Teraz jest wtorek, 2 czerwca 2020, 07:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Jak uzyskać najlepszą jakość z vhs ? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Re: Jak uzyskać najlepszą jakość z vhs ?
Acha, to wszystko ok

środa, 4 stycznia 2017, 12:37
Stały bywalec
Stały bywalec

Degenerado napisał(a):
KonradMajka napisał(a):
Ja podpiąłem takim:
http://allegro.pl/kabel-wtyk-svhs-s-vid ... 02198.html
i puki co uzyskałem obraz czarno biały

a przełączyłeś się w panelu z ntsc na pal ? :)

Tak, oczywiście zrobiłem to w ustawieniach. Powiedzcie czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby wyjście przez scart komponentem łącznie z fonią bez żadnych przejściówek? Na przykład takim kablem:
http://allegro.pl/przylacze-scart-euro- ... YzMjQ3Zg==
Nie wiem tylko o cu chodzi: "UWAGA: W ustawieniach urządzenia wysyłającego sygnał musi być udostępniona możliwość ustawienia jako wyjścia sygnału video poprzez złącze SCART EURO sygnału Component YUV albo YPbPr, w innym przypadku kabel nie będzie działał" . W ustawieniach magnetowidu tego nie widzę.

środa, 4 stycznia 2017, 12:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

KonradMajka napisał(a):
W ustawieniach magnetowidu tego nie widzę.

Nie widzisz, bo magnetowidy tego nie obsługują.

środa, 4 stycznia 2017, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Co mowi instrukcja, bo chyba jakas masz? S to S - 4 pinowe gniazdo i tu zadnych problemow byc nie powinno, byc moze w tej karcie jest jakies nie typowe gniazdo a tobie brakuje przejsciowki- https://pl.wikipedia.org/wiki/S-Video
Generalnie raczej lepiej podlaczyc przez S, jesli jest problem to zwyklym kompozytem (zwykly chinch video). Stosowanie przejsciowek pokazanych wczesniej (S na Video) nie jest najlepszym rozwiazaniem, podlaczajac przez S i zgrywajac material VHS raczej nic nie zyskasz na jakosci, jesli masz kasety S-VHS to wtedy oczywiscie warto.

środa, 4 stycznia 2017, 13:29
Stały bywalec
Stały bywalec

Pinto napisał(a):
KonradMajka napisał(a):
W ustawieniach magnetowidu tego nie widzę.

Nie widzisz, bo magnetowidy tego nie obsługują.

Ok, skoro poprzez scart nie można wyjść komponentem z magnetowidu to zostaje tylko możliwość poprzez wyżej wymienioną przejściówkę s-video ? Nie pamiętam by komponent występował w semiprofi magnetowidach, no może w bardzo starych modelach JVC na gniazdach BNC.

środa, 4 stycznia 2017, 13:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Magnetowidy VHS/S-VHS rejestrują sygnał w postaci Y/C, a nie YPbPr, więc nie ma żadnego sensu w wyprowadzaniu componentu z magnetowidu. Równie dobrze mógłbyś podłączyć zewnętrzny konwerter s-video=>component- skutek i sens taki sam.
KonradMajka napisał(a):
Nie pamiętam by komponent występował w semiprofi magnetowidach, no może w bardzo starych modelach JVC na gniazdach BNC.

W sprzęcie profi S-VHS złącza BNC wypuszczały sygnał Y/C- po jednej składowej na złącze.

środa, 4 stycznia 2017, 14:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Niezależnie kopiując kasetę VHS czy SVHS najlepiej jest użyć do tego celu magnetowid SVHS - dostajemy rozdzielone sygnały luminacji i chrominancji w zasadzie od sygnału z taśmy do wyjścia na złączu S-Video... w ten sposób omija się układ filtracji składowej koloru z sygnału kompozyt - element dość newralgiczny przy potrzebie jakości obrazu. W sprzęcie profi SVHS używa się gniazd S-Video, Y/C, wyjścia BNC służą głównie do podłączenia monitora i na nich zazwyczaj jest kompozyt, choć i możliwe jest by w jakiś modelach svideo było rozdzielona na gniazda BNC... Co do komponentu z wyjść magnetowidów SVHS to tak jak "przedmówcy" pisali zasadniczo go nie ma, kilka modeli magnetowidów Digital-S (te które miały możliwość odczytu taśm VHS/SVHS) posiadały analogowe wyjścia komponent YCbCr oraz cyfrowe SDI (nie mam pewności ale i IEE1394)
QB

środa, 4 stycznia 2017, 16:01
Stały bywalec
Stały bywalec

Dzięki za uporządkowanie wiedzy.W takim razie muszę w dalszym ciągu szukać przyczyny braku koloru po zastosowaniu przejściówki w ustawieniach karty a może spróbuję podpiąć inny magnetowid.

środa, 4 stycznia 2017, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli nie masz koloru, znaczy się, ze masz dobrze podpięty sygnał luminancji do Y, próbuj w pozostałych wejściach podłączyć sygnał chrominancji... być może wejście C jest zamienione i jest na wejściu Y-R...
QB

środa, 4 stycznia 2017, 17:08
Bywalec
Bywalec

Na 90 % jest to wina magnetowidu. Na początku zabawy ze zgrywaniem vhs kupiłem ten grabber http://www.cabletech.pl/pl/11090-video- ... el-urz0192. Kupiłem kabel s-video i podłączyłem magnetowid PANASONIC NV-SJ407 przez ten adapter, który jest załączony z Grabberem. Magnetowid ten nie miał wyjścia s-video. No i obraz był czarno-biały. Zmieniłem na magnetowid SVHS FS88 i oczywiście obraz był kolorowy.
Ostatnio udało mi się obejść problem czarno-białego obrazu na PANASONIC NV-SJ407. Magnetowid podłączyłem przez euro do nagrywarki medion, która ma wyjście s-video. Z wyjścia nagrywarki podłączyłem do grabbera/kamery. Obraz jest kolorowy, jakość też niezła. Wiem, że to nie jest prawdziwe s-video, ale obraz jest ładniejszy niż po composite (brak zakłóceń).

środa, 4 stycznia 2017, 23:46
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4