Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 22:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Sprawa honoru dla stałych bywalców 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Sprawa honoru dla stałych bywalców
Kochani bywalcy,profesjonaliści, ludzie znający sie na rzeczy ...i nie wiem kto jeszcze!!! Czy Wy naprawdę jesteście tak do przodu , że zapominacie ,że ktoś może być jeszcze z tyłu, czy też jesteście tak leniwi że prosić Was o poradę to jak rzucać grochem o ścianę, czy też...choć w to nie wierzę ...nie znacie się na trochę starszym sprzęcie. Więc proszę zagłosujcie krótko / są tylko te dwie możliwości / jaką karte bym wybrał do procesu zgrywania VHS na DVD
- Pinnacle - Miro DC 30+ lub
- Canopus Raptor / ten starszy, nie mylić z RT/
Jeżeli ktoś chciałby uzasadnić wybór - będę szczęsliwy. Jeżeli przez 3 dni nie dostanę przynajmniej 10 odpowiedzi to wkurzę się na forum i NA WAS moi kochani również. Pozdrawiam

wtorek, 21 października 2003, 01:20
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Chętnie bym Ci pomógł, ale nie mam pojęcia co to za karty i czy posiadają wejścia analogowe. Znam je tylko z nazwy. prawdopodobnie DC30 jest "starsza od węgla". Jak mam tyle napisać, to wolę mic nie pisać.

piątek, 24 października 2003, 08:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Głosuje na DC30 (bo kiedyś na niej pracowałem), jednak do tej pory współpraca z Adobe Premierem przyprawia mnie o dreszcze.Widziałem, że takie karty jeszcze sporo kosztują (650 zł na allegro). Na twoim miejscu zastanowiłbym się na zakupem jakiejś nowej karty (np.Pinnacle Movie box DV jest to urządzenie analogowo-cyfrowe zewnętrzne z oprogramowaniem Studio 8) możliwości tego softu są mniejsze niż ądobe Premiere ale myśle że do twoich potrzeb wystarczy.Oto link do polskiej instrukcji Studio 8 ftp://62.93.65.82/pub/instrukcje/studio8/
Pozdrawiwm

piątek, 24 października 2003, 09:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
co do karty DC30 i DC30+, osobiscie stosuje ta pierwsza do celow analogowych z powodzeniem, jedynym mankamentem jest jej niski bitrate ktory uniemozliwia podlgad materialu z wiekszym bitraitem, a dv czy tez dvd ma duzo wieksze wymagania. przepustowosc karty DC30+ jest juz wieksza ale i tak nie zapewnia odpowiedniej przepustowosci zeby swobodnie wyjsc z komputera z materialem o wysokim bitrate. samo zgrywanie analogowego materialu i jego obrobka z podgladem np. w formacie miro motion mjpgA jest bardzo wygodna ale z innymi formatami juz jest to niemozliwe. jezeli wiec bedziesz material tylko digitalizowal i obrabial w formacie o niskim strumieniu to polecam ale wyjscie analogowe do pracy na strumieniach przekraczajacych mozliwosci karty jest niemozliwe (dv, mpeg2 czy divx), owszem mozesz z materialu zrobic ktorus z tych formatow ale podglad na telewizorku podlaczonym do analogowego wyjscie jest nierealny. wszystko to co pisalem dziala na macu pod osX10.2.6 ale czy na pececie tego juz niewiem.

pozdrowionka
FStyl

piątek, 24 października 2003, 11:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karty video - mam miro 30+
właściwie miałem wszystkie tej firmy od miro 10 - jestem zadowolony i nie mam problemów Innych kart po prostu nie znam (nie stosowałem ich) wiec trudno mi doradzać. Pracuje na miro z nowym Adobe - nie mam zamiaru zmieniać.

wtorek, 9 grudnia 2003, 09:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Równie dobrze mogę napisać, że jak komuś się nie chce poszukać to niech lepiej nie zaczyna całej zabawy, tu niestety trzeba trochę ryzykować :) . To tak jakbyś zadał pytanie "słuchajcie kochani mam do wyboru dwudziestoletniego dużego fiata i 19-letniego małego fiata - który wybrać??". Wyobraź sobie, że są to karty wiekowe, a nie wszyscy mieli do czynienia z oboma modelami, by móc Ci polecić którąś z nich, zresztą najistotniejsza różnica tkwi w sofcie i sterownikach. Ja osobiście używam do tej pory DC10+ i jestem zadowolony. Mam również stały dostęp do DC30+, ale praca na niej odstrasza mnie kompletnie, może właściwie należałoby napisać, że przeraża mnie Adobe Premiere. Ale ponieważ nie miałem nigdy do czynienia z Conopusem to co Ci mam napisać? Tym bardziej, że nie zostawiasz miejsca na inną alternatywę...

wtorek, 9 grudnia 2003, 20:23
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Nie lubię szantażystów, a poza tym co tu porównywać. Karta DVRaptor to karta analogowo-cyfrowa, a DC 30+ to zwykły analog, i to w nienajlepszym wydaniu.
Cytuj:
Jeżeli przez 3 dni nie dostanę przynajmniej 10 odpowiedzi to wkurzę się na forum i NA WAS moi kochani również.

I komu na złość chcesz zrobić ?!

Pozdrawiam
Jacek.

wtorek, 9 grudnia 2003, 23:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

no jak zrobisz nam na zlosc i odmrozisz uszy to bedziemy szczesliwsi z pewnoscia

wtorek, 9 grudnia 2003, 23:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]