźwięku występuje w dalszym ciągu :( Czyli albo czegoś nie wyłączyłam (i nie wiem czego i gdzie), albo problem tkwi gdzie indziej. Ech...

sobota, 19 grudnia 2009, 14:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]