Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 04:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 tv tuner do notebooka na firewire 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post tv tuner do notebooka na firewire
witam videospeców

mam pytanko

kiedyś z dużym powodzeniem dekodowałem analogowy canal+ na flyvideo z softem typu borgtv

teraz chciałbym taki sam myk wykonać na notebooku z wyjściem tv

czy ma ktoś może doswiadczenia z zewnętrznym tunerem na usb lub firewire?? czy da sie odpalić dekodery na takowym cudeńku?

podrawiam ;)) ( jakby co to prosze o kopie z postu na priva: kovalix@poczta.onet.pl

pozdrawiam

koval

środa, 26 listopada 2003, 13:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Watpliwości
Mam wątpliwości czy taki zabieg się uda.
Dekodowanie czegoś takiego musiałoby się już zaczynać w urządzeniu w co wątpię. Dlaczego?
Najczęściej urządzenia te obcinają obraz do takiego formatu który da sie przepchnąć przez magistralę - np. USB. Oznacza to okrojenie rozdzielczości np 1/2 PAL i skompresowanie obrazu jakims kodekiem - np mpeg. Cos w rodzaju steamingu USB w przypadku kamer cyfrowych.
Dlatego też nie jest możliwe programowe zdekodowanie sygnału, który zostanie na wstępie "zniszczony". Nie wiem na czym dokładnie polega dekodowanie, ale domyślam się że polega na poprzestawianiu poszczególnych linii obrazu w innej kolejności i może jeszcze jakiś inne operacje. Więc jeśli dekoder canal+ pracujący na załóżmy 576 liniach potrafi z nich złożyć coś sensownego, to napewno nie złoży obrazu z niższej rozdzielczości, gdzie poszczególne linie zostały zlane z innymi podczas przeskalowywania i na dodatek zawieraja artefakty kompresji.
Nie spotkałem się jednak z urządzeniami na FW lub USB20 i mozliwe że są urządzenia przepuszczające przez FW (USB 2.0) pełny PAL.
Ale z tego co widzę nie jest to takie proste skoro nawet właściciele kart TV na najnowszym chipie Conexanta CX881 nie bardzo moga go zmusić do oglądania Canal+.

emes

środa, 26 listopada 2003, 14:01
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]