Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 16:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Radeon z VIVO i niestabilna górna część obrazu 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Radeon z VIVO i niestabilna górna część obrazu
Radeon z VIVO i nietsabilna górna część obrazu
Nabyłem kartę Radeon 9100 z układem VIVO i jestem z niej generalnie zadowolony, zwłaszcza kompresja do MPEG2 "w locie" działa świetnie, prawie bez zgubionych klatek i nagranie własnej płyty DVD z kasety VHS daje całkiem zadowalające rezlutaty. Jednak jest pewien problem - przechwytywany z karty obraz ma w górnej części (pasek ok. 1/8 ekranu) niestabilny obszar, który bywa niewyraźny, zniekształcony albo skacze, zwłaszcza przy zmianie sceny. Czy to jest jakiś problem z synchonizacją sygnału? Sygnał z magnetowidu VHS jest niejako z założenia słabej jakości, ale podłączyłem też tuner Cyfry+ przez scart-BNC i było nieco lepiej, ale też nie idealnie. Czy ktoś się z tym spotkał i czy jest na to jakaś rada? Czy pomogłaby przejściówka scart - s-video (tzn. czy sygnał na gnieździe scart typowego magnetowidu VHS jest dzielony na luminację i chrominację, bo tylko wtedy taka przejściówka miałaby sens). Albo czy jest jakaś metoda "dostrajania" karty, bo w typowych ustawieniach można co najwyżej zdefinować czy system jest PAL czy NTSC?

wtorek, 26 sierpnia 2003, 13:27
Bywalec
Bywalec

A może chodzi tutaj o wspólne "zero=GND" pomiędzy kartą, magnetowidem czy tunerem C+ a koncentrykiem podłączonym do magnetowidu.

wtorek, 26 sierpnia 2003, 15:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]