Teraz jest niedziela, 9 grudnia 2018, 21:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Współpraca RTX100 z DCR-VX2000 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Współpraca RTX100 z DCR-VX2000
Mam pytanie do kolegów pracujących na RTX100 z nowym oprogramowaniem do wersii Extreme. Po zainstalowaniu nowych sterowników u mnie system nie widzi w pełni kamery Sony VX2000 Pal.
Zaglądałem do Katalogu DVPreset w którym są pliki odpowiedzialne za połączenie DV-1394, ale tam są tylko pliki *.mds dla kamery VX2000 w systemie NTSC.
Czy może ktoś ma rozwiązanie tego tematu? Pawel P

sobota, 13 września 2003, 19:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeszcze raz na ten temat.
Postanowilem sprawdzic jak karta RTX100 dziala z nowymi sterownikami Extreme na Windowsie 2000. Klopoty we współpracy wynikły w Windowsie XP PL. Po zainstalowaniu wszystkiego tak jak poprzednio na XP, na 2K wszystkie klopoty znikły. Jest prawidłowa współpraca z kamerą VX2000, zarówno z poziomu AP 6.5, jak i Media Tools. Przestrzegam przed WINXP PL. Pawel P

piątek, 19 września 2003, 14:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja pracuje na Matrox'ie RT.X 100 ze sterownikami od Xtreme, kamerą VX 2000 i WinXP Pro (gro i buczy :lol: ), z czym konkretnie masz problem? Co znaczy nie widzi w pełni kamery?

poniedziałek, 22 września 2003, 01:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Serdecznie witam GAZ.
Czytałem na tym forum że karta RTX100 chodziła na XP PL i dlatego umieściłem moje zapytanie. Bardzo mozliwe ze popełniłem jakiś błąd przy instalacji.
Jakie objawy ? System widzi kamerę.
-W AP 6.5 można odtwarzać w oknie "capture" kasetę w kamerze, natomiast trudno jest uruchomic sam zapis na dysk(nie działa przycisk) a wkońcu jak przy różnych kombinacjach to się uda, to zapis jest nieprawidłowy, ścieżka dzwięku jest krótsza od ścieżki wideo(to znaczy dzwięk jest przyspieszony).
-W Matrox Media Tools w momencie otwierania pojawia się napis:
"Your DV-1394 device's video standard does not match your system's video standard (NTSC or PAL)" nie znalazłem miejsca gdzie mógłbym ustalić standard video.
Przejść na WIN2000 musiałem bo mam pilny materiał do zrobienia.
A z Win XP bede walczyl, bardzo prosze może miałeś Gaz podobne kłopoty. A może trzeba będzie zainstalowac wszystko od początku, łącznie z WinXP. Ta instalacja była wykonana na juz pracujący od pewnego czasu Windows. Dziekuje za odzew. Pawel P

poniedziałek, 22 września 2003, 20:19
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie baw się narzędziami Matrox'a. Sterowaniem kamery przez AP też sie nie przejmuj. Uruchamiam sterowniki od TRV330 do zgrywania z Sony VX2000 i TRV320 D8, obie kamery chodzą bez zarzutu. Musisz podczas wyboru źródła podającego np. kamery wybrać nie Matrox... tylko DV1394. Jeżeli to nie pomoże to zaczynamy zabawę od początku, czyli najpierw ziemia ostygła, a potem pojawiły się dinozury :lol: . Podczas instalacji systemu dla Matrox'a musisz zachować pewną kolejność. 1 instalujesz system, partycje NTFS koniecznie (RT.X100 leży gdzieś w kącie i kwiczy), 2 sterowniki do karty graficznej, 3 muzycznej, 4 Adobe i wtyczki np. Adorage, Hollywood itp., na końcu montujesz kartę w odpowiedni slot PCI (zależy jaką masz płytę główną, Matrox opisuje na swojej stronce każdą dobrze współgrającą płytę), XP po starcie systemu wykrywa urządzenia wideo, dajesz na wszysko Esc. Wkładasz potem płytkę ze sterownikami od X'treme i instalujesz sterowniki (NIE STEROWNIKI VMA - siedzę w kafejce więc nie wiem czy dokładnie napisałem). Wyłączasz komputer idziesz na piwo, odmawiasz 3 zdrowaśki :lol: Uruchamiasz AP6.5, w menu po starcie powinno pojawić się okienko wyboru nagrywania, wybierasz -PAL Digital (albo DV) IEEE-1394?-chyba tak to jest nazwane, napewno nie analog. Po ukazaniu się okna podglądu postępujesz jak napisane na początku. Jeżeli napisałem po chińsku to podaj swój adres e-mail przygotuję wszystko siedząc przy kompie.

czwartek, 25 września 2003, 02:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Serdecznie witam Gaz.
Dziekuje bardzo za przekazanie Twoich doświadczeń. Mile to jest widziane na tym forum. Opis przedstawiony jest bardzo obrazowy, wykorzystam go jak tylko sie wezmę do nowej instalacji. Teraz pracuje i muszę dokończyć temat na 2K. O wynikach napiszę. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Paweł P

niedziela, 28 września 2003, 13:27
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ups.... Zapomniałem dodać, że po nagraniu wychodzisz z AP i nie zapisujesz żadnego projektu. Ponownie uruchamiasz AP, ale wybierasz PAL analog. Następnie importujesz nagrany materiał i działasz 8) .

czwartek, 2 października 2003, 02:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Zadwoń do WAMM może Ci pomogą. Albo lepiej do Softstudio, tam gość jest dobrze obeznany.

sobota, 4 października 2003, 09:24
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]