Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 08:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Karty Pamięci 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Karty Pamięci
Na czym polega różnica między kartami np. SanDisk 32gb a kartą P2. Nie do końca nawet wiem czy dobrze nazwałem tą drugą wiem że jej cena jest w okolicach 2000zł a SanDisk kosztuje w okolicach 300zł. Czy jest jakaś różnica jesli chodzi o jakość nagrania na tych kartach? I ile filmu najwyższej jakości mieści się na np. 1Giga pamięci.
p.s.zamierzam zmienić kamerę z kasetek minDV na karty i stąd moje laickie pytania. Przeraża mnie ta różnica w cenie między tymi kartami i zastanawiam sie które kamery używają kart "P2"

czwartek, 1 grudnia 2011, 09:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Karty Pamięci
Karty P2 to niektóre modele Panasonica. Jeśli karty cię przerażają to zastanów się nad kamerą z wbudowaną pamięcią np. SONY HXR-NX70 (96 GB to około 8 godzin nagrania w 1080 50p) lub Canon XA10

czwartek, 1 grudnia 2011, 11:10
Bywalec
Bywalec

Nie tyle przerażają co miałem info od kolegi który też nagrywa jeszcze na miniDV i powiedział że kamery na karty to drogi wydatek bo sama karta kosztuje 2tys. zł poczytałem trochę tu na forum i wiem że można nagrywać nie tylko na P2 ale na Karty SD i CF które są dużo tańsze jedyna moja wątpliwość której nie rozwiałem to to czy jest jakaś różnica w nagraniu miedzy tymi kartami i w których aspektach lepsze są karty P2 od SD i CF skoro tak słono trzeba za nie płacić?

czwartek, 1 grudnia 2011, 12:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Grzegorz LLB napisał(a):
Na czym polega różnica między kartami np. SanDisk 32gb a kartą P2. Nie do końca nawet wiem czy dobrze nazwałem tą drugą wiem że jej cena jest w okolicach 2000zł a SanDisk kosztuje w okolicach 300zł. Czy jest jakaś różnica jesli chodzi o jakość nagrania na tych kartach? I ile filmu najwyższej jakości mieści się na np. 1Giga pamięci.
p.s.zamierzam zmienić kamerę z kasetek minDV na karty i stąd moje laickie pytania. Przeraża mnie ta różnica w cenie między tymi kartami i zastanawiam sie które kamery używają kart "P2"

Po pierwsze to nie ten dzial ! TO jest dzial kart wideo do wspomagania montazu na komputerze!
Po drugie zaczynasz od zadania pytania od srodka, jaka kamera lub kamery Cie interesuja ?
Co do kart, roznica jest bardzo duza zeby niepowiedziec kolosalna...

czwartek, 1 grudnia 2011, 13:49
Bywalec
Bywalec

Jakie kamery mnie interesują to jeszcze nie weim bo na razie chcę ustalić które będą tańsze w exploatacji czyli te do których karta nie kosztuje 2k. zł.

czwartek, 1 grudnia 2011, 15:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Zabierasz sie do zakupu kamery ze złej strony, w jaki sposób chcesz dobrać sprzęt do swoich potrzeb?
Najpierw zastanów się po co Ci potrzebna ta kamera a potem szukaj modeli spełniających twoje oczekiwania, a na końcu wybierz ten który według Ciebie będzie "tani w eksploatacji"
Czym kręciłeś do tej pory?

czwartek, 1 grudnia 2011, 17:14
Bywalec
Bywalec

Filmowanie Wesel
Obecnie mam Sony VX 2100E.
Tak naprawdę interesują mnie dwa modele Canon AX H1 i Sony Fx1 na forum ogólnie doczytałem że wszyscy zachwalają Canona więc teoretycznie tą bym wybrał. Dużo też pisze się o nowych panasonicach 130 i 160.
I w sumie tutaj jak mógł by mi ktoś napisać w tych poszczególnych modelach (sony, canon, panasonic) na co mogę nagrywać czyli kasetki miniDv czy karty i na co lepiej.
Nigdy nie miałem żadnej z lepszych kamer w ręku dlatego trudno mi sobie to trochę wyobrazić i moje pytanie i problemy pewnie są śmieszne dla większości :).

