Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 00:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Co potrzeba? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Co potrzeba?
Proszę o pomoc. Chciałbym podłączyć kamerę cyfrową (przez gniazdo DV Out) do mojego PC. Wiem, że można zakupić różne karty np. Pinnacle itp., ale to spory wydatek. Słyszałem też, że możliwe jest podłączenie kamery przez tzw. kontroler Firewire, jednak nie bardzo wiem co to jest i co oprócz tego jest jeszcze potrzebuję aby móc zgrywać filmy z kamery na CD (nagrywarkę oczywiście już mam). Proszę o wszelkie porady i wskazówki. Acha i jeszcze jedno - czy niezbędne są jakieś wysokie wymagania sprzętowe przy tego typu osprzęcie i ile to mniej więcej kosztuje. Dzięki

poniedziałek, 5 sierpnia 2002, 14:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jak wyżej.
Ja mam zwykłą kartę FireWire na kostkach Via. Razem z kablem FW 6-4
i porogramowaniem (VideoWave III SE) kosztowało mnie to około
200 zł. Nadaje się do zrzucania filmów z kamery na hd i do dalszej obróbki
materiału (programami). Poźniej zamieniam to np. na DivX i wypalam płytkę. Jeśli chcesz to napisz. skynecik@poczta.onet.pl :)

poniedziałek, 5 sierpnia 2002, 17:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jesli jestes leniwy i masz za duzo kasy to idz i kup sobie pinacle . Jesli chcesz oszczedzic i miec praktycznie to samo za 200zl to kup osobna karte firewire +kabel 4/6 ,sciagnij sobie z inetu program ,jak chcesz sie trzymac pinacle to sciagasz studio dv 7 i masz to samo co z zestawem ......ohhh przepraszam nie to samo ... nie masz instrukcji jak podlaczyc kabelek do kamery;) Reszte kasy mozesz wydac na kolalacje w knajpie z kobieta:)

PS. Najtansze zestawy pinacle te (za 500zl) posiadaja kontroler firewire bodaj z 4 wejsciami dwoma na sledziu i dwoma na karcie. Zadna roznica bo i tak kolorowe pudelko wyrzucisz :)

poniedziałek, 2 września 2002, 15:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wszystko byłoby piękne, gdyby jeszcze można było znaleźć w sieci do ściągnięcia studio dv 7

środa, 4 września 2002, 04:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja kupiłem kontroler Fire Wire na śledziu do złącza PCI za 150zł. Dodatkowo gościu dołożył Ulead Studio do obróbki oraz kilka innych programików do kompresji video (Divix itd.) Niestety nie mam adresu tego gościa, ale sprzedaje na Allegro. Poszukaj tam w dziale komputery/kontrolery.

pozdr.
Wiesiek[/list]

czwartek, 3 października 2002, 17:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Oprogramowanie w sieci
Cześć

Niestery to co napiszę jest piractwem i złodziejstwem, ale .....

Ściągamy z netu programik Direct Connect (banalne, wystarczy wypisać w wyszukiwarce wejść na odp. stronkę ściągnąć, zainstalować i już). Opisywany sposób jest działa ze wszystkimi rodzajami podłączeń do sieci, ale ściągając coś o obiętości 100MB za pomocą modemu .... trochę uciążliwe.
Zatem, uruchamiamy DC (musimy sami udostępniać min 2GB aby gdziekolwiek się podłączyć) ostawiamy opcje, wybieramy connect, szukamy jakigoś hub'a (z public) i łaczymy się z nim. W okienku search wpisujemy np. pinnacle łączymy się z użytkownikiem który ma wolne sloty i docelowe oprogramowanie. ściągany (najlepiej cały katalog), instalujemy, montujemy filmik i chwalimy się znajomym.

Pozd

D.S.

ps
problemem jest wylogowanie się gościa, od którego ściągamy oprogramowanie z sieci

poniedziałek, 25 listopada 2002, 13:31
Nowy
Nowy

Post studio 7
mam studio7
chcesz to pisz mlody300@poczta.onet.pl

poniedziałek, 25 listopada 2002, 22:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]