Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 06:43

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 karta z hdp 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karta z hdp
witam i dzięki za odpowiedż

chciałbym się coś od Was dowiedzieć na temat kart i oprogramowania firmy "hdp" z Wrocławia, czy ktoś na tym w ogóle pracuje?.

sobota, 26 lipca 2003, 23:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 27 lipca 2003, 22:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Dvmax całkiem dobry kontroler FiWi. Program Digi Lab najnowsza edycja
całkiem całkiem do prostych montaży. Pakiet narzędzi mało przydatny.
Kontroler dobrze pracuje z A.P zresztą chyba jak wszystkie. Przy zakupie kart HDP można tanio dokupić inne oprogramowanie.

niedziela, 27 lipca 2003, 22:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czyli na początek warto ? czy lepiej wybrać Ulead lub Pinacle , oczywiście żeby być legalnym ze względu na cenę, nie chciałbym odrazu inwestować w AP a chcę tworzyć oficjalnie.

niedziela, 27 lipca 2003, 22:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli jest to początek i kamera DV to wspomniany DVmax w zupełności wystarczy, zależy też jakie filmy chcrsz realizować.
Pozdrawiam.

niedziela, 27 lipca 2003, 23:00
Bywalec
Bywalec

Post karta dvmax...
... bardzo przyzwoite budżetowe urządzenie, sam z karty HDP korzystam przy zrzucaniu filmów. Z kolei soft jest rzeczywiście prościutki, ale karta bez problemu pracuje z innymi programami od capturerów (np. scenalyzer) przez Uleady, Adoby Premiery, itp.
Jest ubogi w efekty, możliwosci wstawiania różnych obiektów, porównałbym do movie makera, czy stoickiego VideoMana, choć te na oko prezentują się nieco lepiej i np. mają więcej filtrów.

piątek, 5 września 2003, 14:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Korzystam z karty VideoZipRT i programu DigiLAb. Do montażu wesel itp. w zupełności wystarczy. Program jest prosty i przejrzysty- to raczej zalety niż wady. :lol: Jest już nowa wesja ale jescze z niej nie skorzystałem- poprawiono w niej ścieżkę dodawania napisów (fakt,że była uboga). Efektów jak na moje potrzeby to jest full, może przydałoby się trochę więcej ciekawych filtrów. Poza tym praca karty jest dość stabilna, nie wiesza komputera, nie sprawia niespodzianek. Myślę, że to też kwestia odpowiedniej konfiguracji komp, sporo negatywnych opinii słyszałem na różnych forumach, ale mi się jakoś to wszystko kręci. Poza tym karta współpracuje z Adobe Premier i Ulead Video Studio, ale jeszcze nie próbowałem ( nie mam czasu sie nauczyć). Pozdrawiam.

niedziela, 11 stycznia 2004, 01:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
... Poza tym karta współpracuje z Adobe Premier i Ulead Video Studio, ale jeszcze nie próbowałem ( nie mam czasu sie nauczyć). ...

Jesli chodzi o Ulead MediaStudio Pro 6.5 (rozumiem, ze chyba o ten program chodzi), to jak na razie nie ma modulu do zrzucania materialu z kamery. Trzeba to robic np. w DigiLabie i potem zaimportowac sobie to do UMS. Z Adobe Premiere podobno wszystko chodzi, ale poki co takze jeszcze nie sprawdzalem.

Pozdrawiam - Grzesiek.

wtorek, 13 stycznia 2004, 06:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Syf karta nie polecam nikomu a wrazie jkichkolwiek problemow uslyszymy w pomocy technicznej HDP odpowiedz " Przykro mi ale nie jestem w stanie panu pomuc" HA HA HA pracowalem na niej w 2002r i mam ja do tej pory w ciemym kacie, poniewaz nie chce by ktos stracil przez nia ZDROWIE.Cuduja i cuduja ale nie tedy droga Panowie HDP-owcy!!!! :oops: :oops:

wtorek, 13 stycznia 2004, 22:13
Bywalec
Bywalec

Pracuje z tą karta od maja 2002 roku do dziś, na poczatku faktycznie dużo problemów, ale po zmianie Win98 SE na WinXP, problemy sie skonczyły. Jest przyzwoita jakość obrazu, program jest prosty, regularnie ulepszany (wzbogacany) i poprawiany. Do realizacji wesel jest wystarczająco dobry. HDP wypuścił nową kartę, nie wiem tylko czy to jest następca VideZip RT, czy tylko wzbogacenie oferty handlowej.

sobota, 7 lutego 2004, 12:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Koszmarna karta ... same problemy z nią miałem. Problemy ze sterownikami ... firma z wroclawia kazała sobie zapłacic za sterowniki do w2k co wg mnie jest sporym świństwem. Nie podobał mi się sposób kodowania obrazu jego format etc.
Ze swojej strony nie poleciłbym jej nikomu.
Znam tez ludzi którzy ją mają i nie narzekają.
Wg mnie jest to produkt dość kontrowersyjny.

sobota, 7 lutego 2004, 14:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
W przypadku VideoZIP RT-10 sterowniki do w2k sa w komplecie.

Pozdrawiam - Grzesiek.

sobota, 7 lutego 2004, 14:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kartę kupilismy jak nie bylo jeszcze w2k ... potem okazało się że sterowniki do niej pod w2k są platne. Karta VideoZIP
Właściwie to nawet nie dostalismy nowych sterowników tylko musieliśmy zapłacić za uprgade całego oprogramowania w którym były zaszyte sterowniki ! Samych sterowników nie było ! nie wiem czy teraz zmieniło się podejście HDP do klienta w tym temacie ale niestety karta lezy na półce i raczej już nigdy do niej nie wrócimy ! HDP bardzo skutecznie odstraszyło nas od używania ich sprzętu.

sobota, 7 lutego 2004, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No to faktycznie, panowie z HDP nie popisali sie. Ja przejechalem sie na samym poczatku na pierwszym ich produkcie Video F/X - chyba tak to sie nazywalo. Zero wsparcia technicznego, zero pomocy, zero nawet checi by cokolwiek pomoc. Na wszystkie pytania odpowiedz byla jedna: prosze uzywac przetestowanej przez nas konfiguracji (chodzilo o plyte glowna). Bardzo mnie to wkurzylo, bo karta czesto sie wieszala.

Obecnie za namowa znajomego wymienilem ja (za doplata oczywiscie) na VideoZIP RT-10 i szczerze powiedziawszy jestem zadowolony. W przeciagu ok.dwoch miesiecy uzytkowania zawiesila sie jeden raz. Dziala z AP, a mozna tez zrobic co nieco liniowo i na razie zadnych problemow.

Pozdrawiam - Grzesiek.

sobota, 7 lutego 2004, 17:39
Bywalec
Bywalec

Fakt ze jest dużo przecznych opini na temat tych kart, ja nie narzekam wszystkie sterowniki otrzymalem od razu na plycie z programem montażowym i od razu wszystko działało. W systemie 98 było ciężko, doprowadzało do rozpaczy, ale od momentu gdy mam XP zmieniłem zdanie. Nie twierdzę ze przyczyną był system ale faktem jest że XP po prostu jest o wiele bardziej stabilny. Inna sprawa ze mimo wszystko myslę o wymianie na inną karte i soft - nastawiam sie na Liquida Editiona.

sobota, 7 lutego 2004, 19:27
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]