Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 02:32

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Adobe premiere 6.5 & Radeon 9000 pro vivo 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Adobe premiere 6.5 & Radeon 9000 pro vivo
Mam problem polegający na braku mozliwisci wyboru rodzju systemu (secam, pal, ntsc) w premiere. O ile moge wybrac w sterowniku z jakiego wejscia przechwytywac obraz tak nie moge wybrac systemu i obraz jest w prazki i sie trzesie. Moze jestem tepy ale nie wiem jak zmusic premiere do tego aby ustawil standard pal. Ma ktos jakis pomysl? Z gory dziekuje za pomoc - Adamas

sobota, 6 września 2003, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witam, również spotkałem się z tym problemem. Niestety dopiero raczkuję w Premiere więc moje rozwiązanie jest bardzo "tymczasowe" i nieprofesjonalne. Zauważyłem, że moja karta Radeon 9000pro (HIS) ma domyślnie ustawiony NTSC. Niestety w Premiere nie udało mi się znaleźć możliwości zmiany na PAL - ale jest to możliwe w programie Movie Maker (część systemu Win Me i XP). Na razie wygląda to idiotycznie: po uruchomieniu komputera włączam tryb PAL w Movie Maker, a następnie włączam Premiere, który jest gotowy do przechwytywania w PALu (będę czekał na "normalną" radę :).
Pozdrawiam
Igor

środa, 8 października 2003, 11:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na karcie Radeon jest zworka PAL/NTSC. Sprawdź swoje ustawienie.
Pozdrawiam

czwartek, 9 października 2003, 09:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zworka ustawiona jest na PAL (zresztą próbowałem ją przestawić na NTSC, ale nie pomogło... :), ale może problem wynika stąd, że sterowniki do Radeona są kanadyjskie - stąd domyślnym systemem jest NTSC? Swoją drogą, trochę to dziwne, że w Premiere nie ma możliwości wyboru systemu - a takim Windows Movie Maker jest (podobny wybór mam w Power Director i Ulead Video Studio)...

Pozdrawiam,
Igor

poniedziałek, 13 października 2003, 10:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Oczywiście że można zmienić system - zaraz po odpaleniu Premiere masz do wyboru parametry obrazu m.in. PAL. Natomiast najnowsze sterowniki do Radeona możesz ściągnąć z http://www.ati.com/support/drivers. Jeśli chcesz mieć je w polskiej wersji językowej ściągnij dodatkowo European Lang. Pack 1.
Pozdrawiam, Krzysiek

poniedziałek, 13 października 2003, 10:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]