Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 02:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 Jaka karta? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaka karta?
Witam! Czy moglibyście mi polecić jakąś kartę, która umożliwi mi zgranie materiału z kaset VHS na dysk twardy w dobrej (lub przyzwoitej) jakości bez gubienia klatek i rozjazdu dźwięku z obrazem. Obecnie posiadam kartę tv Pixell View tv pro i przez nią zrzucam VHS,ale ciągle coś się dzieje. Jakość obrazu jest jeszcze ok.,ale już z przechwyceniem wszystkich klatek i synchronizacją dźwięku jest katastrofa. Poszukuję karty tv lub video w cenie 400-500zł , która dokładnie zrzuca materiał analogowy na dysk komputera.Bardzo proszę o poradę.

środa, 21 stycznia 2004, 11:09
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Ja przechwytuję obraz analogowy kartą DC10+. Dopóki pracowałem na win9*/Me capturing robiłem VirtualDubem przy pełnym PAL i na 96 000 klatek gubiłem ok. 300 (czyli prawie nic).
Nie wiem ile kosztuje ta karta - poszukaj w necie, ale spróbuj też przechwytywania VirtualDubem - jest tam opcja, która nie pozwoli na rozjeżdżanie się obrazu z dźwiękiem. Dokładne inf. znajdziesz w artukułach na http://www.divx.pl
:wink:

środa, 21 stycznia 2004, 13:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ale mi chodzi o taką kartę, która nie gubi klatek i przechwytuje obraz w dużej rozdzielczości.

środa, 21 stycznia 2004, 15:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Przy analogowym materiale wideo gubienie klatek występuje najczęściej z powodu błędów na taśmie lub słabych dysków, więc raczej nie znajdziesz karty która nie gubi klatek wcale. Możesz znaleźć kartę która robi to lepiej lub gorzej, a taką DC10+ możesz dostać za 400 zł lub mniej - poszukaj na Allegro lub giełdach komputerowych.

środa, 21 stycznia 2004, 23:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeszcze chciałem zapytać o program jakim najlepiej jest zrzucać materiał analogowy na dysk. Chodzi mi o to, aby obraz był zsynchronizowany z dźwiękiem. Ktoś powiedział, że virtualdubem, ale ja zgrywam pod xp, bo tam można to robić w większych rozdzielczościach. A co do gubienia klatek,to ja swoją pixel view play tv pro na 2 godz filmu gubiłem tylko 20 klatek, ale i tak dźwięk się rozjeżdżał z obrazem. Zgrywam materiał programem iuvcr. Myślałem więc, że skoro są droższe karty, to robią to bezbłędnie.

czwartek, 22 stycznia 2004, 08:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

dc10 ci wystarczy. zgrywac mozesz virtualdubem, nie bedzie problemow o ile nie masz jakiegos specjalnie wolnego komputera (szczegolnie dyskow).

czwartek, 22 stycznia 2004, 12:21
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Bardzo jestem zainteresowany sterownikami do DC10+ pod WinXP, które zobaczy VirtualDub. Jak masz namiary na takowe to będę wdzięczny.
Pozdro

czwartek, 22 stycznia 2004, 20:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

kozi: nie mam. jesli dc10 nie da sie zmusic do pracy z vd to trudno, bedzie chlopak musial sobie poszukac komercyjnego programu do zgrywania (btw. nie dorzucaja nic do takiej karty?)

czwartek, 22 stycznia 2004, 21:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Problemem pytającego na 99% jest mało wydajny system dyskowy
lub do zrzucania stosuje kodek wymagający sporej mocy obliczeniowej ;)

czwartek, 5 lutego 2004, 00:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeśli komus się przydadzą stery do DC10 może ich poszukać tam :
http://paul.glagla.free.fr/1.htm
http://www.blumen-maedler.de/miro/video/video.html
http://www.fenzl-sound.de/forum/messages/272.html

czwartek, 5 lutego 2004, 00:35
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]