Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 12:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 co mam kupić? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post co mam kupić?
Zakupiłem do firmy kamerkę Sony DCR-TRV 33 E. Co mam kupić i ile to kosztuje, aby móc przegrywać na kompa i montować filmy z OK jakoscią - zastoswanie amatorskie. Oprogramowanie musi byc legalne!!!

Dzięki za odpowiedzi

środa, 10 marca 2004, 12:07
Bywalec
Bywalec

Pozazdrościć sprzętu. Jeśli chcesz używać legalnego oprogramowania to mam dla Ciebie ciekawą propozycję. Do montowania filmów bardzo dobry jest program Cinerella. Ma on jeden baaaaaaaaaaardzo duży plus, aczkolwiek ma tez <zalezy jak dla kogo> mały minus. Plusem jest to ze soft jest absolutnie za darmo, problemem moze okazać się to ze nie działa w systemie windows - jest to tylko wersja pod linuksa :(. Jako członek amatorskiej grupy filmowej bardzo gorąco polecam i chwalę ten produkt. A do zgrywania uzywam zwykłego kontrolera FireWire.

http://heroinewarrior.com/cinelerra.php3

środa, 10 marca 2004, 18:27
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Na początek Video Studio 8 , kupisz za 100 zł na allegro legalne.
Video pod Linuxem to fajna rzecz ale trzeba mieć "magisterium" z Linuxa żeby cokolwiek zrobić. Za to potem Winda okazuje się tak banalnie prosta i łatwa w obłudze :)

pozdrawiam

środa, 10 marca 2004, 19:03
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Witaj,

Na początek Video Studio 8 , kupisz za 100 zł na allegro legalne.

pozdrawiam

Skąd pewność, że kupujesz legalną kopię? Nie radzę kupować jakiegokolwiek oprogramowania na Allegro, bo może się zdażyć, że po wizycie kuriera z paczką do drzwi zapuka PG i dupa.

środa, 10 marca 2004, 20:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
J bym zaryzykował . Cena 100 zł jest OK. To oprogramowanie nie jest wiecej warte. Poza tym płytka wytłaczana i oryginalna. Ostatnio widziałem facet miał 100 sztuk tego do sprzedania. Watpie żeby ryzykował sprzedaż nielegalnego oprogramowania.

środa, 10 marca 2004, 21:07
Bywalec
Bywalec

Post magisterium
Hm - moze troche przesadziłeś z tym magisterium z linuxa :) Moim zdaniem wystarczy chociaż troszke sie na tym znać i miec naprawde chęć. Na początek polecam Knoppix - jest to naprawde w miare "friendly user" linux i całkiem nieźle nadaje się na Cinerellę. Dodam oczywiście ze Knoppix też jest ZA DARMO :). Niedługo postaram się zrobic z przyjacielem stronę jak stworzyć studio w warunkach domowych gdzie jedynym ograniczeniem finansowym będzie cena SPRZĘTU. Dla przykładu podam kilka aplikacji z których kozystamy:
1. System Operacyjny: Knoppix - darmocha
2. Montaż: Cinerella - darmocha
3. Grafika 2d - GIMP 2.0 - darmocha
4. Grafika 3d - Blender - darmocha

cóż więcej człowiekowi do szczęścia potrzeba?? - chyba tylko lepszej kamery i tego zeby w pracy i wszkole nie spędzać 24h/d tylko miec wiecej czasu na plan filmowy :)

czwartek, 11 marca 2004, 00:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

J bym zaryzykował . Cena 100 zł jest OK. To oprogramowanie nie jest wiecej warte. Poza tym płytka wytłaczana i oryginalna. Ostatnio widziałem facet miał 100 sztuk tego do sprzedania. Watpie żeby ryzykował sprzedaż nielegalnego oprogramowania.
Naiwniak :twisted: 100 szt leganie sprowadzonych zza wschodniej granicy :evil:

czwartek, 11 marca 2004, 10:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

A w temacie - co masz kupić to zalezy ile chcesz osiągnąć. Do prostego montażu wystarczy kontroler FireWire (niektóre płyty mają go już na sobie) i MovieMaker 2 (w systemie Windows XP). Jak chcesz osiągnąć więcej w montażu to wypróbuj następujące programy (zanim zakupisz możesz zapoznać się z wersjami demo niektórych z nich) Pinnacle Instant VideoAlbum, Ulead VideoStudio, Pinnacle Studio 9 czy Ulead Media Studio. Niektóre z tych programów są dołączane do kontrolerów FireWire, więc jeśli będziesz musiał kupić kontroler to wybierz taki, który będzie z oprogramowaniem.

czwartek, 11 marca 2004, 10:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post Re: magisterium
norman1001 napisał(a):
SPRZĘTU. Dla przykładu podam kilka aplikacji z których kozystamy:
1. System Operacyjny: Knoppix - darmocha
2. Montaż: Cinerella - darmocha
3. Grafika 2d - GIMP 2.0 - darmocha
4. Grafika 3d - Blender - darmocha

A co np. z koderem mpeg-2?

