Teraz jest piątek, 21 września 2018, 01:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 nei wiem o co chodzi!!!!! 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post nei wiem o co chodzi!!!!!
Witam wszystkich serdecznie!!!! Jestem poczatkujacym filmowcem i wlasnie sprzedalem stara kamerke VHS C i zakupilem Sony DCR HC40. Ogolnie z kamerki, jak na poczatek jestem bardzo zadowolony, jednak powstal problem. Po podlaczeniu do kopma przez kabel USB widze ze zdjecia super przechodza do kompa, jednak filmy sa kiepskie przez kabel USB. Dowiedzialem sie ze nalezy zakupic karte Fire Ware, wiec dolozylem do tego interesu jeszcze 100 zł, zakupilem ta karte i jestem w plecy juz prawie 4000 zł. Jak zakupilem to pomyslalem "ale super, teraz bede mogl nagrwyac super jakosc na plytke" :cry: i mala zalamka. Posiadam sprzet celeron 2,6 ghz, ram 512, grafika radeon 9600 pro, twardy 80 gb, nagrywarka Liteon 52, bez nagrywarki DVD. Na poczatku uruchomilem Windows Movie Maker i ustawilem przesyl na DV i przeszedl film nawet niezlej jakosci film, jednak byly male kropki. Nastepnie chcialem wypalic go na plytce i wlozylem plytke i przy pomocy Nero wypaliem kawalek filmu w formacie VCD, po wlozeniu wyoalonego dysku do dtwarzacza DVD :evil: zalamka i wscieklosc, tyle pieniedzy i taki zly obraz. Przeciez za tyle pieniedzy to myslalem ze w byle jakim formacie i bedzie super obraz a tu zdziwienie. Pomozcie mi jak uzyskac super obraz bo sie zupelnie zalame i jeszcze jedno czy znacie jakis program do edycji video po polsku. Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawamia.

niedziela, 25 kwietnia 2004, 21:25
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post montaż
Przede wszystkim poczytaj i przyswój sobie podstawowe pojęcia z zakresu montażu nieliniowego, kompresji i wszystkiego co się z tym wiąże.
To że wydałeś 4000 zł o niczym nie świadczy, możesz wydać jeszcze ze 10000 zł i efekt bedzie taki sam . Komputer za ciebie nie zrobi montażu to tylko narzędzie pracy.
VCD to format amatorski i taka jest też jego jakość. Czeka cie kolejny wydatek na nagrywarke DVD. Jeżeli jednak nie uzupełnisz podstawowej wiedzy odnośnie montażu to będą to pieniądze wyrzucone w błoto.

pozdrawiam

niedziela, 25 kwietnia 2004, 22:07
Nowy
Nowy

dzieki za odpowiedz i biore sie do czytania, w chwili obecnej nie stac mnie na nagrywarke DVD, ale moze za pare miesiecy? Czy jest jeszcze troche lepszy format od VCD jednak aby mi poszedl na odtwarzaczu DVD? Pozdro

niedziela, 25 kwietnia 2004, 22:28
Moderator
Moderator

Czy jest jeszcze troche lepszy format od VCD

Oczywiście, że jest: DivX, Xvid... Ale, żeby dobrze przekonwertować film z kanery DV do Divixa czeka Cię jeszcze długa droga. Poczytaj tu:
http://www.divx.howto.pl/modules.php?na ... ies&cid=21

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 07:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SVCD
Z formatów chodzących na odtwarzaczu stacjonarnym jest jeszcze SVCD-
jakość porównywalna do DVD jednak mieśli się około 35 minut materiału na płytce. Nie wszystkie odtwarzacze radzą sobie jednak z SVDCD, ale możesz spróbować.

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 09:26
Nowy
Nowy

Witam Was!!! Po pierwsze to dzieki za pomoc, z Wasza pomoca na pewno dam sobie w koncu rade i nagram film z jakoscia nagrania na kamerze, bo jest na co popatrzec jak podlaczam do telewizora, az chce sie ogladac. Po drugie to juz próbowalem nagrywac w SVCD i Nero mi napisal "Due to patent license restrictions, the MPEG2 encoding/corverting is not available" i tyle z nagrywania. Po trzecie to nie rozumiem tego ze przeciez w gazetkach ukazauja sie plytki z nagraniem filmu w VCD i jest nawet niezla jakosc, a u mnie jakies kwadraty, rozmazuje sie i wogole nie mam ochoty ogladac takiej jakosci. Po czwarte czy znacie jakis dobry programik do edycji w wersji polskiej? Po piate to Pozdrawiam :wink:

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 17:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post SVCD
Aby robić płytki w SVCD musisz mieć zainstalowany w nero odpowiedni plugin. Do ściagnięcia ze strony producenta po zarejestrowaniu.
Jakość filmów kinowych nagrana w VCD nie ma nic wspólnego z jakością domowej produkcji. Po prostu są one nagrywane profesjonalnymi kamerami, zero szumów, zero zniekształceń. Kodownie również odbywa się w kilku etapach i jest naprawde bardzo pracochłonne.
Z programów w języku polskim polecam ci Video Studio 9 - przystepny programik ze sporymi możliwościami.

