Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 04:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Intensity Pro problem z przechwyceniem wideo 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Intensity Pro problem z przechwyceniem wideo
Witam ,mam nową kartę wideo Intensity Pro ale mam problem z przechwyceniem wideo na komputer i wysłaniem obrazu na telewizor,próbowałem łączem hdmi i component ,kombinowałem rożne ustawienia w panelu sterowania i w samym programie Blackmagic Media Expres ale obrazu nie przechwytuje i nie wysyła jest czarny obraz,może ktos na forum wie jak skonfigurować ta kartę. Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam.

piątek, 21 stycznia 2011, 02:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Intensity Pro problem z przechwyceniem wideo
musisz wiecej szczegolow podac, z czego sygnal, na co sygnal, jakie sterowniki, czy firmware zmieniany, jaka winda

generalnie filozofii nie ma zadnej, ustawiasz w panelu sterowania i musi dzialac, jak nie dziala to moze zainstalowales sterownik ktory firmwareu nie zmienia na nowszy a bez tego nic nie ruszy, wtedy trzeba kolejne w dol testowac i jak trafisz na taki ktory zmini firmware to dopiero potem zainstalowac najnowszy... ale to gdybanie

piątek, 21 stycznia 2011, 03:51
Nowy
Nowy

Witam,próbowałem na windowsie xp sp2 przechwytywać z magnetowidu vhs na komputer korzystając z połączenia przez component i w druga stronę wysyłać sygnał z komputera na telewizor przez hdmi i też nic ,robiłem to analogicznie na systemie windows 7 x64 altimed i sytuacja jest taka sama.

piątek, 21 stycznia 2011, 10:26
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

to wejdz w pdfa z manualem i zobacz podlaczenia, komponenty uzywa sie do komponentow wychodzacych z kamery na przyklad a nie starego vhsa, na samym koncu pdfa masz schemat narysowany co gdzie poprawnie podlaczyc

piątek, 21 stycznia 2011, 10:35
Nowy
Nowy

Witam,z magnetowidu mam tylko wyjście euro złącze i założyłem przejściówkę na komponent czyli trzy czincz kolor niebieski ,czerwony ,zielony a gdzie szukać tego schematu na pdfie? Pozdrawiam.

piątek, 21 stycznia 2011, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

tutaj masz jak podlaczyc zwykly chinch
w instrukcji pdf wszystkie podlaczenia sa kolo 63 strony

Załączniki:
ipro.jpg
ipro.jpg [ 28.4 | Przeglądane 232 razy ]
piątek, 21 stycznia 2011, 14:03
Nowy
Nowy

Witam, mam podłączone wszystko jak na schemacie a niestety karta nie przechwytuje obrazu i nie wysyła,pomyślałem a może coś w biosie trzeba przestawić odnośnie pci express ? Pozdrawiam.

sobota, 22 stycznia 2011, 07:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a w control panel ustawiles wejscie na analog ?

jesli tak i teoretycznie wszystko jest dobrze to tak jak pisalem wczesniej, sprawdzaj sterowniki starsze jak masz najnowszy a jesli instalowale z plyty to nowsze ze strony

sobota, 22 stycznia 2011, 10:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Rzuciłeś się na komputer, bo jest skomplikowany i jest w czym grzebać. A przyczyna - wg. mnie - jest prostsza.

Jaki masz magnetowid?
Mało który magnetowid miał wyjście komponent.
Praktycznie tego formatu w konsumenckich magnetowidach sie nie używało.

Używane były kompozyt i S-Video (tylko w S-VHS, stąd czasem mylnie S-Video nazywane było wyjściem S-VHS).
Spróbuj przejściówkę Euro-Kompozyt (wizja, to żółty).

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

sobota, 22 stycznia 2011, 14:25
Nowy
Nowy

Witam,wejście (input) ustawiałem na wszystkie możliwości : hdmi video& hdmi audio , hdmi video & analog rca audio, component video & analog rca audio, composite video (Y In) & analog rca audio, s-video & analog rca audio.Wybierałem wszystkie opcje i na żadnej karta nie działa jeżeli jestem na win xp bo na windows 7 x64 bit nie mogę znaleźć panelu kontroli.Sterowniki mam natomiast najnowsze ze strony,mam jeszcze na płycie , które były razem z kartą ,najpierw usunąć te najnowsze z komputera tylko przez dodaj usuń program czy czyścić rejestr i potem wgrywać te sterowniki z płyty? Pozdrawiam.

sobota, 22 stycznia 2011, 15:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To może przypomnę:
MKmagic napisał(a):
Rzuciłeś się na komputer, bo jest skomplikowany i jest w czym grzebać. A przyczyna - wg. mnie - jest prostsza.

Zostaw na razie kartę. Upewnij się, że na kablu z magnetowidu rzeczywiście masz sygnał. Masz może możliwośc przewód komponent wpiąć (np. w telewizor) i uzyskać pewność, że ten sygnał wychodzi?

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

sobota, 22 stycznia 2011, 15:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie chcę Cię martwić ale wygląda na sypniętą. Sprawdź ją na innym komputerze, ale w żadnym razie nie pchaj nowej do swojego.
Miałem podobny przypadek i karta się uszkodziła. Prawdopodobną przyczyną była zmiana BIOSu płyty głównej przy nie wyjętej karcie.
Najtrudniej mi było przekonać o tym sprzedawcę. Dyskusje zajęły nam prawie 4 godziny.

sobota, 22 stycznia 2011, 16:35
Nowy
Nowy

Witam, rzeczywiście po podłączeniu magnetowidu do telewizora przez component nie ma obrazu na telewizorze ale jak tym samym componentem podłączam odtwarzacz dvd do telewizora obraz jest na telewizorze ale jak odtwarzacz podłączam do komputera do kary video na komputerze obrazu nie ma ,i co z tym problemem zrobić dalej oddać kartę wymienić na inna ale ta była by dobra robiła by przechwytywanie i obróbkę w locie ,bo jak robiłem starsza kartą aver media to trwa to bardzo długo. Pozdrawiam.

sobota, 22 stycznia 2011, 16:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Czytanie ze zrozumieniuem :?

Poza tym kolego... poświęć może ze... 30sekund więcej na pisanie, ale użyj jakichś przecinków, kropek (niekoniecznie na zasadzie przypadku). Przyjemniej się będzie czytało Twoje posty, a tym samym i chętniej odpowiadało.
To, że VHS nie podaje obrazu, to całkiem coś innego, niż to, że DVD nie podaje obrazu. Skoncentrujmy się na VHS, bo przecież o to Ci chodzi, prawda?

Wymień przewód tak, jak Ci poradziłem i napisz, jaki jest efekt. Potem się będziemy zastanawiać, co będzie. Myślę, że będzie OK.

panjacek napisał(a):
Nie chcę Cię martwić ale wygląda na sypniętą

Po czym kolega wnosi? Po tym, ze and9 podłączył magnetowid w sposób, jaki nie daje żadnych szans na obraz i tego obrazu nie uzyskał???
Z takimi wnioskami wstrzymałbym się jeszcze długo!

Marcin
Wesela na Śląsku
VideoKrupski.pl

sobota, 22 stycznia 2011, 18:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myślę, że po tylu poradach nawet przedszkolak by uruchomił.

sobota, 22 stycznia 2011, 19:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona