Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 16:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Zgrywanie filmu ze Stanów za pomocą ADVC 110 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Zgrywanie filmu ze Stanów za pomocą ADVC 110
Mam problem, mam filmy zapisane w NTSC i chciałbym je przegrać do wersji cyfrowej. Niestety po podłączeniu do magnetowidu Canopusa ADVC 110 obraz skakał jak szalony. Poczytałem instrukcje i okazało się, że od dołu są małe przełączniki. Przełączyłem na NTSC i obraz jest stabilny, tylko że czarno biały. Jest tam drugi przełącznik do NTSC japońskiego i amerykańskiego, ale to nic nie daje. Najdziwniejsze, że obraz jest kolorowy w TV a przez ADVC jest czarno biały. Kaseta ma normalne kolory na Combo VHS od LG. Panasonic NV-HS 960 i 950 nie daje rady. Przełączam w menu NTSC Playback 4.43 i nic to nie daje.

Aktualnie mam dwa wyjścia. Zgrać kamerą z TV kolorowy obraz i za pomocą ADVC zgrać dźwięk i połączyć lub zgrać czarno biały obraz z dźwiękiem za pomocą ADVC. Mam ktoś inne, lepsze rozwiązania ?
Próbowałem też przez kamerę z przetwornikiem analogowo cyfrowym, ale w ogóle nie pokazywało obrazu.

niedziela, 26 listopada 2017, 13:47
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: Zgrywanie filmu ze Stanów za pomocą ADVC 110
Prawdopodobnie musisz zdobyć magnetowid z prawdziwym NTSC. Magnetowidy "nasze" konwertowały kolor z NTSC na PAL z ilością klatek NTSC.

poniedziałek, 27 listopada 2017, 10:57
Nowy
Nowy

Post Re: Zgrywanie filmu ze Stanów za pomocą ADVC 110
Też tak mi się wydaje. Muszę poszukać na allegro lub takich magnetowidów. Te, które mam są w palu, potrafią jedynie odtworzyć na tv , ale przy zgrywaniu jest problem.

poniedziałek, 27 listopada 2017, 13:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]