Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 21:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 DC10+ i Pinnacle Studio 9 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post DC10+ i Pinnacle Studio 9
Czy ktoś używa takiej kombinacji?

Głównie chodzi mi o to czy stery do karty działają pod oprogramowaniem. Otóż pod koniec instalacji są instalowane sterowniki do m.in. DC10plus-B... co to za 'B'? Ja mam swoją kartę już ładnych parę lat i u mnie w każdym bądź razie karta jest widoczna w Menadżerze urządzeń jako nieznane urządzenie, a Studio 9 nie pozwala na korzystanie z niej z powodu złych/uszkodzonych sterowników. Filmy zgrane wcześniej są obrabiane poprawnie.

Na razie poradziłem sobie instalując ponownie poprzednią wersję wraz ze sterownikiem do DC10+ i w tym momencie również Studio 9 działa już poprawnie. Tylko po co mi dwa softy? Chyba po to by sterowniki były :) Może słyszeliście coś na ten temat. Wiem np. że karta PCTV Pro ma być obsługiwana w wersji 9.1. DC10+ niby powinna być już w tej... ale nie jest... przynajmniej u mnie.

czwartek, 5 lutego 2004, 01:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Na forum podałem linki do stron gdzie masz opisane co i jak !

czwartek, 5 lutego 2004, 01:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Sorki, ale przeanalizowałem wszystkie Twoje posty i linki które w nich znalazłem i jakoś nie znalazłem odpowiedzi na moje zapytanie. Linki dotyczące kart miro/DC10 dotyczyły zupełnie innych zagadnień, zaś buszując po tamtych stronach i tak nic nie znalazłem. Może coś mi się na oczy rzuciło, no i Forum jest dosyć duże, ale nie mogę/nie umiem znaleźć tego co potrzebuję. Może w takim razie powtórzysz linka... o ile faktycznie masz coś na temat Pinnacle Studio 9 i DC10+.

czwartek, 5 lutego 2004, 19:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dlatego że karta jest widoczna jako nieznane urządznie nie możesz z niej korzystać w programie. Poprostu ten program nie widzi żadnej kart video.
Rozwiązaniem jest zainstalowanie poprawionych ( shackowanych ) sterowników od DC30. Robiłem to jakiś miesiąc temu gdzieś mam nawet opis tego jak tego dokonać jak go tylko znajdę wrzucę go na www u siebie.
Jak narazie człowiek dla którego to robiłem jest zadowolony i nie zglasza żadnych problemów ! Sam nie uzywam DC10 więc na wszystko lepiej bierz poprawkę ;) I wyglada na to że to Ty bedziesz źródłem informacji o DC10.

czwartek, 5 lutego 2004, 20:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

To, że karta jest nie widoczna i nie można z niej korzystać pod programem to wiem i zdaję sobie konsekwencje, że jedynym ratunkiem może być korzystanie z "nieautoryzowanych" sterowników/podmianek. Mi się bardziej rozchodzi o fakt czy Pinnacle Studio 9 nie obsługuje wszystkich kart DC10+, a jedynie te DC10plus-B. Pytanie jest skierowane raczej do użytkowników zarówno tej karty, jak i tego softu, bo inni (za przeproszeniem) mogą jedynie gdybać.

Ponadto Studio 9 widzi tę kartę i z nią współpracuje o ile mam zainstalowaną również wersję 8, więc problem dotyczy chwilowego (mam nadzieję) braku sterowników do 9-tki. Ale może ktoś się orientuje czy to działa/czy działać będzie?

Dzięki w każdym bądź razie za info. A ten opis "przeróbki" (o ile jest inny niż ten na tym portalu) to chętnie bym przeczytał.

czwartek, 5 lutego 2004, 22:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też chetnie poczytam i przetestuję. Jakby to było pięknie korzystać w pełni z VD pod WINXP.

piątek, 6 lutego 2004, 09:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]