czwartek, 11 marca 2004, 12:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No własnie, jeżeli Pinnacle studio 8 czy 9 jest dołanczane do kontrolera o wartosci 60 zł , to sam program nie może kosztować więcej niż 100 zł.

czwartek, 11 marca 2004, 14:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Witam,
Kup sobie kontroler FireWire + program, np. STUDIO 9 PL :
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10535
I koniecznie poproś o fakture zakupu, nawet imienną... Ważne w przypadku kontroli legalności softu. Wiem z doświadczenia bo miałem przeprowadzany w firmie audyt oprogramowania. Na KAŻDY zainstalowany program MUSISZ MIEĆ FAKTURĘ ZAKUPU. (żadne tam allegro...., bzdury...) Co ciekawe panowie z BSA rozróżniają także popularne wtyczki (do ADOBE PREMIERE)j ak ADORAGE, HFX, BORIS i inne... I trzeba mieć na wszystko co jest zainstalowane w kompie kwity !
Nawet na takie "bzdety" jak Hyper Snap DX, itp. (np. taki Hyper Snap DX5 PL kosztuje tylko 85 PLN ) Ale sprawa legalności softu to już zupełnie inna historia...

czwartek, 11 marca 2004, 21:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
No dobra ale... każdy program jest powiedzmy towarem. Towar który kupiłem jest mój i moge go sprzedać. Czy na wszystkie towary (rzeczy) jakie masz w domu typu talerzyki, łyżeczki, buty, meble i inne musisz mieć rachunki? Nie musisz.
Więc podobnie jest z oprogramowaniem . Myśle że średnio zdolny prawnik poradziłby sobie z Panami z BSA. Pamiętajmy iż to ONI muszą ci udowodnić, iż program który masz jest kradziony (nielegalny). To jest podstawowa zasada prawna zachodniej cywilizacji. Nie dajmy się więc robić w balona.
Poza tym Linux i jeszcze raz Linux. Ja od pół roku mam w firmie Linuxa i pomysł aby wydawać np 2000 zł na pełny pakiet MS office jest dla mnie po prostu śmieszny.

czwartek, 11 marca 2004, 21:47
Bywalec
Bywalec

w 1000000% popieram Pana Stępnia! Gość wie co mówi i ja mam dokładnie takie samo zdanie o tym. Nie potrzeba mieć żadnych rachunków na oprogramowanie!! Wystarczy mieć na nie LICENCJĘ którą dostaje się wraz z produktem!! Wiem co mówię, ponieważ działam już dość długo w branży IT i mam pod swoim dowództwem 24 komputery na których instalowane jest tylko i wyłącznie legalne oprogramowanie. Faktury owszem posiadam, ale nie służą one mi do legitymowania się ze mam legalny soft!! Od tego są powtarzam jeszcze raz licencje i ewentualnie nalepki na komputery w przypadku windowsa. A jeśli chodzi o linuxa - no sprawa jest oczywista: nie dość ze za darmo to jeszcze stabilne i o wiele szybsze <doswiadczenie>!

czwartek, 11 marca 2004, 22:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Panie Bogusławie - a jak wygląda sprawa z programami zakupionymi za granicą.
Dla przykładu kupuję program w USA, płacę kartą kredytową, program ściągam ze strony producenta a następnie otrzymuję e-mailem numer seryjny i kod do uruchomienia programu. Nie dostaję żadnej faktury.

Mam program legalny czy nielegalny ?

piątek, 12 marca 2004, 02:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Witam,
Wszyscy, tzn, Piotrek i NORMAN macie racje. Jednakże w przypadku gdy jest robiony audyt softu w firmie jest poprostu wygodnie mieć na wszystko faktury zakupu, gdyż wtedy cała procedura przebiega szybko i sprawnie. [ Audyt polega bowiem na tym, że to ja zamawiam kontrole i jeszcze za to płacę... Firma audytorska po sprawdzeniu wszystkiego wystawia certyfikat i ma się spokój z różnymi kontrolami na dłużej, a te ostatnimi czasy mnie nękały (cóż konkurencja działa i takimi metodami).] Oczywiście w przypadku posiadania softu kupionego za granicą łatwiej jest przedstawić licencje oraz dowód zakupu ze sklepu internetowego. Sam tak kupiłem kilka programów i jest wszystko OK.
Faktycznie w państwie prawa musi się udowodnić winę... W poprzedniej epoce było tak, że to "klient" musiał udowodnić swoją niewinność...
Od panów z BSA dowiedziałem się, że kontrole znacznie się nasilą w ciągu najbliższych miesięcy i "dotkną" głównie sklepy i małe podmioty handlujące komputerami. Nawiasem mówiąc spodobała się urzędnikom leżąca w sklepie gazeta Video MIX (nie widzieli bowiem wcześniej o istnieniu takiego pisma, o nieszczęśnicy...) a znaleźli tam ogłoszenia kilku firm komputerowych z kraju więc będą mieli gdzie się udać aby pociągnąć (być może) trochę kasy i dostać premię...
Zainteresowanych przebiegiem takich kontroli i audytem zapraszam na "private". Pozdrawiam.
PS. Sorki, że ten wątek ciągniemy chyba "nie w tym dziale tematycznym"

piątek, 12 marca 2004, 08:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona