Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 22:48

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 dlaczego dvstorm ma takie biedne oprogramowanie:( 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post dlaczego dvstorm ma takie biedne oprogramowanie:(
Witam
kurcze zastanawiam sie ktora karte kupic i juz nic nie wiem niby dv storm lepsiejszy ale rtx 100 ma premiera encore i audition w pakiecie ehhh w stanach storm tez jest tak wypasiony:(
pozdrofka
Artur

wtorek, 16 marca 2004, 22:17
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
do storma dostajesz Ediusa, DVDWorkshopa, Sonic music, Cool3D i efekty xplode 4 basic. To mało ? Za dodatkowy 1k zl mozesz miec jeszcze Adobe PRO....

wtorek, 16 marca 2004, 22:34
Bywalec
Bywalec

oj chlpaku poczytaj dokladnie to wszystko sa wersje SE albo LE:))) a tam masz pelne wersje!!!
pozdrawiam
Artur

wtorek, 16 marca 2004, 22:56
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jeżeli masz zamiar używać Adobe Premiera Pro to zdecyduj się na Matroxa RTX100 Pro -
chodzi naprawde super.
Canopus ma problem ze sterownikami do Adobe Pro co objawia się niestabilną pracą, tracisz więc podstawową zalete tej karty (DVStorma). A pakiet oprogramowania do Matroxa to rzeczywiście "full wypas" , każdy z programów kupiony osobno to wydatek po kilka tysięcy zł...

pozdrawiam

środa, 17 marca 2004, 12:43
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Witam,
Zapytaj tych co się przesiadają z RT100 na Canopusa dlaczego to robią...
A potem zdecyduj co wybrać. Możesz także kupić kartę Matroxa a po tygodniu wymienic ją na Canopusa. Zobaczysz na czym Ci się lepiej pracuje i zadeczydujesz. Na kilku klientów, którzy ostatnio zdecydowali się wypróbować obydwie te karty żaden nie wybrał RT100 ...
Kilka firm już tak robi. Tzn., oferuje możliwość popracowania na obydwu produktach. Co do softu to na RT100 ograniczasz się tylko do Adobe, canopus oferuje jeszcze pracę z genialnym EDIUSEM który ma możliwość przechwytywania materiału video bezpośrednio do MPEG2, montaż na Timelin'e plików w MPEG2 oraz wypalenie płyty DVD prosto z Time'line.
O dużo lepszej jakości obrazu z Canopusa nie trzeba nikomu mówić bo to poprostu widać ! Jak będziesz miał możliwość pracy na obydwu tych kartach zobaczysz to od razu. Nie słuchaj "rad" dealerów Matroxa czy Canopusa, wiadomo chwalą to co sprzedają ! Poszukaj firm handlujących kilkoma produktami (Matrox, Canopus, Pinnacle), np. BEIKS, BSMultimedia, PositiveCharge. A najlepiej poproś o możliwość wymiany karty np. po tygodniu i sam zdecyduj co wybrać ! Pozdrówka.

środa, 17 marca 2004, 13:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Nawet praca na dwóch kartach i testy nic ci nie dają jeśli nie będziesz wiedział o różnicach w budowie i funkcjonowaniu obu kart.
Jesli chcesz używać karty do obróbki imprez typu wesela itp to polecam Matroxa RT X100 Pro - nie zawiedziesz się ponieważ ma on największą możliwość modyfikacji efektów i ich programowania. Canopus bardziej do produkcji dokumentalnej.
Naprawde ciężko jest to wyjaśnić na necie. Najlepiej wejdź na strone http://www.softstudio.z.pl
i znajdziesz tam filmik do ściągnięcia który bardzo dokładnie pokazuje różnice między tymi dwoma kartami (niestety po angielsku). Poza tym znajdziesz tam dokładne porównania obu tych kart. Pozwoli ci to na zadawanie "niewygodnych "pytań dealerom Canopusa i wypróbowanie na ich sprzęcie czy zrobi to tak jak Matrox.
Jesli chodzi o jakość to nie daj sie zwieść reklamie - obie karty generują obraz podobnej jakości. Matrox robił nawet testy jakości obrazu na oscyloskopie z którego wynikało iż ich karta ma lepszy obraz, ale prawde mówiąc nie zobaczysz tego "gołym okiem".
Karty matroxa cieszą się coraz większym zainteresowaniem zwłaszcza po ostatniej "wpadce" Canopusa ze sterami do Adobe Pro o której aż szumi w necie !
Czy Edius jest taki wspaniały? Mnie nie zachwycił. Takie cechy jak przechwytywanie do MPEG2 w locie czy export z timeline do DVD to ma i Premier Pro. Edycja MPEG2? Jak znasz zasady na jakich się koduje do MPEG2 to będziesz wiedział że to chwyt reklamowy.

