Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 14:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 DV500 DVD czy Matrox RT 2500-co kupić???? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV500 DVD czy Matrox RT 2500-co kupić????
Witam!Mam pytanie do wszystkich,w szczególnosci do Pana Bogusława Spali.Co byście polecili -DV 500 czy Matroxa 2500?Wiem,że to juz trochę historia,ale narazie nie chce zmieniać komputera.Teraz mam kartę FASTA DV.Now.Bardzo stabilna,ale bez wejść/wyść analogowych i nie ma niczego w RT.
Pozdrawiam,

niedziela, 31 sierpnia 2003, 22:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re
Witam,
Zdecydowanie kartę Pinnacle'a DV500DVD.
Przemawia za tym wyborem najlepszy stosunek ceny do możliwośći,
( 1999 PLN w wersji "upgrade", lub 3000 PLN z Adobe Premiere 6,5 OEM)oraz dopracowane drivery. Poza tym karta Matroxa nie jest już produkowana. Za pinnaclem przemawia także to, że oprogramowanie (drivery) jest ciągle modernizowane a i support techniczny jest o wiele lepszy (w Polsce).
Pozdrawiam.

poniedziałek, 1 września 2003, 07:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dv500DVD?
Witam,

Polecam ci Matroxa RT X10 Xtra - karte o klase lepszą od DV 500 DVD.
Kosztuje 3000 zł ale masz w cenie Premiere 6.5 i możliwość bezpłatnego upgradu do Premiere Pro. DV 500 to solidna karta ale jej możliwości są bardzo ograniczone - w końcu to konstrukcja sprzed czterech lat!
Najlepiej wejdź na strone http://www.softstudio.z.pl i w porównaniach znajdziesz dokładne wady i zalety obu kart.

pozdrawiam

poniedziałek, 1 września 2003, 11:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re
Witam,
Z odbytej rozmowy telefonicznej wiem, że kolega zamierza kupić DV500.
Przyszła mi na myśl jeszcze inna bardzo dobra karta będąca w sprzedaży od niedawna a godna uwagi.
Myślę tu o Canopusie DVRaptor RT2. Karta posiada 3 ścieżki wideo realizowane w RT, do 30 warstw grafiki, 24 filtry video w RT, etc.
Więcej szczegółów pod tym adresem:
http://www.canopus.us/US/products/dvrap ... .asp#specs
Więcej informacji "na private" lub telefonicznie.
Pozdrawiam. :)

poniedziałek, 1 września 2003, 21:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV500 DVD czy Matrox RT 2500-co kupić????
Witam pana Bogusława i Piotra.Po nie dość długich namysłach zdecydowałem rzeczywiście na DV500.Osobisty ,choć krótki kontakt z Panem Bogusławem przekonał mnie jednak do DV 500.Nie twierdze,że Matrox 2500 jest zły.Kolega pracje na tej karcie i jest zadowolony.Mnie do DV 500 przekonują rzeczywiście dopracowane sterowniki,chyba jest nawet instrukcja PDF w j.polskim ,no i cena!!AP mam od poprzedniej karty.Poza tym DV 500 integruje sie między innymi z Edition DV,co nie jest bez znaczenia.Karty ,o których Panowie piszecie tzn.RTX 10 i Canopus Raptor 2 chyba nie dla mnie,ponieważ mam za "słaby" komputer (Celeron1.3,512 RAM,dyski IBM,płyta ASUS TUSL 2C.Własnie narazie nie zamierzam zmieniac kompa i dlatego chyba kupie DV 500.RTX 10 i Canopus Raptor2 wymagaja -z tego co mi wiadomo-szybszego procesora,przynajmniej 2.4 Pentium4 lub podobny.Nie wiem,czy mam racje,ale w tych kartach RT zależy od procesora.Jeżeli nie mam racji,to prosze o podpowiedź.Tymczasem dziekuję za informację.Pozdrawiam wszystkich.

poniedziałek, 1 września 2003, 22:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re
Witam,
Racja. Karta Pinnale'a chodzi na "byle czym". W ubiegłym tygodniu odwiedził mnie klient, który składał kompa z DV500 3,5 roku temu ...
Po dzień dzisiejszy pracował na Celeronie 633 i 256MB RAMu.
Mało tego to zestaw ten zostawił jako "awaryjny" i przesiadł się na mocny komputer z DVStormem 2. Jest jeszcze wielu użytkowników montujących swoje prace na słabych (na dzień obecny) komputerach i dają sobie radę.Nie zawsze jest potrzeba kupowania super komputera...
No bo po co komu zestaw za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych skoro nagrywa jedno lub dwa wesela w miesiącu ? No, chyba, że ma forsy jak lodu i taki kaprys, ale to już inna bajka...
Pozdrówka.

wtorek, 2 września 2003, 08:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]