Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 17:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Co polecicie do real time ?? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Co polecicie do real time ??
Jaka karta byscie mi polecili ... wiem ze Conopus ma to a Matrox tamto a Pinnacle jeszcze to :)

Chodzi mi o to abyscie jak najbardziej opcjonalnie dobrali mi karte do mojego komp. Tak aby pozniej nie mial problemu przy pozniejszej jego konfiguracji z karta. I zebym mogl w pleni wykorzystac jakosc VX2000.
Obecnie mam Celerona 1GHz 512RAM dysk 30GB Seagate 7200 system win w2k z sp2, 80GB 7200 Seagate dla wideo plyta gl mainboard na intelu 815i.
Jak oceniacie ??
Czy na takim sprzeciez w ogole pojdzie jakas karta z renderingiem w czasie rzeczywistym ???
Czy jednak bedzie mnie czekac zamiana kompa na jakiegos Pentium ?? Moze ktos pracuje na podobnej konfiguracji i wszystko sie kreci :)
Pozdrawiam i thx za odp.

poniedziałek, 17 listopada 2003, 23:19
Bywalec
Bywalec

Ja szczerze polecam Pinnacle Liquid Edition 5 Pro http://www.adriatica.com.pl/produkty/pi ... _5_pro.htm

ale niestety z Twój komp nie wyrobi z rozwiązaniami tego typu.

Pozdrawiam

wtorek, 18 listopada 2003, 10:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ktora karta?
Witam,

W twoim przypadku tylko karta ze wspomaganiem sprzętowym RT. Inaczej musisz się liczyć ze zmianą procesora, płyty być może tez pamięci.
Proponuje dwa rozwiązania:
1. Jeśli zależy ci na w miare szybkim eksporcie do DVD to możesz zakupić DV500 DVD - karta prosta i solidna jednak o bardzo zubożonych mozliwościach pracy w czasie rzeczywistym (tylko proste przenikania).
2. Jeśli chcesz mieć całą game efektów 3D i 2D w czasie rzeczywistym to polecam Matroxa RT2500 (używaną kupisz za około 2300 zł).Masz też do wyboru mnóstwo filtrów, korekcje koloru, i bardzo dobry interfejs użytkownika. Podział na sceny w RT materiału cyfrowego na pewno zaoszczedzi mechanizm twojej kamery. Wadą jest długi eksport do MPEG2.

Obie karty nie wymagają wspomagania w postaci szybkiego procesora czy też karty graficznej. Inne rozwiązania wymagają już upgradu komputera.

pozdrawiam

wtorek, 18 listopada 2003, 14:30
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Ja bym jednak zainwestował na pierwszym miejscu w komputer i dobry program (np. Adobe Premiere Pro, EditionDV, MediaStudio Pro 7.0). Będziesz miał komfort pracy nie tylko przy montażu, ale i zadowolenie z samej pracy komputera.
Wybór należy do Ciebie. Powodzenia.

pozdrawiam
Jacek.

wtorek, 18 listopada 2003, 17:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ale czy moja konfiguracja komp poradzi sobie bez problemy z DV 500DVD albo z Matrox'em RT2500 ???

Obecnie posiadam DC30plus i zle nie chodzi dosc stabilnie ew denerwuje mnie rendering :? .

wtorek, 25 listopada 2003, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeszcze jest Pinnacle PROONE RTDV! Ja uzywam od ponad roku i jestem BARDZO ZADOWOLONY. Prawda ze juz sa o wiele lepsze karty ale mimo tego karta nadal mnie zadziwia! Polecam! gdyz wymaganie nie sa duze, cena jej nie najnizsza ale mozliwosci SPORAWE!...:-) Pozdrawiam!

sobota, 3 stycznia 2004, 12:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Wielkie THX za wszystkie szczere odpowiedzi 8)

niedziela, 4 stycznia 2004, 01:07
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]