pozdrawiam

środa, 17 marca 2004, 13:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
pan co jakis czas wlacza sie do dyskusji na temat tych dwoch kart i przysparza wiekszosc ludzi znajacych sie na temacie o bol glowy i rozstroj zoladka. tak jest rowniez w moim przypadku.
wciska pan mniej doswiadczonym osobom kity dotyczace wyzszosci matroxa nad canopusem, zamiast sluzyc fachowa bezstronna i obiektywna porada.
podejrzewam ze nigdy nie mial pan do czynienia z stormem, a panskie testy sa wytworem panskiej wyobrazni i wprowadzenia tzw."stalej stepnia" do blizej nieokreslonego algorytmu, znanego tylko panskiemu umyslowi.
to samo tyczy sie ediusa - czy pan kiedykolwiek mial do czynienia z tym programem, czy tez tylko podczas oczerniania go na wszystkich forach po kolei...???

pozdrawiam...
a ludziom szukajacym porady nie radze sluchac panskich bezsensowych i nierzeczowych wypocin, podobnych do takich ktore ostatnio czesto da sie slyszec od takiego jednego polityka z czerwono-bialym krawatem....:)

środa, 17 marca 2004, 14:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Faktycznie jestem może trochę niedouczony i jestem mitomanem. Ale co robić jak musze sprzedawać te karty (matroxy żecz jasna) bo nikt inny nie chce abym został jego dealerem i sprzedawał coś innego. Więc się mnie nie czepiajcie ! :oops:

środa, 17 marca 2004, 14:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no. w koncu troche samokrytyki i szczerosci z panskiej strony.
ma pan pierwszego w zyciu plusika u mnie...:) takiego tyci tyci na poczatek ale to juz bardzo duzo...

środa, 17 marca 2004, 14:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Myśli Pan iż wiedza może być szkodliwa? Podałem tylko namiary na fajne video gdzie można zobaczyć obie karty w akcji , a także troche informacji odnośnie porównania obu kart. Sądząc z postów brakuje tego i sporo ludzi chce coś wiedzieć więcej niż tylko gadki że to czy tamto jest lepsze. Jeżeli ktoś poda mi linka na interesujące mnie informacje to jestem mu wdzięczny, przecież to normalne. Ja powiedziałem tylko iż ktoś uzbrojony w odpowiednią wiedze będzie mógł troche "podrażnić" dealerów Canopusa. Zupełnie nie rozumiem czego ten temat wywołuje tyle emocji.

pozdrawiam

środa, 17 marca 2004, 14:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no. w koncu troche samokrytyki i szczerosci z panskiej strony.
ma pan pierwszego w zyciu plusika u mnie.. takiego tyci tyci na poczatek ale to juz bardzo duzo..."

Panie lufa,

Ten post trzy pozycje niżej to nie ja napisałem ! (chyba Pan nie uwierzył że to ja!) . Ktoś bardzo chciałby być mną niestety brakuje mu interligencji i w ogóle innych rzeczy, umie się tylko podpisać moim nazwiskiem
A dealerem moge być Pinnacla , Canopusa , Pyro , Avida, HDP i czegoś tam jeszcze , ale zawsze wybieram to co najlepsze.

pozdrawiam :D

środa, 17 marca 2004, 15:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
e tam panie stepien. mysle ze dilerki canopusa po panskich wypowiedzich pan na 100% nie dostanie...

pozdrawiam

środa, 17 marca 2004, 19:05
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Dlaczego ten człowiek się stale oddzywa ? Wszyscy już jesteśmy zmęczni nachalną reklamą prowadzoną przez Stępienia. Jak jest pan taki dobry to proszę nam wszystkim powiedzieć na jakim stoisku na targach w Łodzi możemy naocznie zobaczyć Pana w akcji ? I te Pańskie konfiguracje superstabilne, itp. A może to tylko przechwałki i nie ma Pan naprawdę nic do zaoferowania ?

środa, 17 marca 2004, 22:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
a mi sie wydaje ze poziom wypowiedzi pana S sie trzoszke poprawil jeszcze niedawno sam na niego jechalem:) tylko jeszcze te testy na stronce pan usunie to moze zaczna pana traktowac powazniej:)
pozdrawiam

ps
z panem spala tez sie juz nie gryziecie takjak kiedys czyzby jakas ugoda?:)))

czwartek, 18 marca 2004, 01:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Witam,
Postanowiłem nie wdawać się w dyskusje z Piotrkiem S. Uważam bowiem iż nie ma to sensu. Jego poglądy na temat wyższości kart Matroxa nad wszystkimi innymi są ogólnie znane. Niech sobie pisze co chce. W końcu po to jest to forum (i inne także). Klienci i tak "głosują" za hardwarem przy ladzie sklepowej... [ Przynajnmniej w mojej firmie wygląda to tak - karty Canopusa 75%, Pinnacle'a 15% Matrox 5% inne 5% - udział procentowy w sprzedaży kart video różnych producentów] Poza tym ostatnio mam nawał pracy i rzadziej zaglądam na fora dyskusyjne. Oczywiście nadal staram się pomagać wszystkim, którzy o tę pomoc proszą w granicach wolnego czasu (a tego mam coraz mniej) Pozdrawiam.

czwartek, 18 marca 2004, 08:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona