Teraz jest czwartek, 13 grudnia 2018, 04:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 dc10+ zawiesza obraz przy wyjściu na vhs 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dc10+ zawiesza obraz przy wyjściu na vhs
Mam probema: Mam dc10+ i po całym montażu i przygotowywaniu materiału na wyjście program się wiesza przeważnie w miejscu efektów hfx a już za każdym razem jeżeli rzucę jakieś przejście nasam początek materiału. Ostatnio wrzucałem w film animacje i też na niektórych się wieszał a na niektórych nie. Nie pomagało przekompresowanie pliku na format pinnaclowski. Powtarzam: problem występuje podczas przygotowywania materiału na wyjście, czasami jest jednak tak, że przygotuje całość a później zawiśnie na jakimś efekcie. Mam obie wersje studia 7 i 8 i na obu jest to samo. Moja konfiguracja sprzętowa to: athlon 1600xp, ge force 2mx 32mb, sb live 5.1. i płyta ecs k7s5a - może problem tkwi w płycie. Proszę o pomoc!!!

wtorek, 23 grudnia 2003, 22:41
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Problem może oczywiście tkwić w płycie, winny może też być Athlon. Osobiście nie miałem tego rodzaju problemów, ale jeśli problemy występują to trzeba spróbować zmienić coś w konfiguracji. Najlepiej zacząć od pogrzebania w przerwaniach czyli pozamieniać karty miejscami, wyłączyć niepotrzebne urządzenia - pozwoli to na wyeliminowanie problemów związanych z konfliktami przerwań. Możesz również spróbować zmienić system operacyjny (np. na 98SE).

Potem pozostaną Ci jedynie próby na innym sprzęcie - albo udasz się ze swoją kartą DC10+ do kogoś lub spróbujesz podmienić płytę główną, niestety to może być już kłopotliwe, bo nie każdy ma takie możliwości. Ja swego czasu wałczyłem z tunerem TV (też Pinnacle) i pomogła dopiero zmiana płyty głównej.

piątek, 26 grudnia 2003, 12:55
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]