Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 01:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Jestem nieszczęśliwym posiadaczem Plextora PX-TV402U :( 
Autor Wiadomość
Stały bywalec
Stały bywalec

Post Jestem nieszczęśliwym posiadaczem Plextora PX-TV402U :(
Witam kolegów.
Problem w zasadzie nie do rozwiązania. :(
Kupiłem konwerter sygnału firmy Plextor, model PX-TV402U.
Chciałem sobie przegrać kilka dodatkowych pozycji na komputer z VHS i Video8.
Z tym konwerterem są tylko same problemy. :(

- powinien zgrywać programy za pomocą WINDVR 5 oryginalnie załączonego na CD, ale okazuje się, że z listy kilkunastu formatów, o "narzuconych" parametrach zgrywanego materiału, WINDVR 5 "upiera się" tylko przy jednym ustawieniu. Mianowicie MPEG-2/DVD Standard Play (3000kb/s; 352x576). Nic innego, co wybierzecie z listy, "nie wchodzi".
- na stronie Plextora znajduje się program do zgrywania materiału o nazwie "PlextorGoCap.exe" (korzystając z niego występuje u mnie przesunięcie dźwięku względem obrazu) :( Wystarczy 15 minut nagrania.
- na stronie Plextora znajduje się również nowszy program o nazwie "PlexToolsProfessionalXL.exe". Zgrywa materiał bardzo ładnie, ma szereg ciekawych i fajnych ustawień, ale występuje u mnie przesunięcie dźwięku względem obrazu. :( Wystarczy 15minut nagrania.

Próbowałem innych programów typu "CAPTURE". W ogóle nie działa zgrywanie w programach "ULEAD" Ani mediastudio, ani videostudio.
Pozostaje mi cokolwiek, co jest proste, funkcjonalne, i nadaje się do przechwytywania z konwerterów na USB.

Czy ktoś zna aktualizację do tego WINDVR 5 ??
Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego, jeśli już zgrałem materiał na dysk, to w urządzeniu, które samo robi kompresję w locie, dźwięk będzie przesunięty względem obrazu raz wprzód, a raz w tył ?? :( :(
Czy ktoś to chce odkupić??
Ludzie, co za złom :( :(

Załączniki:
Komentarz: Wchodzi tylko to jedno ustawienie...
plextor.jpg
plextor.jpg [ 69.54 | Przeglądane 131 razy ]

czwartek, 4 marca 2010, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jestem nieszczęśliwym posiadaczem Plextora PX-TV402U :(
o mały włos i ja był bym posiadaczem twojej karty bo firma plextor to prekursor w digitalizacji cyfrowego materiału video
miałem parę kart do zgrywania i najlepszy był już nie produkowany dvd master od dazzla
teraz używam movie board pinnacla
poza dazzlem wszystkie karty maja problem ze synchronizacja audio i video- powodów sporo ale najczęstszy soft producent a- pinnacle dopiero przy studiu 14 zaczęło pracować normalnie
polecam ci dvd rekorder cybelinka- wykryje twoja karte i zgra material
proponuje ci zgrywanie po 30 minut to nie będzie problemów z asynchronami

Ostatnio edytowano piątek, 5 marca 2010, 11:00 przez kumak, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 4 marca 2010, 23:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Jestem nieszczęśliwym posiadaczem Plextora PX-TV402U :(
kumak napisał(a):
poza dazzlem wszystkie karty maja problem ze synchronizacja audio i video

Canopus ADVC-50 nie miał żadnych problemów z synchronizacją, ale najwygodniejszym sposobem zgrywania jest nagrywarka.

piątek, 5 marca 2010, 08:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]