Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 01:09

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 amator prosi o poradę - zgrywanie na VHS 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post amator prosi o poradę - zgrywanie na VHS
witam!
jestem na etapie zakupu komputera który bedzie słuzył mi do obróbki nagrań z kamerki Hi8. W zestawie który mi zaproponowano pojawiła się karta TV AVER TV STUDIO 303 oraz karta graficzna RADEON 9100 64DDR TV-OUT DVI. Na forum wyczytałem, że karta TV którą mi zaproponowano nie ma wyjścia wideo. Obrobiony na komputerze materiał chce zgrać również na kasetę VHS. Czy umozliwi mi to w/w karta graficzna? Jeśli tak to czy zgranie za pomocą tej karty graficznej da jakość nagrania nie gorszą niż za posrednictwem karty TV? Czy istnieją wogóle takie karty TV które mają i wejscie i wyjście wideo i które mogą być stosowane do tych celów?

pozdrowienia

czwartek, 24 lipca 2003, 12:40
Bywalec
Bywalec

Jeśli chcesz bawić sie to karta TV może być, o ile nie chcesz z tego robić nie daj boże DVD (choć są tacy co próbują).
Co do Aver TV 303 to faktycznie nie ma wyjścia video.
Są jednak katy z wyjściem video:
http://sklep.benchmark.pl/komparator_209.html
Co do karty graficznej to pierwsze słyszę o takiej sztuczce jak nagranie sygnału z karty telewizyjnej przez kartę grafiki. Ale może są jakieś ponadludzkie możliwości o których ja nie słyszałem.
No i na koniec, dziwi mnie fakt że chcesz sie bawić sygnałem analogowym w dobie wypierania go przez wszechobecny DIGITAL.
Ale jeśli jest z tego jakiś interes to proponuję PINNACLE. Najtańszy to DC10+ ver.8 ma sterowanie także na WIN XP.

Pozdrawiam.

SHAPPHIRE RADEON 9000 Atlantis
HDD: Samsung SV2044 (66/5400RPM)
--------------------------------------------
Win XP prof.

sobota, 23 sierpnia 2003, 23:49
Bywalec
Bywalec

Sprostowanie nagrania sygnału na VHS przez kartę video.

Jeśli magnetowid posiada wejście, Eurozłącze lub composite to byłoby to mozliwe. Ale zdaje sie, ze jeśli już to musiałby być to dość drogi magnetowid.

Win XP prof.

sobota, 23 sierpnia 2003, 23:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wejście i wyjście " composite" mają wszystkie magnetowidy a Eurozłącze większość, konfiguracja komputera też dość kiepska zwłaszcza HDD -5400.

niedziela, 24 sierpnia 2003, 10:35
Bywalec
Bywalec

No cóż, faktycznie przyznaję, myliłem się.
Sztuczka z nagraniem z karty graficznej jest całkem realna.

Win XP prof.

niedziela, 24 sierpnia 2003, 13:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Po kolei...
Standardowych kart TV z wyjściem nie widziałem i o ile wiem takowe nie istnieją. (karty za 150-300PLN mają tylko wejścia S-Video i/lub Composite)
Chyba że droższe modele - nkz myslał zapewne o Pinnacle za ponad 460PLN. Cóż - za tą kasę można kupić kartę TV oraz prostego Radeona z wyjściem TV...

Druga sprawa. Jeśli jest się w posiadaniu kamery Hi8 to porada typu przejdź na Digital jest bez sensu. Kamera jest analogowa więc temat jest prosty jak przysłowiowy drut. W takim przypadku albo karta TV albo karta Video albo jakis zewnętrzny konwerter analogowo-cyfrowy. Swoją drogą użytkownicy forum lubią troszkę przesadzać z tym Digital. Jeśłi ktokolwiek przyzna się do tego że już pracuje na analogu to od razu znajduej się taki który namawia do cyfrówki. Oczywiście gdy ktoś szuka porady to OK - doradzam cyfrówkę. ale gdy gość już zainwestował w analog to nie będę mu zawracał głowy cyfrą...

Zgrywanie przez TV Out na magnetowid nie jest żadną sztuczką a codziennością.

Nie rozumiem aluzji co do DVD. Czy zgrany obraz w pełnym PAL nie może zostać zakodowany do mpeg2???? Chciałbym usłyszeć choć jeden powód.
Od razu zaznaczam że powód pod tytułem "jakość" mnie nie przekonuje...

emes

poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 10:04
Bywalec
Bywalec

Ok. Emes, masz racje. Moje sugestie typu "dziwi mnie fakt że chcesz sie bawić sygnałem analogowym w dobie wypierania go przez wszechobecny DIGITAL" były jak najbardziej nie na miejscu.
CO do DVD miałem na myśli rozdzielczość 720*568, ale wycofuję się z tego ponieważ sugeruję się wypowiedziami innych, a nie własnym doświadczeniem. Mam nadzieję, iż za kilka dni to się zmieni.
Tak czy inaczej, sorrki jeśli ktoś się poczuł urażony lub wprowadzony w błąd.
Taki to jest los forum że pojawiają się rózne opinie, a myślę że dobrze jeśli czasem prowokujące.

poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 10:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DVD z kamerki analogowej jest gorszy od tego z DV gdyż razdzielczość
VHS i 8 jest w granicach 240 lini a z HI-8 tak jak SVHS czyli około 400, natomiast DV -500 i więcej , więc jakość obrazu wyjściowego jest zawsze gorsza . Dalej konwersja z DV na DVD i koniec natomiast w Hi-8
z analogu na digital i potem dopiero na DVD.

poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 14:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Rozdzielczość
Racja, że Hi8 ma niższą rozdzielczość od DV. To oczywiste.
Ale nie zgodzę się że materiał z Hi8 jest tak lipny że nie nadaje się na DVD.