czwartek, 1 grudnia 2011, 17:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Każdy miał podobny problem i rozterki przesiadając się z VX2100 (miniDV) na nowy sprzęt.

czwartek, 1 grudnia 2011, 18:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Grzegorz LLB napisał(a):
Filmowanie Wesel
Obecnie mam Sony VX 2100E.
Tak naprawdę interesują mnie dwa modele Canon AX H1 i Sony Fx1 na forum ogólnie doczytałem że wszyscy zachwalają Canona więc teoretycznie tą bym wybrał. Dużo też pisze się o nowych panasonicach 130 i 160.
I w sumie tutaj jak mógł by mi ktoś napisać w tych poszczególnych modelach (sony, canon, panasonic) na co mogę nagrywać czyli kasetki miniDv czy karty i na co lepiej.
Nigdy nie miałem żadnej z lepszych kamer w ręku dlatego trudno mi sobie to trochę wyobrazić i moje pytanie i problemy pewnie są śmieszne dla większości :).

Jezeli chcesz na kasetki czyli HDV:
Canon AH X1s lub Sony FX1000. Sony jest mniej skomplikowana w obsludze oraz dotychczas pracowales na sonym wiec szybko sie polapiesz co i jak. Canon ma lepsza optyke bo moze przelozyc sie na obraz, napisalem moze poniewaz trzeba ja dobrze ustawic bo na standardowych ustawieniach mozna sie rozczarowac.
Jezeli chcesz cos na karty, to wszystko zalezy ile chcesz wylorzyc na kamere i jaki masz sprzet do montazu. Mam panasonica 130 i jestem z niego zadowolony, chodz jest to nowosc i wiele spraw w niej mnie zaskakiwalo na + i -.
Co do kart, ac130 ma sdhc, wiec 4x32gb spokojnie wystarczy Ci na wesele z poprawinami, w trybie dv czy avchd...

czwartek, 1 grudnia 2011, 18:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kristoforo napisał(a):
Każdy miał podobny problem i rozterki przesiadając się z VX2100 (miniDV) na nowy sprzęt.

też mam ten problem, w ciągłym użytku mamy w firmie vx2100 oraz Fx1, czas odświeżyć kamery. Chyba najmniej bolesnym przejściem na nowe kamery byłoby zakupienie Sonek FX1000 (spory zapas kaset nowych i używanych oraz te same akumulatory), a filmy na BR w HDV póki co są wystarczające, a i nie ma konieczności robić "upgradów" kompów - w sumie same plusy :lol: :wink:

czwartek, 1 grudnia 2011, 19:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Digital a co powiesz o NX70 wydaje mi się że to bardzo ciekawa konstrukcja?!
Jeśli chodzi o wesela oczywiście.

czwartek, 1 grudnia 2011, 20:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

szczerze powiem, że nie brałem pod uwagę tej Sonki, jest temat o niej viewtopic.php?f=4&t=34096 szkoda, że ucichł na razie. Zakupy planuję na wiosnę więc mam jeszcze chwile na zastanowienie się. Chociaż im dłużej myślę tym mam co raz większy dylemat co wybrać :?

czwartek, 1 grudnia 2011, 20:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja chyba poczekam do Lutego, może wyjdzie coś nowego, jak narazie mój wybór to Sony NX70, po 5 grudnia będę testował tego Sonego , Panasonica 130 i Canona 100, z nich wszystkich wydaję mi się że cenowo bezkonkurencyjny jest NX70 a Pan Spala dowiódł w swoich testach iż radzi sobie naprawdę dobrze w trudnych warunkach oświetleniowych jak również w akustycznych z czym inne kamery mają duże problemy bez zastosowania dodatkowych mikrofonów.

czwartek, 1 grudnia 2011, 21:30
Bywalec
Bywalec

Ogólnie pytałem o kamery na karty bo słyszałem że mają wycofywać sie z produkcji kasetek miniDV mam nadzieję że to tylko plotka.
Jakie karty idą np. do FX1000 czy FX1 czy na nich mogę nagrywać czy tylko robić zdjęcia? I czy nagranie różni się od nagrania na miniDV?

piątek, 2 grudnia 2011, 07:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do FX100 i FX1 idą kasetki MiniDV.

piątek, 2 grudnia 2011, 09:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona