Teraz jest piątek, 29 maja 2020, 09:59

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Zgrywanie kaset VHS na Dysk twardy. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Zgrywanie kaset VHS na Dysk twardy.
jeffrey_ch napisał(a):
Aha, i czy to zależy od urządzenia czy od programu aby przechwytywany obraz był bezstratny???

sprecyzuj co wg Ciebie znaczy "bezstratny"... dobry kodek do SD to DVCPRO50 kompresja wewnątrz klatkowa, kolor 4:2:2, lub "poczciwe" DV z kompresją wewnątrz klatkową z kolorem 4:2:0... DV wg mnie starcza w zupełności... resztę możesz sobie podarować...

wtorek, 13 listopada 2012, 23:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
chodziło mi o bezstratny kodek jakim jest Lagarith albo Huffyuv (który lepszy?). Wtedy zgram obraz do formatu AVI. Następnie zajmę się obróbką zgranego materiału i dzieleniem na części. Finalny efekt chciałbym przekodować do H.264/MPEG-4 AVC i wypalić na blurayu.

A które z tych urządzeń do zgrywania obrazu, o których pisałem we wcześniejszym poście polecacie?

sobota, 17 listopada 2012, 15:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jeffrey_ch napisał(a):
chodziło mi o bezstratny kodek jakim jest Lagarith albo Huffyuv (który lepszy?). Wtedy zgram obraz do formatu AVI. Następnie zajmę się obróbką zgranego materiału i dzieleniem na części. Finalny efekt chciałbym przekodować do H.264/MPEG-4 AVC i wypalić na blurayu.

A które z tych urządzeń do zgrywania obrazu, o których pisałem we wcześniejszym poście polecacie?

kup kamerkę DV z analogowym wejściem (najlepiej z funkcją bezpośredniej kompresji do DV poprzez FireWire/iLink) - pozyskany materiał wy-edytuj, skompresuj i wypal... co do kodeków skup się na tym, na czym pracuje większość a nie na wynalazkach (może i są dobre) poszczególnych pasjonatów...

poniedziałek, 19 listopada 2012, 14:57
Nowy
Nowy

mam ta swoja karte tv na ukladach philipsa jest to avermedia system ja widzi podlaczam ja na chinche zolty chinch wkladam do wyjscia video w magnetowidzie a drug astrone wkladam do zoltego wejscia w tunerze Y z kreseczka po srodku, potem chce zgrac przez virtual dub ale po poustawianiu wszystkiego tak jak w w ielu poradnikach w google nie widac tego obrazu co jest w magnetowidzie, o co chodzi?

niedziela, 30 grudnia 2012, 01:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Moze trzeba przestawic ntsc na pal, z roznymi tunerami tak mialem, czasami opcja jest zaszyta w sterowniku tunera.

niedziela, 30 grudnia 2012, 02:16
Nowy
Nowy

probowalem juz zmieniac na pal na ntsc na secam ale dalej nie ma obrazu.

niedziela, 30 grudnia 2012, 16:40
Moderator
Moderator

Przepraszam za odgrzewanie wątku.
Temat zgrywania ze źródeł analogowych będzie z natury rzeczy zamierał, ale wątek z naszego działu giełda Sony DCR-TRV740e D8/Hi8 AV in/out - Konwerter VHS, skłonił mnie do próby aktualizacji problemu.
Takie okazje jak wątek kolegi @lkubsik w giełdzie, to faktycznie jedna z ostatnich okazji na dobrej jakości konwenter analogowo cyfrowy. Tańsze karty przechwytujące Pinnacle / Dazzle, (jak też Canopusa ADVC), nie występują już praktycznie w sprzedaży. Inne karty wideo to wyższa cena, podobnie jak kamery HDV Canona serii HV (10/20/30/40). W sprzedaży w cenie jeszcze znośnej,występują już tylko Blackmagic Design Intensity Shuttle i taniutkie grabery na USB. Tyle że te ostatnie, to wręcz gwarancja obniżonej jakości filmu. Nagrywarki stacjonarne DVD i Bluray nie tanieją, a znikają z oferty sklepów.
Czy ktoś może namierzył może jeszcze, jakąś sensowną możliwość przechwytu z VHS?

