Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 04:56

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Matrox RT 2500 vs Pinnacle DV 500+ 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Matrox RT 2500 vs Pinnacle DV 500+
Witam!
Mam takie małe pytanie która z wymienionych w temacie karta jest lepsza.

Pozdrawiam.

PS:Mam jedną z tych kart więc pewnie bedę żałował tego pytania :(
Ale skoro mam już ten sprzęt to musze go wykożystać dlatego chętnie nawiężę z kimś kontakt w celu wymiany doświadczeń.

niedziela, 14 lipca 2002, 16:04
Nowy
Nowy

Ok wiem tamto pytanie nie było intligentne. Spytam inaczej
jakie sa óznice miedzy tymi kartami?

Pozdrawiam
viroos@qwe.pl
gg#1042256

czwartek, 18 lipca 2002, 17:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
ZDECYDOWANIE DV 500 PLUS. MATROX NIE TAKI CUKIERECZEK JAK O NIM PISZA

poniedziałek, 29 lipca 2002, 17:33
Nowy
Nowy

ZDECYDOWANIE DV 500 PLUS. MATROX NIE TAKI CUKIERECZEK JAK O NIM PISZA

Czy mógłbyś napisać konkrety???
Pozdrawiam
Viroos
viroos@qwe.pl
gg#1042256

czwartek, 8 sierpnia 2002, 00:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV500 vs RT2500
DV500 to juz nieco przestażały cukiereczek. A czasie rzeczywistym w pełnym tego słowa znaczeniu mizna pomażyć. Jakośc efektów również pozostawia wiele dożyczenia.bezkonkurencyjnie Matrox. Mam na to przynajmniej 5 powodów. Bezposrednie skanowanie i przchwytywanie z DV z podziałem na sceny.
Podgląd na ekranie monitora TV
Miksowanie dwóch kanałów Video z grafiką w kanale Alpha.
Dwa rodzaje kompresji MPEG-2 i Native DV
Import do DVD MPEG-2 IBP Bezpośrednio z S-Video
To w porównaniu z DV500 jest rarytasem :::))

Pozdrawiam

środa, 21 sierpnia 2002, 19:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post add temat
Witaj!
Ja pracuje na karcie RT 2000 Matroxa, to jest starsza wersja karty RT 2500. Pracuje wspaniale, bez zadnych problemow i na WIN Me i na WIN 2000. Pracuje na plytach VIA i na SIS, z procesorami AMD 900 MHz, ale lepiej z 1800+. Obraz profesjonalny bez zastrzezen. Wspaniale pracuje z osi czasu, i to z Adobe Premiere. Wszystkie funkcje dzialaja, tak jak jest podane w instrukcji, no oczywiscie masa profesjonalnie zrobionych efektow realtime, a teraz jeszcze nowy mega pack pro. Wspaniale narzedzie dla wideofilmowcow, rzeczywiscie pracuje sie w real time. Nie mozna mowic na temat tej karty jak sie na niej nie pracowalo. Postepujac dokladnie w.g. instrukcji nie ma problemu z instalacja. Niestety wymaga mocnego peceta.
Pawel P. ppokrop@poczta.onet.pl

czwartek, 22 sierpnia 2002, 07:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dv500 vs. rt2500
Porównywanie DV500DVD z RT2500 przypomina porównanie Golfa Standard z Oplem Astrą Comfort. Ta sama klasa samochodu, ale ze wzgledu na cenę drugi model miejscami lepszy. DV500 jest kartą tańszą i nie posiada tak wielu plusów jak RT2500. Chciałbym jednak poprawić osobę wypowiadającą się wcześniej nt możliwości DV500:
1. oprogramowanie moze (bezpośrednio w Premierze) podzielić przechwycony materiał na sceny (Filtr MT Scene Cutter); dodatkowo może wykonać "cross fade" dźwięku i wstawić domyślne przejście dla każdej sceny - tego RT2500 nie potrafi; nie mniej jednak jest to tylko możliwość oprogramowania
2. podgląd na ekranie TV - jest, a owszem (nie efektów 3D ale reszty tak)
3. export do MPEG2 wykonywany jest z szybkością ok. 20 kl/sek - czyli prawie RT
Co do samych kart: obie są oparte na C-Cube Express i nie mają żadnych dodatkowych układów, więc tak możliwości czysto sprzętowe są identyczne - wszystko zależy od tego ile pracy producent włożyl w opracowanie sterowników.
Inna sprawa to cena: jedyna jaką znalazlem w dzis w necie cenę Matroxa jest 4850 zł (nie znam oficjalnej ceny sugerowanej przez producenta RT2500) - swoją drogą to bardzo dziwne ze karty w zasadzie w internecie kupić nie można (nigdzie nie widziałem ceny, z opcją "wrzuć do koszyka").
Cena DV500DVD to 4299 zł (sugerowana przez Pinnancla w kanale Pinnacle Partner) - gdzie indziej można kupić około 100-200 zł taniej. Pomijam własny import w Niemiec i innych dziwnych miejsc. Opieram się na tym co można LEGALNIE kupić w Polsce.
Tak więc RT jest około 20% droższy od DV500. A już 5299 zł kosztuje ProONE (czyli jest droższy od Matroxa o 400 zł). I porównania z tą kartą Matrox już niestety nie wytrzymuje w zasadzie pod ŻADNYM względem. Jeśli ktoś coś słyszał nt porównań RT2500 i ProONE sprzed pół roku to można to włożyć między bajki. Obecna wersja sterowników do ProONE (2.0) zostawia Matroxa daleko w tyle (ustaliłem to z doświadczonym posiadaczem RT2500 i traktuję jego opinię jako wiarygodną).
Podsumowując: możliwości karty są bardzo adekwatne do cen poszczególnych produktów i to chyba normalne.

Pozdrawiam
Mariusz Przednowek
IWACOM - Pinnacle Partner

sobota, 24 sierpnia 2002, 19:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]