Teraz jest środa, 26 września 2018, 05:04

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 porada przed zakupem 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post porada przed zakupem
witam, panowie - doradzcie jaka karte kupic dc30 czy dc10 a moze jakas inna? - co polecacie dla nowicjusza? Acha - i jakie oprogramowanie - mowimy caly czas o analogach...

pozdrawiam i dzieki za pomoc

środa, 10 września 2003, 15:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Może Radeona 9000 PRO VIVO :?: Tamte karty to już starocie, są kłopoty ze sterami /przynajmniej oryginalnymi/. :cry:

środa, 10 września 2003, 17:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ale czy ten radeon bedzie chodzil z analogowa kamera? i czy bede mogl zgrywac z kompa na video ? No a jesli radeon - to jaki - bo jest ich wiele rodzai i z jakiej firmy?

Wielkie dzieki za pomoc...

POzdrawiam

czwartek, 11 września 2003, 11:34
Nowy
Nowy

mam DC30 w macintoshu i stwierdzenia ze to przestarzałe są troszeczkę mylne bo skoro coś działa poprawnie nawet w nowoczesnym systemie jak jaguar mac osX bez problemów to po co pakować kasę w bardzo drogie konwertery analogo cyfrowe. o szczegółach nie będziemy dyskutować - powiem tylko że dokonując przeglądu plików video w systemowym oknie mam podgląd na telewizorze własnie z tej przestarzałej karty co jest ważne gdy przygotowujemy materiał który ma być oglądany na telewizyjnym ekranie. odnośnie analogowego i cyfrowego video.
1materiał analogowy wymaga specjalnej karty z wejściem analogowym (lub drogiego konwertera analogowo-cyfrowego), karta ta służy do digitalizacji materiału na format pliku roazpoznawany przez komputer i oprogramowanie celem dalszej obróbki.
2materiał cyfrowy (kamera D8 lub DV) wymaga zwykłego kontrolera Fire Wire - często karty z niższej półki to właśnie takie kontrolery ładnie zapakowane i nazwane kartą video dodatkowo wyposarzone w oprogramowanie za które też płacimy, problemem jest to że rolę konwertera cyfrowo - analogowego pełni w tym rozwiązaniu kamera gdzie ważną sprawą jest odblokowane wejście cyfrowe DVin, inaczej materiał zostanie tyklo w postaci cyfrowej bez możliwości podglądu na telewizorze.
3można przyjąć kilka rozwiązań
-kamera analogowa - kupujemy kartę video z wejściem analogowym (*zapis po digitalizacji na DVD lub CD), z wyjściem analogowym - podgląd na telewizorze i dodatkowo możliwość zapisu na kasetach VHS, zewnętrzny konwerter analogowo-cyfrowo-analogowy - te same cechy co karta video analogowo cyfrowa.
-kamera cyfrowa D8 i DVout - kupujemy kontroler fire wire /macintoshe mają już oryginalnie/ (możliwość *zapisu DVD lub CD-brak możliwości podglądu zawartości cyfrowych plików i rejestracji na VHS)
-kamera cyfrowa D8 i DVout i in -jak wyżej + możliwość podglądu na telewizorze i zapisu VHS.
(* - obróbka komputerowa i zapis na DVD i CD jeżeli posiadamy stosowne urządzenia zwane nagrywarkami.)

pamiętajmy że każde rozwiązanie musi być dostosowane do naszych możliwości finasowych i co chcemy z materiałem video robić. istnieją też rozwiązania bardziej zawansowane i bardziej prymitywne których nie omawiam bo ich niestosowałem. dzisiaj sprawę obróbki i przeliczania wykonuje komputer więc stosowanie drogich kart na poziomie domowego video mija się z celem.

ps. koncerny elektroniczne i informatyczne stosując specjalne pociągnięcia markietingowe często wyciągają od ludzi pieniądze a mistrzem jest microsoft który robi to tak zręcznie jak uzależnia heroina. pisząc "przestarzałe" musimy uważać czy może na etapie domowym lub niskiego poziomu finansowego rozwiązanie takie jest jedynym lub najlepszym.

pozdrowionka
FStyl

czwartek, 11 września 2003, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
pytanko - claczego moja odpowiedź jest podpisana przez waldero???

pozdrawiam
FStyl

piątek, 12 września 2003, 09:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki Waldero - napisales dobrze - ale bardzo ogolnie, a mi chodzi konkretnie o analogowa kamere, co konkretnie polecilbys - a do czego ma sluzyc - wiec do obrobki amatorskiej (jak najbardziej) swoich domowych kolekcji, chcialbym pobawic sie efektami, pozlepiac z kilku materialow konktretny film. Chodzi mi o karte w miare tania i o dobrych parametrach, odpowiedz dla takiego laika jak ja:)) musi byc szczegolowa - wiec jesli karta to jaka, jaki model, nowa-uzywana, gdzie i za ile? Wiem ze to troszke natretne pytania, ale nie jestem w tym zorientowany - wiec polegam na doswiadczeniu zawodowcow...

z gory dzieki za kazda odpowiedz

pozdrawiam serdecznie

piątek, 12 września 2003, 14:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co do Radeona - oczywiście że będzie "chodził" z analogiem. Jak sama nazwa wskazuje VIVO oznacza wejście i wyjście video więc zgrywanie jest jak najbardziej możliwe. Najlepsze karty są oczywiście oryginalne ATI, ale na stronie ATI jest wykaz firm rekomendowanych przez firmę. Niezłe są np. karty HIS.

piątek, 12 września 2003, 17:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Czyli ktora? Radeon Vivo czy np AV master - prosze o opinie posiadaczy radeonow...

pozdrawiam

poniedziałek, 15 września 2003, 11:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki za pomoc - jestescie wszyscy zajebiscie pomocni, do dupy z takim forum - przegladaja je ludzie ktorzy nie wiedza chyba do czego sluzy... Nie umie nikt pomoc - ale w przechwalaniu sie wyprzedzacie!

