Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 14:18

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 PIII600mhz - czy dobra karta video przyspieszy cos???? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post PIII600mhz - czy dobra karta video przyspieszy cos????
Witam!

Mam takie pytanko do osób które maja juz z tym doświadczenie.
Mianowicie: Posiadam juz od dosyc dawna Pentium III 600 Mhz z G-force 4 i kartą video Pinacle studio DV version 8. Karte kupiłem nową za około 450zł w media markt jakis rok temu.
I mam pytanie czy jesli składam film w programie pinnacla lub w adobe premiere to ta karta wspomaga cos?? czy ona robi obróbke itp. czy to tylko mój procek w kompie?? Jak np. konwertowałem ostatnio film 82 minuty do mpg to trwało to około 15 godzin,

Czy dobra karta video cos pomoze czy poprostu musze zmienic komputer???

Czy karty video za ponad 2 tys zł robia obróbke na karcie czy wszystko robi procek w kompie???

Z góry THX!!!
Pozdrawiam
aha pamieci w kompie mam 256mega

poniedziałek, 20 października 2003, 22:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Lepsza karta może oczywiście wspomóc rendering ale ja jednak skłaniał bym się do rozbudowy komputera i zakupu dobrego oprogramowania. Obserwując rynek A/V można zauważyć tendencję do zwiększania wagi mocy systemu (procesora+karta graficzna) niż korzystania z rozwiązań sprzętowych (karty video). Ostatnio najwięksi gracze na rynku profesjonalnego video czyli Avid i Pinnacle (mówię tu serii Liquid byłej firmy Fast) wydali oprogramowanie do zastosowań półprofesjonalnych i amatorskich (AvidXpresDV i Liquid Edition) i opiera się ono tylko na zasobach komputera. Zrezygnowali ze wspomagania hardwarowego. Wszystko w praktyce wykonywane jest przez procesor i kartę grafiki.

wtorek, 21 października 2003, 11:31
Bywalec
Bywalec

Kontrolery DV (taki jak Twój), w żadnym stopniu nie wspomagają obróbki wideo, pracują one tylko jako przekaźniki danych.

wtorek, 21 października 2003, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dzieki za wypowiedzi! Jeszcze tylko takie małe pytanko:Jaka ta karta grafiki dla komputera który ma słuzyc do edycji wideo???

Bo rozumiem ze procesor i megabajty to jak najwieksze ale karta video jaka najleprza? Co musi w sobie miec?? jakie parametry beda wskazywały na to ze to ta karta a nie inna???

Moze troche upierdliwy jestem ale widze ze tu pomoc mozna znalesc:)

wtorek, 21 października 2003, 16:06
Bywalec
Bywalec

Jeżeli masz zamiar zainwestować w dobre oprogramowanie - przykładem może tu być Pinnacle Liquid Edition, który w bardzo dużej mierze wykorzystuje moc obliczeniową karty graficznej to proponuję, którąś z kart ATI np. model 9800 lub 9600. Ale pamiętać trzeba również, że sama karta grafiki nie wystarczy, potzrebny też będzie mocny procesor, np. Pentium 4 2.4Ghz oraz pamięć operacyjna, na poziomie 512MB.

wtorek, 21 października 2003, 16:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No żeczywiscie ten program wydaje sie byc zaawansowany i dobry, teoche poczytałem przedchwila na temat tego programu ale czy jest on leprzy od premiere 6.5??? i adobe after efect???

Jesze tylko jedno pytanie czy ten program sprzedawany jest tylko jako program czy z kartą??? i jaka karta?? wspomagajacą czy nie??

Ale naprawde spoko ten programik własnie go szukam na DC :)

wtorek, 21 października 2003, 18:22
Nowy
Nowy

wtorek, 21 października 2003, 20:26
Nowy
Nowy

Kurde ale niki posrałem miało byc plantvideoFS a nie label :):):):)

wtorek, 21 października 2003, 20:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

wtorek, 21 października 2003, 21:02
Bywalec
Bywalec

Z czystym sumieniem mogę Cię zapewnić, że oprogramowanie to jest warte swojej ceny i napewno jest o niebo lepsze od Premiera...
Fakt - może wygląda nieco kosmicznie i w żadnym stopniu nie jest podobne do Premiera ale w rzyczywistości jest banalnie proste w obsłudze.
Program ten standardowo występuje w 2 pakietach: z kontrolerem DV oraz kartą ATI (analog + DV in/out).

Pozdrawiam

środa, 22 października 2003, 09:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
THX! znalazłem juz ten program na Direct Connect ale mam problem ze sciagnieciem go. Chciał bym go wpierw zobaczyc przed kupnem z kartą która wspomaga jednak rendering itp. Choc wątpie ze na moim komputerze to pójdzie. I znów koszta:(

Co za drogie hobby:) Przydało by sie zacząc zarabiac na tym :)

środa, 22 października 2003, 17:13
Bywalec
Bywalec

zadzwoń do dystrybutora np. do Adriatici - http://www.adriatica.com.pl
wyślą Ci demo

środa, 22 października 2003, 17:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
zadzwonie jutro tam i sie dowiem choc na stronie pisze ze sprzedazy detalicznej nie prowadza ale jesli nawet nie wysla to sobie juz jakos poradze za pomoca P2P. Ale serdeczne dzieki za info.

Aha jeszcze cos chciałem :)

Czy miałes doczynienia z tą 5 Pro??

Pinnacle Edition 5 (N) 3.299 zł
Pinnacle Edition Pro5 (N) 4.749 z

Róznica w cenie jest , troche czytałem o nich ale w praktyce wiesz moze jak to wygląda???

środa, 22 października 2003, 19:59
Bywalec
Bywalec

czy plantvideo ma coś wspólnego z deskorolką? 8O

środa, 22 października 2003, 22:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
PlanTVideo miało kiedys cos wspólnego z deskorolkami. :)

czwartek, 23 października 2003, 07:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona