Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 08:10

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Przechwyt z VHS przy pomocy EasyCap Grabber 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Przechwyt z VHS przy pomocy EasyCap Grabber
Witam
Mam zamiar kupic cos takiego jak EasyCap Grabber https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=3606 aby zgrac material z VHS na dysk. Do zgrywania najlepszym programem i najmniej obciążającym procesor wydaje się Virtualdub. W związku tym mam kilka pytan
Jakie wybrac ustawienia przechwytywania by nie tracic nic na jakości i uniknąć przeplotu . Mam ok. 200gb wolnego na dysku usb. Z tego usb Grabber na usb dysk da rade bez zadnych ceregieli?
Nastepnie w jakim kodeku kompresowac by można było odtworzyc na standardowym odtwarzaczu dvd- stacjonarny. Jaki kodek na jakich ustawieniach. Jaki wgrac sobie codek pack by nie narobil syfu w systemie i jaka jest najstabilniejsza wersja VirtualB nadajaca się do przechwytywania. Dawno już suę w to nie bawilem, a wersje jaka posiadam na dysku nosi nr 1.5.1
Będę wdzieczny za porady
Znalazlem cos takiego http://divx.howto.pl/art-132_z-kasety-v ... ysiekw.htm ale tam tylko wybor rozdzielczości pokazany i jakis dziwny codek

poniedziałek, 4 stycznia 2010, 21:05
Moderator
Moderator

Post Re: Przechwyt z VHS przy pomocy EasyCap Grabber
Twoje pytania są tak daleko będące od chociażby bliskich odpowiedzi, że obawiam się, jak zaczniemy Ci to wszystko tłumaczyć, to osiwiejesz ...
To urządzonko, to gadget znany z wielu dyskusji i rozczarowań, sprzedawany w Lidlach i innych małych marketach - zapomnij o tym.
Na forum znajdziesz wszystko na każdy temat, a ten zwłaszcza był niejednokrotnie wałkowany.

poniedziałek, 4 stycznia 2010, 22:19
Nowy
Nowy

Mam problem z zgrywaniem dźwięku za pomocą tego urządzenia.
Zgrywam programem Ulead VideoStudio SE DVD i obraz jest bardzo dobry tylko problem mam z dźwiękiem jest niewyraźny(http://www.youtube.com/watch?v=YthmpncxqGw).
Czy to wina kodeków??? Co mogę zrobić by dźwięk był wyraźny, dodam że przy normalnym odtwarzaniu na tv dźwięk jest dobry.

poniedziałek, 4 stycznia 2010, 23:44
Nowy
Nowy

Montażysta Darek A. napisał(a):
Twoje pytania są tak daleko będące od chociażby bliskich odpowiedzi, że obawiam się, jak zaczniemy Ci to wszystko tłumaczyć, to osiwiejesz ...
To urządzonko, to gadget znany z wielu dyskusji i rozczarowań, sprzedawany w Lidlach i innych małych marketach - zapomnij o tym.
Na forum znajdziesz wszystko na każdy temat, a ten zwłaszcza był niejednokrotnie wałkowany.

Czyli powiadasz ze szajs? POsiadam jeszcze wentualnie karte Prolink PixelView PlayTV XP PV-BT878P+ rev. 9D Zakup nagrywaki DVD czy kamery z finansowych wzgledow odpada. Jak tanim kosztem mozna zgrac jeszcze vhsy pomijajac zledenie to komus?

wtorek, 5 stycznia 2010, 14:19
Nowy
Nowy

kryzek napisał(a):
Mam problem z zgrywaniem dźwięku za pomocą tego urządzenia.
Zgrywam programem Ulead VideoStudio SE DVD i obraz jest bardzo dobry tylko problem mam z dźwiękiem jest niewyraźny(http://www.youtube.com/watch?v=YthmpncxqGw).
Czy to wina kodeków??? Co mogę zrobić by dźwięk był wyraźny, dodam że przy normalnym odtwarzaniu na tv dźwięk jest dobry.

Gdziesz czytalem ze problemem na XP SP3 moze byc sterownik i nalezy go zaktualizowac na wersje syntekSTK1160.
Ten ulead nadaje sie na takie zgrywanie, kiedys go uzywalem i wydaeal mi sie strasznie masywny i obciazajacy kompa. Taka jakosc jak Twoja na filmiki nawet by mnie zadawalala, tez planuje pozgrywac kasety z meczami.
PS to sezon 2004?:)

wtorek, 5 stycznia 2010, 14:29
Nowy
Nowy

Problem rozwiązany, pobrałem program Golden Videos i tam zmniejszylem natężenie decybeli na min i dźwięk jest teraz ok, także w ulead studio.
PS:Sezon bodaj 2002.

wtorek, 5 stycznia 2010, 17:25
Moderator
Moderator

Kolego kryzek zachowujesz się niegrzecznie, wlazłeś w czyjś temat i oddaliłeś jego wątek?!

wtorek, 5 stycznia 2010, 18:51
Nowy
Nowy

Co w tym niegrzecznego? Temat podobny nie chciałem zakładać drugiego, przy okazji pokazałem jakość obrazu zgrywanego przez to urządzenie więc nie wiem o co ci chodzi.

wtorek, 5 stycznia 2010, 19:41
Nowy
Nowy

Ja zalu nie mam,a przynajmniej zobaczylem co potrafi ten grabber.
Zamówilem sobie go juz, jutro odbieram video z serwisu i cos sprobuje poczialac. Parametry mojego magnetowidu sa takie http://i45.tinypic.com/154tzsm.jpg Nada się on do zgrywania?

wtorek, 5 stycznia 2010, 21:42
Nowy
Nowy

nie mam dzwieku suwak z usb jest niekatywny , jak to zmienic?

czwartek, 7 stycznia 2010, 20:56
Moderator
Moderator

Wyrzucić do kosza i zgrywać przepuszczając sygnał przez jakąś kamerkę cyfrową do postaci plików AVI DV, dopiero wtedy można będzie rozmawiać o jakości i dalszej obróbce (opcjonalnie) takiego materiału.
Nie jestem złośliwy, lecz rozwalają mnie takie gadgety, którymi producenci nabijają sobie w butelkę klientów i zarabiają na ludzkiej niewiedzy.

czwartek, 7 stycznia 2010, 21:46
Nowy
Nowy

Nie no Darek nie ma nagorzej zgrywa porownywalnie do jakosci na kasecie, kamerka chyba nie osiagnie nic powyzej jakosci kasety? Wiesz co zauwazylem gdy wideo podlaczylem do TV lcd i odtworzylem orginalna kasete, obraz byl nawet nawet. Natomiast jak podlaczylem pod zwykly tv to juz gorszy...
Ten porgram ulnead studia to kiepski i mulacy do przechwytu, polecilbyscie cos innego moze WinDVR?

piątek, 8 stycznia 2010, 13:36
Nowy
Nowy

Podpinam sie pod ten watek, ale mam nieco inne pytanie. Jak najlepiej zgrywac filmy z VHS do DVD??? Czy dobrym rozwiazaniem sa odtwarzacze posiadajace taka funkcje??? Pozdrawiam

sobota, 30 stycznia 2010, 22:33
Moderator
Moderator

Chodzi o magnetowidy z funkcją nagrywarki DVD, czy też jak kto woli nagrywarki z funkcją odtwarzacza VHS?
- są po prostu rozwiązaniem wygodnym nie wymagającym żadnej wiedzy, programów, nawet potrzeby posiadania komputera itp.

niedziela, 31 stycznia 2010, 20:22
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]