Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 12:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 PROBLEM Z PODŁĄCZENIEM TV DO KARTY - HELP! 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post PROBLEM Z PODŁĄCZENIEM TV DO KARTY - HELP!
Mam dosyć starą kartę graficzną GeForce 2 MX 400/400 32MB. Razem z kartą był dołączony 1,5 metrowy kabelek - po obrazkach w sieci podejrzewam, że nazywa się on kompozytowy (taki bolec). Z karty oprócz wyjścia na monitor są dwa inne wyjścia, opisane jako VIDEO (pasujące do kabelka) oraz S-VIDEO (4 dziurki i jedna troche wieksza - to sie chyba nazywa NTSC?). Mam dwa telewizory - 15 letni Sony z wejściem kompozytowym (bylo tam podlaczane m. in. wideo) oraz 4 letni Sony również z wejściem kompozytowym. Próbowałem podłączyć do obu ten kabelek, mam najnowsze detonatory (56.xx), probowalem na win 98, win xp, sciagalem tv-tool (v 9.6), we właściwościach wymuszłem wykrywanie tv, dosłownie zmienialem ustawienia jak sie tylko da i za każdym razem NIC. Wnioskuję, że albo karta ma spiepszone wyjscia, albo ten kabelek którego używam się do tego nie nadaje. Co doradzacie żebym zrobił? :(

niedziela, 25 kwietnia 2004, 08:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
TV Tools to dobre narzedzie. Najpierw musi wykryc karte graficnz i audio by mogl zadzialac. On nie wykrywa TV !! W zakladce gdzie podana jest karta graficzna powinna byc informacja o niej. Jesli nie ma oznacza, ze nie rozpoznal karty. To jest najwazniejsze. Karta graficzna po wykryciu wypusci sugnal kompozytowy (coposite) p[rze chinch (to ten kabelek z koncowka z bolcem).
To drugie gniazdo to nie NTSC ale s-vhs (s-video) Tez mozna nim przesylac sygnal.

A jak najlepiej sprawdzic czy karta jest dobra ??

na pulpicie kliknij prawy przycisk myszy -> Wlasciwosci (okno Wlsciwosci: Ekran)
Zakladka ustawienia -> Zaawansowane -> jedna z akladek odpowiada za wlasciwosci jak sygnal puscic (np u mnie jest to Twin View).
I teraz moze byc roznie. U mnie jest przycisk Device settings -> select output device ... tam wybieram TV i system (PAL).
Wtedy Windoza bedzie sie chyba restartowac.

U ciebie moze byc inaczej
jesli znajdziesz bedziesz wiedzial czy z karta jest wszystko ok.
Z detonatorami to nie ma nic wspolnego chyba.
Jesli bedzie dzialac tzn, ze TV Tool nie wykrywa karty. Najnowszy TV Tool wykryje na pewno
Ktora masz wersje.
Ja ma starsza karte (WinFasta tez 32 megowego) i smiga az furczy.
Jesli bedzie cos nie tak to pokombinuj bo musi byc mozliwosc z pozycji wlasciwosci ekranu. Jesli nie ma (tez mozliwe) oznacz, ze masz zle sterowniki i musisz koniecznie zaisnmtalowac te dedokowane Twojej karcie.
TV TOOL pozwala na zmiane bez restartu i jest wygodniejszy.

środa, 28 kwietnia 2004, 09:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]