Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 21:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 FireWire a rozdzielczość 360x288 ??? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post FireWire a rozdzielczość 360x288 ???
:?: Problem związany jest z rozdzielczością plików, które zgrywam przy użyciu nowo zakupionego kontrolera FireWire nieznanej bliżej firmy. Mimo to chyba wszystko z nim OK. System go wykrywa, ładnie się zachowuje. Dzieję się jednak coś dla mnie niezrozumiałego ponieważ niezależnie od tego jaki projekt zadaję (czy to VCD, czy MPEG2) to i tak zawsze wynikowy plik uzyskuję w rodzielczości 360x288, Nawet jeśli wklepuję 720x480, otwierając nowy projekt to i tak zawsze mam plik o rozmiarach 360x288. Co to za nietypowy rozmiar??? Nie nadaje się nawet na VCD. Używam dołączonego do kontrolera oprogramowania Ulead Video Studio 5.0. Spróbowałem także zmienić oprogramowanie i na Edit Studio uzyskałem to samo. Użyłem wersję 4.0 UVS i też to samo. Czy ktoś może mi pomóc. Jak to rozwiązać? Co robię źle, że nie mogę uzyskać pełnej rozdzielczości lub chociaż żeby nie być pazernym, rozdzielczości niezbędnej do SVCD (576x480). Mam kamerę SONY DCR-VX100E.

piątek, 9 sierpnia 2002, 23:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nietypowa rozdzielczość, o której piszesz, czyli 360x288 jest rozdzielczością połowy PAL-a. Format ten jest wykorzystywany przy renderowaniu materiału filmowego do MPEG-1.
Należy również nadmienić, że standard VCD również wykorzystuje ten standard - czyli 360x288.
Uważam, że powinieneś skorzystać z oprogramowania Pinnacle Studio 7, które umożliwia zupełnie bezproblemową konwersję zapisanego filmu do formatu VCD lub S-VCD.
Kolejną propozycją jest Oprogramowanie Pinnacle Express przeznaczone typowo do authoringu VCD, S-VCD oraz DVD. Bardzo ważną cechą tego programu jest to, że umożliwia tworzenie intaraktywnego menu filmu i możliwość odtworzenia gotowego materiału na stacjonarnym odtwardrzaczu DVD.
Dostępny jest również malutki programik o nazwie Pinnacle T-REX, który jest niczym innym jak konwerterem formatów. Po podaniu ścieżki z zapisanym filmem i wybraniu odpowiedniego typu kompresji, program automatycznie zamieni Twój film na np. VCD lub S-VCD.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie www dystrybutora kart Pinnacle Systems: http://www.adriatica.com.pl

wtorek, 20 sierpnia 2002, 15:50
Bywalec
Bywalec

Z tego co wiem VCD Pal to 352x288 a nie 360x288

środa, 28 sierpnia 2002, 21:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]