Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 08:54

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 To się chyba nazywa "lamerskie" pytanie ... 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post To się chyba nazywa "lamerskie" pytanie ...
Witam uprzejmie,

Jestem od kilku dni szczęśliwym (na razie) posiadaczem kamerki SONY TRV-345. Ma ci ona wyjście USB, którym można pędzić sygnał do komputera, ale nawet nie próbowałem tego robić, bo już na niniejszej grupie wyczytałem, że efekty takiego przedsięwzięcia byłyby marne. Jest jeszcze wyjście DV, i właśnie ono mnie interesuje. Wiem, że należy zakupić sobie odpowiednią kartę "firewire". Ale nie wiem czym się kierować, bo jakkolwiek znam się w zasadzie na PC-tach, jednak kart firewire na razie nie ćwiczyłem bo nie było okazji i potrzeby.

Czy bardziej doświadczeni ode mnie kamerzyści byliby łaskawi podpowiedzieć mi, jaką konkretnie kartę mam sobie zakupić (producent/ typ/model), na co mam zwrócić uwagę, jak bardzo mnie to trzepnie po portfelu, gdzie nabyć mam takie cudo itp. ??

Z góry dziękuję za światłe rady i pozdrawiam
v

wtorek, 21 października 2003, 16:21
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Jedno co Ci pomoge powiedziec, to to, ze ja posiadam karte FI-Wi (okolo 0,5 roku ) zakupiona na Allegro wraz z oprogramowaniem oraz kabelkiem za okolo 250 zl i jestem z niej bardzo zadowolony, oczywiscie istnieja karty bardziej profesjonalne za ktore zaplacisz ok 1000 zl, ale jak na poczatek zabawy z filmowaniem nie jestem do konca przekonany czy jest sens wydawac tyle pieniedzy na karte, ale rzecz jasna wybor nalezy do ciebie!

Pozdrawiam!

wtorek, 21 października 2003, 17:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

spokojnie, dzisiejsze koszty karty fw to okolo 100 zl - nawet czasem mniej. czasem slyszy sie opinie ze karty oparte na chipsecie VIA sa troche gorszej jakosci niz NECa, ale to sprawa dyskusyjna. ogolnie nie ma przeciwwskazan zeby kupic taka tania karte jesli bedziesz zgrywac material ze swojej kamery. tanie kontrolery maja malo gniazd (z reg. 2 lub 1) wiec jesli masz wiecej sprzetow FW to dopiero wtedy kup cos drozszego

czwartek, 23 października 2003, 09:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]