Teraz jest środa, 26 września 2018, 10:55

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 karty wideo 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karty wideo
Mam sporo materialów na VHS, jaką kartę radzicie kupić aby zrzucić ten materiał na PC-ta. Mam kartę TV WinFast , ale z jakości nie jestem zadowolony . czy w znaczący sposób poprawiłaby się jakość zrzucanego materiału, jeśli kupiłbym Pinnacle Studio Movie Box DV, a może radzicie coś innego ? co? chodzi mi o jakość zrzucanego z magnetowidu materiału VHS - później materiał montuję i koduję do DVD.

wtorek, 30 grudnia 2003, 18:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Też mam taki problem, czytałem forum i dostałem zamętu;
jaką wybrac Studio DC10plus; Studio MovieBox DV;VideoZIP

Prosze o szybką opnię

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

wtorek, 30 grudnia 2003, 22:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Z tych trzech pozycji najlepsza jest moim skromnym zdaniem DRUGA. O HDP i ich produktach lepiej nie wspominać. DC10 jest już kartą przestarzałą, do zrzucania dźwięku wykorzystuje kartę dźwiękową i różnie bywa z synchronizacją obrazu i dźwięku / lepsza już jest DC30 - DC30plus/. Studio MoveBox DV jest nowym wyrobem i jest uniwersalny /"obrabia" analog i cyfrę/. Z tym że ja wybrałbym wyrób Canopusa ADVC-100. Zapewnia to samo, jest nieco tańszy od Pinnacle'a, ponadto mam większe zaufanie do Canopusa.

środa, 31 grudnia 2003, 10:23
Bywalec
Bywalec

Z tych trzech pozycji najlepsza jest moim skromnym zdaniem DRUGA. O HDP i ich produktach lepiej nie wspominać. DC10 jest już kartą przestarzałą, do zrzucania dźwięku wykorzystuje kartę dźwiękową i różnie bywa z synchronizacją obrazu i dźwięku / lepsza już jest DC30 - DC30plus/. Studio MoveBox DV jest nowym wyrobem i jest uniwersalny /"obrabia" analog i cyfrę/. Z tym że ja wybrałbym wyrób Canopusa ADVC-100. Zapewnia to samo, jest nieco tańszy od Pinnacle'a, ponadto mam większe zaufanie do Canopusa.

Pamiętajcie Panowie o jednej rzeczy!
Zarówno Canopus ADVC-100 jak i MovieBox DV są to zwyczjne przetworniki analogowo-cyfrowe i vice versa. Przesyłanie sygnału do komputera odbywa się po złączu fire-wire w ustalonej standardem DV kompresji. Efekt - nie zawsze kompresja DV sprawdza sie przy przenoszeniu materiału ze źródła analogowego. Powstaje czasami coś w rodzaju "mory" na szarawych, jednolitych powierzchniach oraz jeżeli zdjęcia bardzo "szumią"

Pozdrawiam i życzę samych trafnych wyborów w 2004 roku.

środa, 31 grudnia 2003, 10:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja optowałbym za DC10+, mimo że to karta już leciwa (ale nie przestarzała!) i wymaga karty dźwiękowej - nie powoduje to jednek rozsynchronizowania obrazu i dźwięku, nigdy się z tym nie spotkałem, a że niektórzy miewali czasem problemy to wynikało to z konfliktów sprzętowych i zdarzało się w przypadku starszych systemów operacyjnych. Obecnie od dawna nawet nie słyszałem by tego rodzaju problem się pojawił.

środa, 31 grudnia 2003, 11:37
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post cd
Dzięki za wszystkie porady. To świetne forum. Jeszcze pytanie jedno wybierając pomiędzy Pinnacle Studio movie box DV a Canopus ADVC - 1394, co radzicie wybrać ?

środa, 31 grudnia 2003, 13:07
Nowy
Nowy

Mam karte Canopusa ADVC 1394 praktycznie żadnych problemów z rozjechanym dzwiękiem czy gubieniem klatek a przede wszystkim dobry kodek DV /Jednak co Canopus to Canopus/ do karty miałem dołączony soft w postaci Vegas Video LE 3.0 /choc to wersja limitowana to naprawdę super jesli nie masz innego do edycji/pozdrawiam NOWOROCZNIE...MATEK.......//P.S.Jeśli Ktoś posiada do odsprzedania Vegas Video 4.0 org.proszę o kontakt na PW.//

środa, 31 grudnia 2003, 13:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

....Pamiętajcie Panowie o jednej rzeczy!
Zarówno Canopus ADVC-100 jak i MovieBox DV są to zwyczjne przetworniki analogowo-cyfrowe i vice versa. Przesyłanie sygnału do komputera odbywa się po złączu fire-wire w ustalonej standardem DV kompresji. Efekt - nie zawsze kompresja DV sprawdza sie przy przenoszeniu materiału ze źródła analogowego. Powstaje czasami coś w rodzaju "mory" na szarawych, jednolitych powierzchniach oraz jeżeli zdjęcia bardzo "szumią" ....

