Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 10:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Tworzenie transmisji live 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Tworzenie transmisji live
Witam, zamierzam tworzyć transmisje na żywo ze spotkań piłkarskich. Z różnych względów będę musiał używać laptopa (wiem, że kiepsko się do tego nadaje). Poniżej mam rozrysowany schemat do jakiego udało mi się dojść po kilku godzinach zagłębiania się w temacie.
https://www.lucidchart.com/publicSegmen ... /image.png
Czy w tej konfiguracji da się stworzyć transmisje w 720p ? Czy może coś zmienić ? Ewentualnie mam do dyspozycji dwa komputery stacjonarne z i5, ale wolałbym używać laptopa.
Jakiego programu używać do nakładania grafiki i czasu ? Myślałem nad stoperem w komputerze i przechwytywaniu z niego obrazu.
Może macie jakieś gotowe i sprawdzone rozwiązania ?

poniedziałek, 6 października 2014, 00:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Tworzenie transmisji live
Po pierwsze - live ze spotkań piłkarskich tylko z jednej kamerki? Po drugie blackmagic intensity shuttle z mac'em na usb 3.0 nie będzie gadał (ktoś gdzieś ponoć udało się ale... - jeżeli tobie się udało to podziel się info - ale mogę nie wiedzieć wszystkiego) tutaj pod OSX kłania się wersja na thunderbolt. Po trzecie za nakładanie grafiki może być odpowiedzialny wirecast ale w wersji darmowej niewiele potrafi. Po czwarte poczytaj o warunkach transmisji live do yt - a na koniec i5 1,8 GHz to troszeczke za mało dla 720p...
QB

poniedziałek, 6 października 2014, 14:05
Nowy
Nowy

Qube napisał(a):
Po pierwsze - live ze spotkań piłkarskich tylko z jednej kamerki?

Od czegoś trzeba zacząć, mam już tę kamerę i do spotkań III oligi wystarczy jedna
Qube napisał(a):
Po drugie blackmagic intensity shuttle z mac'em na usb 3.0 nie będzie gadał (ktoś gdzieś ponoć udało się ale... - jeżeli tobie się udało to podziel się info - ale mogę nie wiedzieć wszystkiego) tutaj pod OSX kłania się wersja na thunderbolt.

Czyli lepiej dla mnie jeśli pozostanę przy Windows. Będę miał wtedy większy wybór sprzętu i oprogramowania. Mam stacjonarny i5 3570K 3,4 GHz. 8 GB ram, karta graficzna z procesora, dysk SSD 128GB + talerzowe i jeszcze dostęp do laptopa Core i5 2x2,5 GHz turbo boost 3,1 GHz karta geforce gt 635, 4GB ram ddr3. dysk talerzowy Przy komputerze stacjonarnym lepsza będzie wewnętrzna karta do przechwytywania ?
Qube napisał(a):
Po trzecie za nakładanie grafiki może być odpowiedzialny wirecast ale w wersji darmowej niewiele potrafi.

Pod WIN dochodzą Open Broadcaster Software i XSplit. Tylko jak w nich efektywnie i szybko nakładać grafikę. Np belka ze strzelem, żeby nie trzeba było edytować całej warstwy z tekstem
Qube napisał(a):
Po czwarte poczytaj o warunkach transmisji live do yt - a na koniec i5 1,8 GHz to troszeczke za mało dla 720p...
QB

Mogę jakoś przetestować transmisje bez karty przechwytującej z HDMI ? Np udostępnić pulpit, lub jakiś film z komputera ?

Są może jakieś publikacje/poradniki na temat transmisji ?

poniedziałek, 6 października 2014, 20:24
Nowy
Nowy

Popieram w całości Twoje działania :). Aktualnie takie transmisje na żywo są bardzo popularne, szczególnie sportowe. Moim zdaniem takie rozwiązanie to przyszłość. Zobacz sobie tutaj http://www.streamonline.pl/transmisje jak robią to profesjonaliści.

piątek, 10 października 2014, 12:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]