Pozdrawiam tych ktorzy dume trzymaja w kieszeni ...

czwartek, 18 września 2003, 14:11
Bywalec
Bywalec

Jeśli chodzi Ci o prowokację to ja jestem pierwszy.
Dla mnie twoje pytania są z pogranicza, typu "Interesuje mnie wszystko co sie rusza i wiąże krawaty".
Zdecyduj się czy chciałbyś poznać konkretnie Pinnacle czy Radeon. Oczekujesz że wszyscy lawinowo rzucą się do obsługiwania twoich pytań i nagle doznasz olśnienia co kupić w sklepie?!

Sorry, ale dla mnie odpowiedzi FStyla czy Mietka były, aż nadto wprowadzające w temat. Jak nie stać cię na rzeczową i cierpliwą dyskusję to może kup sobie książkę i daruj sobie to forum.

P.S.
Jesteś dumny to nie trzymaj jej w kieszeni, jak będzie trzeba to jej nie znajdziesz.
NKZ

czwartek, 18 września 2003, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hmmm - spodziewalem sie takiej kontry od najwiekszych "wyzeraczy" Nie chodzilo tu o prowokacje - ale o krotka informacje dla nowego w temacie. Wiedzialem ze latwiej bedzie napisac wyczerpujaca ofensywna odpowiedz w stylu "nkz" - niz dwa zdania na temat o ktory prosilem - ale trudno - taka mentalnosc polskiego narodu, pomoc przychodzi z takim trudem jak z latwoscia krytyka.

pozdrawiam mniej zadufanych...

P.S. nkz - mysle ze nie kazdy z bywalcow tego forum ma ambicje Wajdy, a komutera uzywa do archiwizacji domowych filmow - o czym swiadczy poczytnosc mojego tematu ...

piątek, 19 września 2003, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
hmmm - spodziewalem sie takiej kontry od najwiekszych "wyzeraczy" Nie chodzilo tu o prowokacje - ale o krotka informacje dla nowego w temacie. Wiedzialem ze latwiej bedzie napisac wyczerpujaca ofensywna odpowiedz w stylu "nkz" - niz dwa zdania na temat o ktory prosilem - ale trudno - taka mentalnosc polskiego narodu, pomoc przychodzi z takim trudem jak z latwoscia krytyka.

pozdrawiam mniej zadufanych...

P.S. nkz - mysle ze nie kazdy z bywalcow tego forum ma ambicje Wajdy, a komutera uzywa do archiwizacji domowych filmow - o czym swiadczy poczytnosc mojego tematu ...

piątek, 19 września 2003, 10:53
Bywalec
Bywalec

Trudno jeśli nie rozumiesz tego co sie do Ciebie pisze.
Za dużo sie spodziewasz czasem.
Może się powtórzę, ale w twoim mniemaniu "szczegółowe" pytania nie mogą prowadzić do uzyskania konkretnej wiedzy.

PS.
Nie mam zamiaru więcej dyskutować z Tobą, relacje typu duma czy ambicje a informacje o sprzęcie są zupełnie nie na miejscu, ale jak ktoś tak lubi to mnie to RYBA.

piątek, 19 września 2003, 16:30
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witaj nkz - fajnie sie z Toba dpolemizuje - na poczatek jedno, cyt:

"PS.
Nie mam zamiaru więcej dyskutować z Tobą, relacje typu duma czy ambicje a informacje o sprzęcie są zupełnie nie na miejscu, ale jak ktoś tak lubi to mnie to RYBA."

Piszac takie i tym podobne odpowiedzi - najpierw sprawdz temat postu i ewentualnie pytania ktore owego postu dotycza - jesli nie masz zamiaru odpowiadac na temat wiec nie odpowiadaj w ogole - poniewaz Twoja odpowiedz po prostu jest nie na miejscu i normalka ze nic takimi odpowiedziami nie wnosisz do postu - ewentualnie zamieszanie. Po drugie - z tego co mi wiadomo - nie jestes moderatorem tego forum a co za tym idzie nie jestes uprawniony do tego aby traktowac mnie z gory i odsylac do ksiegarni - forum jak wiem jest dla wszystkich i widzialem bardziej lamerskie i dokuczliwe posty, na ktore i tak niektorzy znajdowali odrobine cierpliwosci i udzielali odpowiedzi. Pytam moze dokuczliwie - ale chce uniknac sytuacji aby kilka kart lezalo bezczynnie w szufladzie - a nie stac mnie na to aby bez wiedzy "testowac" je na sobie. Wiem juz co nie co o DC, AV masterze, jest wielu ktorzy sobie chwala - ale wielu mowi ze to przezytek (slyszalem ze gubia klatki itp.)- wiec pytam o radeony - ktos polecil mi wlasnie radeona, ale gdzies na forum obilo mi sie o uszy ze sa problemy przy zgrywaniu materialu (zacinanie sie obrazu, problem z synchronizacja dzwieku) - wiec pytanie skierowalem do forumowiczow ktorzy posiadaja owe radeony... Wiem ze teraz juz nie bardzo moge liczyc na jakakolwiek pomoc, ale zdzaznilo mnie pouczanie przez nkz.

pozdrawiam wszystkich (szczegolnie nkz)

P.S. nkz - nie kazdy mial szczescie urodzic sie geniuszem...

sobota, 20 września 2003, 09:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]