Wypowiedź do której się odwoływałem w ogóle dyskwalifikowała taką operację, a ja po prostu jestem uczulony na tego typu wypowiedzi.
Mozna napisać że materiał z Hi8 będzie niższej jakości niż z DV itd - brzmi to lepiej i mniej zaznajomiony użytkownik przynajmniej wyrobi sobie rozeznanie.

Ile osób ma nagrania na analogu a chciałoby zarchiwizować je na DVD?
Pewnie dużo. I myślę że jeśli w porządny sposób dokona się konwersji na format cyfrowy to efekt może byc zaskakujący. 400 linii to tylko 20% mniej... A marny kodek mpeg2 może bardziej zepsuć film niż 100 linii obrazu mniej.

emes

poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 15:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Oczywiście każdy materiał można nagrać na DVD nawet z kamery filmowej 8 mm , jakoś nie zawsze jest najistotniejsza.

środa, 27 sierpnia 2003, 00:42
Nowy
Nowy

dzięki bardzo za dyskusję na wywołany przeze mnie temat :) co prawda pierwsza odpowiedź pojawiła sie miesiąc po zasygnalizowaniu nurtującego mnie problemu i zakup komputera mam juz za sobą, ale i tak czytałem to z ciekawością :) ...za soba mam równiez pierwsze próby montazowe (ulead media studio) ..zrzut na twardy dysk robię za pomocą avertv studio 303...jakość mojego pierwszego prostego filmiku na razie mnie nie zadowala ale mam nadzieję, ze to tylko kwestia umiejętnego ustawienia parametrów przy digitalizowaniu materiału oraz jego póxniejszym zapisaniu po obróbce...w celu szybszego osiągniecia celu ( zadowalająca mnie jakość finalna ) zakupiłem biblię AP6.5 i oczywiście przerzucam sie na AP6.5..mam nadzieję ze wyczytam tam coś co przybliży mnie do celu...jeszcze raz dzięki i jakby co to pozwolę sobie w bliżej nieokreślonej przyszłości korzystac z wiedzy "starych wyjadaczy" podrzucając do rozwiązania nurtujące mnie problemy :)

Pozdrowienia

poniedziałek, 1 września 2003, 00:46
Bywalec
Bywalec

Post Kamery cyfrowe hm..?
Mialem przez pewien czas cyfrowke SONY Digital 8 TRV 240E i musze powiedziec ze w porownaniu z moim dosc wiekowym analogiem PANASONIC S-VHS NV-S 88E , jakosc obrazu miala tragiczna (ostrosc ilosc szczegolow). Na plus mozna jej zaliczyc dobre odwzorowanie kolorow przy gorszym oswietleniu. Koszt w chwili jej zakupu to ok. 3000 zl wiec kwota nie mala. Wnioski wyciagnijcie sami .

P.S. Co na to zwolennicy technologi cyfrowej ?

P4E 3.0 FREEZER 4 ABIT IC7-G 1.1 HIS EXCALIBUR RADEON 9800 PRO ICE-Q 2 x 512 MB A-DATA VITESTA DDR 600 2 x SAMSUNG SP 80 GB SATA RAID SAMSUNG SP 200 GB AUDIGY 2 ZS PLATINUM PINNACLE STUDIO DELUXE 10 PLUS BENQ DWLS 1655 NEC ADLF 7173A LCD ASUS PW201.

poniedziałek, 1 września 2003, 05:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Technologia cyfrowa to tylko sposób zapisu , na jakośc obrazu ma wpływ wiele czynników:obiektyw,oświetlenie,rodzaj i ilość przetworników CCD.
Zapis cyfrowy to kolejny krok w rozwoju technik wizualnych i pewnie po nim będą następne.Każdy system oferuje coś za coś ale zawsze generalnie jest lepszy.

poniedziałek, 1 września 2003, 10:27
Bywalec
Bywalec

Post C.d.
Oczywiscie mowie o amatorskich kamerach cyfrowych do 4-5 tys zl. Jednym slowem obecnie technika cyfrowa poza uproszczona obrobka materialu nie oferuje nic nowego (nadzwyczajnego) w porownaniu do techniki analogowej. Mowie tu o sprzecie o zblizonych parametrach. Takze amatorzy posiadajacy dobrej klasy kamery HI 8 lub S-VHS jeszcze ladnych kilka lat nie beda mieli powodu aby zmieniac sprzet.

P4E 3.0 FREEZER 4 ABIT IC7-G 1.1 HIS EXCALIBUR RADEON 9800 PRO ICE-Q 2 x 512 MB A-DATA VITESTA DDR 600 2 x SAMSUNG SP 80 GB SATA RAID SAMSUNG SP 200 GB AUDIGY 2 ZS PLATINUM PINNACLE STUDIO DELUXE 10 PLUS BENQ DWLS 1655 NEC ADLF 7173A LCD ASUS PW201.

poniedziałek, 1 września 2003, 13:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Amatorzy tak ale ludzie pracujący kamerą zarobkowo muszą raczej przejść na DV gdyż nawet laik odróżni mateiał nagrany na DV od analogu
no i jakość końcowa po montażu.

poniedziałek, 1 września 2003, 13:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]