wtorek, 5 listopada 2013, 11:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a o jakiej cenie mówimy ? blackmagica intensity można kupic za 80-150 usd jak się poszuka (w zaleznosci od stanu i zużycia)

wtorek, 5 listopada 2013, 17:47
Nowy
Nowy

Ponieważ jest to mój pierwszy post na tym forum chcę wszystkich serdecznie przywitać .
Nie chcę zakładać nowego wątku bo temat jak ulał pasuje do mojego problemu , chce zaznaczyć że jestem raczej laikiem w tej dziedzinie-dlatego proszę o wyrozumiałość jeżeli moje pytania będą trochę nielogiczne .
Zabrałem się do zgrywania filmów z kaset VHS ,wykorzystałem do tego kamerę TRV60 jako przetwornik i program Debut Video .I tu zaczynam mieć problem w jakim formacie zapisać plik w; AVI ,mpg itp oczywiście żeby nie za dużo stracić i tak już nie najlepszą jakość .Filmów tych raczej nie będę edytować dalej ale najlepszym rozwiązaniem dla mnie było by zgromadzenie tych filmów( plików ) na dysku HD a nie na DVD.Ale czy bez pomocy komputera będzie je można odtworzyć na TV prosto z dysku.

niedziela, 23 listopada 2014, 22:04
Moderator
Moderator

makfk napisał(a):
...I tu zaczynam mieć problem w jakim formacie zapisać plik w; AVI ,mpg itp oczywiście żeby nie za dużo stracić i tak już nie najlepszą jakość .Filmów tych raczej nie będę edytować dalej ale najlepszym rozwiązaniem dla mnie było by zgromadzenie tych filmów( plików ) na dysku HD a nie na DVD.Ale czy bez pomocy komputera będzie je można odtworzyć na TV prosto z dysku.

Masz całkowitą dowolność jak je zapisać. Sprawdź telewizor, warto w jego instrukcji obsługi zobaczyć co odtwarza. Starsze z reguły przyjmowały mpeg2 i WMV, trochę młodsze:
http://www.swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?f=21&t=31635,
a teraz często mp4, H264 zapisany w AVI...
Jeżeli nie będziesz raczej tych filmów montował potem, to ten ostatni jest dobrym kompromisem między jakością, a małym rozmiarem pliku.

poniedziałek, 24 listopada 2014, 11:26
Nowy
Nowy

Dziękuję za odpowiedz ,czy dobrze zrozumiałem że najlepiej wybrać format AVI z kodekiem h264 czy inaczej.
A czy dobrym rozwiązaniem będzie zakup odtwarzacza multimedialnego ,który ponoć odtwarza wiele formatów .
I tak przy okazji zapytam się jeszcze ,ponieważ stałem sie ostatnio posiadaczem aparatu nex6 i teraz nim nagrywam filmy Ful HD to jakie rozwiązanie będzie dobre żeby też przechowywać filmy ale już po obróbce na dysku ( bez nagrywania na blurey -bo nie mam) i można je było odtwarzać prosto z dysku.Chodzi mi oto w jakim formacie je zapisywać żeby nie stracić na jakości a była możliwość odtwarzania prosto z dysku.

poniedziałek, 24 listopada 2014, 15:58
Moderator
Moderator

Tak
Tak
Bezpośrednio z dysku akurat nie próbowałem, ale pendrive owszem. Myślę więc że bezpośrednio z dysku też odtworzy. Problem w tym żeby TV widział system plików dysku, obsługiwał dany format filmu i miał USB, przynajmniej w wersji 2.0.

poniedziałek, 24 listopada 2014, 16:23
Nowy
Nowy

A można jeszcze o podpowiedz jakim najlepiej programem ( bezpłatnym) zgrać te VHS bo mam AVS video recorder i tam nie mogę wybrać takiego formatu jak napisałeś .Jest do wyboru tylko coś takiego jak w załaczniku

Załączniki:
avs.png
avs.png [ 57.43 | Przeglądane 495 razy ]
poniedziałek, 24 listopada 2014, 16:57
Moderator
Moderator

Bezpośrednie przechwytywanie z kamery miniDV do H264 może być trudne. Nie pamiętam czy jakiś program na to pozwala, a wymagania wobec komputera żeby zdążyć na żywo dokonać takiej konwersji, musiały by być wysokie.
Przechwytuj na dysk w DV, lub w jak najlepszej jakości mpeg2. Potem możesz faktycznie dokonać konwersji w programie Freemake Video Converter, lub innym podobnym darmowym:
http://www.dobreprogramy.pl/Obrobka-i-konwersja-wideo,Programy,Windows,204.html

poniedziałek, 24 listopada 2014, 21:31
Nowy
Nowy

Dziękuję , będę próbował.

wtorek, 25 listopada 2014, 18:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona