Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 23:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 kupić kartę DV500DVD ???? Oto jest pytanie !!!! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kupić kartę DV500DVD ???? Oto jest pytanie !!!!
Muszę kupić kartę video do obróbki wesel. Mój wybór padł na DV500DVD (kwestia kasy). Nie wiem czy dobry to wybór. Proszę mi powiedzieć czego mogę się spodziewać po tej karcie pod XP lub 2000 (nie wiem który lepszy). Interesuje mnie kilka słów z praktyki. Jakieś problemy, które utrudniają poniekąd pracę na tym sprzęcie. Czy soft który jest do niej dołączony jest OK, czy może zamiast jego lepiej skorzystać z innego programu.

niedziela, 30 listopada 2003, 23:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Witam,
Karta jest już "leciwa" i na dodatek Pinnacle zaprzestało jej produkcji, ale myślę, że "jest warta grzechu". Szczególnie gdy ma się ograniczony budżet. Za cenę ok. 2000 PLN otrzymujemy produkt, który działa stabilnie i to niezależnie od systemu (Win 2K lub XP) oeracyjnego. Karta współpracuje z Adobe Premiere 6,5 ( z PRO już niestety nie...) i nadaje się do większości zastosowań. Można używać kilkudziesięciu przejść w RT, dzielić materiał video na sceny (filtr MT scene cutter) oraz nakładć napisy wykorzystując dołączony prosty program "TitleDeko". Karta mimo upływu czasu nic nie straciła ze swej atrakcyjności i chociaż jakość sygnału video jest "średnia" nadal jest chętnie kupowana przez wiele osób zajmujących się filmowaniem i montażem video. No i działa bez problemu na dowolnej platformie - INTEL i AMD. Przeglądając forum znajdziesz zapewne jeszcze więcej informacji o tym produkcie.
Pozdrówka.

niedziela, 30 listopada 2003, 23:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Też jestem na kupnie tego modelu
Jeżeli ta karta będzie przynajmniej taka dobra jak moja poprzednia to jest ona warta tych pieniędzy (1899zł w sklepie internetowym). Co ciekawe to to że prawdopodobnie pinnacle szykuje 5 do 10% obniżki na zmagazynowane i nieprodukowane już produkty. Więc może się okazać że
w niedługim czasie jeszcze spadnie ich cena, osobiście mnie . Ale także podpinam się do twojego postu. Także chciałbym usłyszeć zdania praktyków.

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 00:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post 123
Dlaczego piszesz że jest średnia (masz na myśli wyjście znalogowe?)? Średnia w stosunku do czego ? Mam nadzieję że nie jest gorsza od DV500+ ?

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 00:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Średnia?
No chyba że w stosunku do kart z innego przedziału cenowego. Bagdan, mówisz że są już nie produkowane? To znaczy że może być niedługo problem ze sterownikami do nowych systemów operacyjnych? A jak np. ze sterownikami do windowsa 2003? Zmartwiliście mnie trochę z tym, że firma puszcza je w odstawkę, nawet to że mają spaść ich ceny mnie nie pociesza. Boje się o sterowniki do nowych systemów i do nowych programów edycyjnych. :cry: :cry:

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 00:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja tylko na marginesie :) przypomnę, że karta niewiele pomoże, gdy zdolności brak. A jak masz smykałkę to i na zwykłem IEEE-1394 pociągniesz o ile masz cierpliwość. A jak już masz oba etapy za sobą to gorąco polecam DV500, a właściwie DV500+!!

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 01:25
Bywalec
Bywalec

Chciałbym wtrącić tylko jeszcze jedną uwagę - mianowicie karty DV500 nie będą obsługiwały Adobe Premiere PRO. Ostatnia wersja Premiera dedykowana do tych kart to wersja 6.5

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 15:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Do Pawel27: podaj linka jesli mozesz gdzie znajde ta karte za taka sume ??

poniedziałek, 1 grudnia 2003, 21:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]