Tylko mam kupić
Studio DC10plus

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU

środa, 31 grudnia 2003, 15:34
Stały bywalec
Stały bywalec

Właśnie włśnie sam zamierzam coś kupić i dosłownie nie wiem co czytam to forrum i ..... posłucham opini na temat Canopus ADVC-100 i
Studio DC10plus między tymi się zastanawiam więc prosze jeżeli to możliwe o doradzenie (VHS na komp dalej DVD)
Sprzęt
AMD 2.5; 512MB GGABYTE KT400ULTRA+; 120GB 7.2 8MB cache;80GB 7.2 8MB cache; 1394 system XP
P.S nie chcę wydac kasy w "błoto"

środa, 31 grudnia 2003, 17:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nie znam Conopusa, więc się nie będę wypowiadał. Używam za to od lat DC10+, mimo że od dobrych dwóch lat bawię się także w DV. Robię to amatrosko, dla siebie, więc nie ma tu mowy o bardziej profesjonalnych zastosowaniach, ale mogę powiedzieć, że jak na moje potrzeby karta DC10plus + Studio 8 + Hollywood FX Pro to aż nadto by się nieźle pobawić w filmowanie, a efekty były znacznie lepsze niż niejednokrotnie muszę to oglądać po weselach w wykonaniu (moim zdaniem) pseudo-profesjonalistów.

Co do jakości, to cóż, dobierać możesz ręcznie współczynnik kompresji od którego zależy jakość zgranego materiału im niższy tym lepszy, jednak wymaga szybkich dysków. Nie ma też co przesadzać, bo przy VHS już sam ten format wnosi wiele zakłóceń. Jednak zauważalna jest różnica pomiędzy zgrywaniem za pomocą nawet takiej DC10+ a jakąkolwiek kartą VIVO czy tunerem TV, oczywiście na korzyść DC10+. Format DV ma stały współczynnik kompresji i jego stosowanie w przypadku VHS mija się z celem, bo materiał zajmuje niewspółmiernie więcej miejsca niż jest to warte, a i wcale nie wpływa lepiej na jakość zgranego materiału.

Trzeba tylko zadać sobie jedno pytanie (tak mi się wydaje) - czy nie będziesz chciał w najbliższej przyszłości przesiąść się na cyfrę, bo wtedy warto zainwestować w kartę analogowo-cyfrową (np. Pinnacle Deluxe) ,no chyba że kontroler FireWire masz na płycie.

środa, 31 grudnia 2003, 17:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Tak. kontroler jest. Ja tylko poszukuję czegos do zgrania z VHS na DVD ARCHIWUM (warunki domowe NIE do celów zarobkowych)

Wiec odradzasz mi Canopus ADVC100 lub 50
Kurcze mentlik w głowie
Mam kamerę MiniDV Panasonica i jestem zadowolony bawię się Vegas Video 4.0 wszystko idzie po złączu DV nagrywam płyty DVD.

A tu taki problem z zgraniem materiału na kompa z dużej kasety VHS (po prostu archiwum) nic więcej. Więc CO ??

środa, 31 grudnia 2003, 17:54
Stały bywalec
Stały bywalec

czytając głębiej to forum stwierdzam że najlepszym (bezproblemowym) jest Canopus ADVC100 lub 50 ; i właśnie teraz który ma płytę na chipsecie VIA 400 z Waszych opini to chyba 100.
A co z zabezpieczonymi kasetami tupu Wesele itp. który owy konwerter przegra mi na dysk prawidłowo.
Prosze o odp. gdyż w Nowym roku chcę kupic ...

środa, 31 grudnia 2003, 18:55
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

(...)
Wiec odradzasz mi Canopus ADVC100 lub 50
Kurcze mentlik w głowie
(...)
Nie odradzam, bo nie znam, wypowiadam się jedynie na temat DC10+. A jeśli Twoja kamera pozwala na konwersję sygnału analogowego to nic nie potrzebujesz.

środa, 31 grudnia 2003, 19:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeśli miałbym wybierać pomiędzy Pinnacle Deluxe a ADVC-100 wybrałbym to drugie. Odpada problem instalacji no i ADVC "chodzi" z każdym programem, Deluxe ??? :?:

środa, 31 grudnia 2003, 23:02
Stały bywalec
Stały bywalec

Tak. Co z zabezpieczonymi kasetami tupu Wesele itp. który owy konwerter przegra mi na dysk prawidłowo.

czwartek, 1 stycznia 2004, 13:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona