Teraz jest środa, 12 grudnia 2018, 08:20

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 jestem nowy ......... 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post jestem nowy .........
witam wszystkich

jestem nowy. prosze bardziej doswiadczonych uzytkownikow o rade dotyczaca zakupu karty do zgrywania materialu filmowego z kamery analogowej. chce kupic uzywana karte. w komisie technicznym znalazlem dwie firmy pinnacle dc10+ oraz dc30+ . sprzedawca twierdzi ze lepsza jest dc30+ (drozsza o 15 zlotych) ale nie potrafi powiedziec dlaczego.
ktora kupic?

bede wdzieczny za pomoc
pozdrowienia
KATO5

wtorek, 4 listopada 2003, 22:14
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

DC30+ w odróżnieniu od DC10+ posiada własny przetwornik dźwięku i nie wymaga obecności karty dźwiękowej, co w przypadku DC10+ jest niezbędne by móc zgrywać dźwięk i niestety bywało w zamierzchłych czasach przyczyną rozsynchronizowywania się obrazu i dźwięku, ale było to bardzo dawno temu, gdy komputery były wolne i zawodne :). Ponadto do DC30+ dołączony był Adobe Premiere oraz BlueBox (choć może nie zawsze) - Adobe znasz zapewne choćby ze słyszenia, zaś BlueBox to taka pożyteczna przystawka podłączana do karty wideo za pomocą kabla, zaś ona sama może sobie siedzieć na biurku i służy do podłączania kamery, magnetowidu czy innego ustrojstwa - jak dużo operujesz sprzętem to będzie na pewno przydatna. Ja osobiście posiadam DC10+, ale to właściwie dlatego, że gdy kupowałem kartę do obróbki analogowej to różnica między tymi kartami wynosiła ponad 2 tys. zł :)

środa, 5 listopada 2003, 01:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]