Teraz jest środa, 19 września 2018, 13:00

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
 Trochę o dc 30 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Trochę o dc 30
Witam wszyskich videoamatorów i profesjonalistów.
Od jakiegoś czasu testuję kartę Pinnacla DC 30+.
Używam dla porównania dwóch systemów, win98 se i win xp pro + sp1.
Do win 98 mam orginalne sterowniki ,a do xp mam sterowniki kupione od Maika Boehmeke z Niemiec,który ponoć sam je napisał do xp.
Mój komp to P4 2,4 GHz 1 Gb SDRAM ,MSI I845 PE MAX,SB 5.1 Player,HDD 80Gb.
Jeśli chodzi o win98 to niby wszystko jest ok ale co jakiś czas podczas startu kompa wszystko mi się wysypuje przez drivery dc30.Muszę ją odinstalować i zainstalować na nowo.Oczywiście istnieje problem 4 GB jeśli chodzi o granicę odcinka filmu.
Inaczej jest w win xp.Tutaj karta jest zainstalowana z driverem WDM 2.0 i dzięki niemu system poprawnie ją widzi.Ale coś za coś.Brakuje softu do nagrywania , takiego jaki oferuje wersja 1.42 w win 98.
Nagrywać trzeba programem AMCAP,który łapie tylko wizję a dźwięk trzeba łapać przez kartę dźwiękową.Niestety plik zapisany przez ten program jest w formie widzianej przez komp jako plik .dat.Aby to był avi trzeba ręcznie zmienić jego rozszerzenie.Podyktowane jest to chyba potrzebą ominięcia bariery 4GB, której teoretycznie nie ma xp ale praktycznie potrafi się wysypać po 4 GB.Program ten jest zawodny i po którymś odpaleniu wiesza kompa albo informuje iż wykonał niedozwoloną operację i zostanie zamknięty,wtedy tylko ratuje nas reebot kompa.
Nie widzi karty Adobe Premiere w żadnej wersji.Teoretycznie widzi ją Ulead Viedo Studio Pro 6.0 ale i tak nic przez ten program nie nagramy bo przy próbie rec wysypuje się.Materiał nagrany możemy zobaczyć na telewizorze po uruchomieniu Windows Media Playera 9.0 i wgraniu do rejestru plików vieo-out mediaplayer.reg i czegoś co się nazywa video filter render 90.reg. Jednocześnie na wyjściu ten sam obraz pojawi się w Ulead Studio, z tym że tylko w oknie preview.Gdy będziemy mieli zmontowany materiał i go odtworzymy to na wyjściu zobaczymy czarną dziurę.Żaden inny materiał np.divx mpeg1 czy mpeg2 nie będzie widoczny na wyjściu tej karty.Widoczne są jedynie materiały nagrane przez tą kartę i z jej kodekiem.
Jeśli ktoś ma inne doświadczenie lub pomysły co do sprawnego działania tej karty to bardzo chętnie się wymienię uwagami.
Proszę o kontakt po adresem ostand@interia.pl
Pozdrawiam.

poniedziałek, 18 sierpnia 2003, 17:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ]