Teraz jest środa, 19 września 2018, 12:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Zgrywanie obrazu z tv do komputera 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Zgrywanie obrazu z tv do komputera
Hej!

Szukam wsparcia w kwestii doboru odpowiedniej karty / urządzenia do zlapania obrazu tv do komputera.

Dosyc trudno jest mi znalezc odpowiednie informacje w internecie. Bylbym wdzieczny za zasugerowanie mi co powinienem zakupic do zgrania materialu odtwarzanego w TV na komputer.
Nie mowie tutaj o odpowiednim sprzecie komputerowym (tutaj akurat nie ma problemu).

Chcialbym zgrac obraz z telewizora w mozliwie jak nalepszej jakosci - ale niekoniecznie HD. Cena nie gra zbytnio roli. Czy istnieja jakies "Zlote Standardy" w tej dziedzinie? Karty / urzadzenia, ktore byly i sa najpopularniejsze i najbardziej wiarygodne? I co najwazniejsze, czy bylibyscie wstanie podac mi jakies konkretne linki, adresy sklepow on-line gdzie moglbym w miare szybko i sprawnie kupic taka karte?

Bede bardzo wdzieczny za pomoc!

niedziela, 23 stycznia 2011, 17:06
Moderator
Moderator

Post Re: Zgrywanie obrazu z tv do komputera
Jeśli niekoniecznie HD, prosta skuteczna metoda stosowana przez wielu jeszcze z nas aby zgrywać materiały VHS na DVD nie posiadając stacjonarnej nagrywarki, to dowolna, najtańsza z możliwych "garściowa" kamera z wewnętrznym konwerterem AV-DV. Każda poważniejsza posiada taki w sobie, mniejsze, tańsze niekoniecznie.
Podłaczamy wyjście AV TV, do takiej kamerki w jej wejscia AV, przełączamy kamerkę w tryb player, w menu uruchamiamy tryb przyjmowania sygnału analogowego "po kablu", przewodem fire wire łaczymy kamerkę z komputerem, tutaj już dowolnym narzędziem przechwytującym zgrywamy sygnał do postaci DV AVI, niczym z nośnika video kamery, co daje bardzo dobrą jakość.
Gorsze rozwiązanie, to zapis kamerą nie posiadającą konwertera, sygnału na taśmę, płytkę, kartę itp i zgranie, lub przeniesienie materiału do komputera.

Istnieją też gotowe grabery w postaci specjalnego interfejsu kablowego, czy też jakieś karty graficzne z wejściem, lecz one zazwyczaj nie dają nam pełnorozmiarowego obrazu, lub przechwytują w kompresji zubażając często jakości obrazu.
Metod jest naprawdę wiele, lecz warto pamiętać, że AVI DV, to 12,5 GB godzina materiału, trzeba więc będzie konwertować zgrany "film" do postaci finalnej, a czy będzie to DVD, czy też DivX itp, zależy już tylko od nas.

niedziela, 23 stycznia 2011, 21:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dziekuje bardzo za odpowiedz!

A jesli chcialbym pokusic sie o lepsza jakosc obrazu? Znalazlem np takie urzadzenie, ktore ponoc znakomicie przechwytuje obraz: http://www.hauppauge.com/site/products/data_hdpvr.html

Czy spotkal sie Pan z takim lub podobnym urzadzeniem? Jakies rekomendacje?

Wielkie dzieki!

niedziela, 23 stycznia 2011, 22:15
Moderator
Moderator

Każdy obraz HD lepszy będzie od SD (standard definition), z kolei lepszą jakość przy pracy ze standardem SD i plikami DV AVI daje tylko praca poprzez łącze Component YPbPr (nie mylić z Composite), w odpowiednim możliwie najmniejszym stopniu kompresji, ale to wymaga zakupu dobrej już karty video do komputera.
Na stronie tej, prezentowany jest system dokujący, to zupełnie inna bajka, zewnętrzny nośnik zapisujący sygnał właśnie poprzez Component, będący jednocześnie odtwarzaczem, rejestratorem, jak i samym zasobnikiem najczęściej różnego rodzaju formatów multimedialnych - nie ma komputera.
Osobiście uważam i chyba nie tylko ja, że właśnie w tym kierunku podąża przyszłość.
Napisałeś jednak, że chcesz przechwycić materiał do komputera...

poniedziałek, 24 stycznia 2011, 00:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dokladnie tak. I wlasnie z tego co udalo mi sie poczytac i poogladac, to urzadzenie ma mozliwosc zapisu do pliku i przesylu danych na komputer. Poki co to wlasnie jedyna opcja ktora w miare jest dla mnie czytelna jesli chodzi o moje potrzeby..

Moze moglbys podac jakies alternatywy, ktore dobrze znasz? Jakies "zlote standardy" - karty ktore maja wejscia componentowe itd. Trudno mi sie w tym polapac.

Jesli nie znajde innych opcji, pewnie zastanowie sie nad ta, ktora podalem.

Pozdrawiam!

poniedziałek, 24 stycznia 2011, 01:09
Moderator
Moderator

Wolałbym nie wypowiadać się na temat kart video pracujących w component, gdyż nie znam ich wiele, mogę być nieobiektywny, nie śledzę tej grupy kart, ale reasumując: czy przy zgrywaniu standardowego programu aż tak zależy Ci na maksymalnej jakości mimo kosztów, bo słowo daję standard DV jest naprawdę bardzo poprawny jeśli chodzi o jakość, większość filmowców okolicznościowych w takim właśnie formacie jeszcze pracuje oczywiście nie rozmawiamy o HD.
Może niech inni też się wypowiedzą.

poniedziałek, 24 stycznia 2011, 01:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]