Teraz jest sobota, 22 września 2018, 23:15

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Karta TV/Video zeby podlaczyc kamere cz-b. do PCeta. 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Karta TV/Video zeby podlaczyc kamere cz-b. do PCeta.
Czesc!
Robie spory projekt z przetwarzania obrazow. mam kamere B&W z wyjsciem BNC, chce ja do kompa podlaczyc. Mozecie mi pomoc? Gdzie mozna kupic karte TV czy tez wideo co by obslugiwala rozdzielczosc 560 TV linii, no i jak jest z oprogramowaniem (drivery, frame grabber?!)
z góry dzięki.
pozdrawiam,
andrzej
PS: karta koszt mysle ze do 300zl, ale najw. ta rozdzielczosc!

wtorek, 13 stycznia 2004, 13:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Raz jeszcze - plizzz
Nie wiem, szukam w necie i nic takiego odpowiedniego nie moge znalezc. Sa jakies wypasy: do edycji wideo jak pinnacle studio, z wyjsciami wideo jakies karty a nie o to zupelnie mi chodzi. blagam pomozcie bo ciezko cos odpowiedniego znalezc, a to ma byc prosta karta do podlacznia w szyne pci z wejsciem wideo(czyli BNC-koncentryk) i zeby dawala rade z rozdzielczoscia 560TV linni horyzontalnych
dzieki z gory,
a.

wtorek, 13 stycznia 2004, 13:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Szczerze mówiąc to takiej karty nie widziałem.
Piszesz, że zależy ci na rozdzielczości. Dzięki karcie właśnie Pinnacle Studio DC10+ będziesz mógł przechwytywać video w pełnym PAL (768x576). Z tym że ta karta ma wejście na zwykłae wejście video i SVHS. Te karty do których podłącza się koncentryk to karty TV (w łącze BNC wpinasz antenę) - te karty również mają możliwość przechwytywania video (nie wszystkie) ale przeważnie w rodzielczości jak dla VHS czyli 288 linie.
Poza tym DC10+ ma sprzętowy kodek MJPEG - w kartach TV nie spotkałem.
Pozdro

wtorek, 13 stycznia 2004, 22:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kozi: mylisz sie, lacze antenowe to nie bnc, choc do obu podlacza sie kable koncentryczne. prawdopodobnie w kamerze andru mozna spokojnie zastosowac przejscie bnc->chinch choc nie napisal co to za kamera dokladnie.

wtorek, 13 stycznia 2004, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post kamera B&W cd.
KAmera to np. : Aritech-3H3C, Panasonic WV-CP472 lub Watec WAT-902DM3s. To i tak Wam pewnie malo powie, sa to kamery monochromatyczne z podw. czuloscia w pasmie IR (moj projekt to rozpoznawanie osob po teczowce oka:)) maja wyjscie ktore nazywane jako BNC wlasnie.
Rozumiem ze wejscie VIdeo o ktorym mowicie to chinch, tak?
A wejscie SVHS? Moze znacie jakies linki gdzie mozna o tym dobrze poczytac?
dzieki za pomoc.
A.
PS: Widze ze VHS ma za mala rozdzielczosc, SVHS rozumiem ze ma ok. 500 linii.
PPS: moze macie jakies linki gdzie takie karty mozna znalezc, nie mowie o pinnacle, bo tego widze ze jest pelno wszedzie. chodzi mi o takie karty co by pasowaly do tego zastosowania.

środa, 14 stycznia 2004, 10:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post BNC a Composite (chinch)
Myślę że nie ma problemu z podłączeniem takich kamer do każdej karty TV/karty Video - oby takowa miała wejście cinch.
Mamy w firmie telewizję przemysłową złożoną z kamer cz-b z wyjściem BNC podłaczonych za pomocą kabli koncentrycznych do karty na chipsecie Bt878 -czyli identycznym jaki maja karty TV. Do takiej karty podłączaliśmy zwykłą kamerke video z wyjściem inch i wszystko grało...
Żeby było ciekawiej to sa nawet przejściówki z BNC na skrętkę uzywaną do sieci komputerowych.

Więc spokojnie spróbuj zrobić sobie przejścióweczkę z BNC ba cinch i to wszystko.

emes

środa, 14 stycznia 2004, 13:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

w tych kamerach jest wyjscie bnc, ale spokojnie mozesz przestawic na chincha (przejsciowka) - sygnal bedzie pasowac. popularne karty wideo pozwola ci na zarejestrowanie 520 linii, jesli to nie wystarcza to nie potrafie niestety nic polecic.

środa, 14 stycznia 2004, 16:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]