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 17:57
Nowy
Nowy

Mn1s1ek fajny artykul i przeczytalem go calego, ale nie wiem czy ja jestem jakis tepak, ale nic z tego nie wiem. Na poczatek to chcialbym zgrac filmik w przyzowitej jakosci, najlepiej w formacie VCD lubSVCD i odtworzyc go na swoim odtwarzaczu DVD i chyba na poczatek musze sobie zalatwic odpowiednie oprogramowanie. W chwili obecnej uzywam Video Studio 6 ale niestety w wersji angielkskiej i nawet nie wiem jak w tym programie wypalic plytke w VCD lub SVCD, uzywam Nero. Musze cos wiecej poczytac. Pozdrawiam

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 20:31
Moderator
Moderator

Ha ! Mówiąc szczerze ja też się poddałem po lekturze tego artykułu. Polecam go bo dla osób bardziej zawziętych jest to doskonała instrukcja. Ja narazie zaprzestałem prób przerobienia moich DV na DivX. Poczekam jeszcze trochę i może ktoś wymyśli jakiś patent dzięki któremu da się to jakoś prosto zrobić. Póki co kolekcjonuje filmy na kasetkach DV.... Do czasu :-)

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 22:03
Nowy
Nowy

Moj DVD poradzil sobie z SVCD i film w tym formacie idzie, lecz nadal jest on slabej jakosci. Wyglada to tak jakbym przegrywal zwykla VHS z dziesiec razy i pozniej ja pozyczyl dziesieciu osobom do obejrzenia i tak prawdopodobnie bylby lepszy obraz niz na tej wypalonej plytce. Zainstalowalem program Ulead DVD Movie Factor yi nagrywam w tym programie kawalek filmu na plytke SVCD i jakosc j.w. Moze sa jakies filtry o ktorych ja nie wiem? w tym programie i dlatego mam taki obraz? Pomozcie bo nie usmiecha mi sie za bardzo trzymania kolekcji kaset Mini DV az do zakupu nagrywarki DVD? Moze znacie jakas stronke gdzie jest opisane krok po kroku jak uzyskac dobry VCD lub SVCD? Pozdro

poniedziałek, 26 kwietnia 2004, 22:45
Moderator
Moderator

Moze znacie jakas stronke gdzie jest opisane krok po kroku jak uzyskac dobry VCD lub SVCD?

http://www.divx.howto.pl/modules.php?na ... ies&cid=13

wtorek, 27 kwietnia 2004, 08:23
Moderator
Moderator

Zaskakuje mnie z jakim uporem chcesz robić płytki VCD lub SVCD, a te dwa formaty krążka (nie filmu) klasują się na dwu ostatnich pozycjach w rankingu jakości płytek filmowych. Faktycznie VCD, SVCD, DVD i już DivX to formaty krążków odtwarzanych w stacjonarnych odtwarzaczach, ale dlaczego zaczynasz od najgorszych? Nie ma się co oszukiwać - materiał z amatorskiej kamerki, aby w miarę jakoś wyglądał na stacjonarnym odtwarzaczu DVD musi być robiony właśnie jako DVD, więc chcąc nie chcąc kupno nagrywarki jest nieuniknione. Nie każdy może wie, ale da się nagrać płytkę CDR jako DVD jest to dokładnie taki sam format jak tych które mają 4.7GB, lecz tutaj mamy 700MB tym samy materiał będzie trwa zaledwie kilka minut. Formaty płytek filmowych rządzą się wieloma prawami, gdzie w pewnym stopniu można ingerować w jakość kompresowanego filmu dotyczy to każdego formatu i choć dostępna skala zmian jakie możemy zrobić jest niewielka, różnice bywają jednak spore i warto faktycznie wtopić się opisy, porady itp, aby uzyskiwać jak najlepszy jakościowo film na krążku.
Pozdrawiam i życzę cierpliwości, która z pewnością się opłaci.

wtorek, 27 kwietnia 2004, 09:36
Nowy
Nowy

Witam Was!!!! Dzisiaj sie wkurzylem, pozycyzlem pieniadze i zakupilem DVD RW Liteon 8x +/-, coz trudno sie mowi ale nie moge robic filmu w takiej jakosci jak widzialem po zgraniu w formacie VCD (KICHA!!!!!), po tym co widzialem na telewizorze po podlaczeniu kamerki (DUZY SZOK!!! PIEKNY OBRAZ!!!!!). Teraz bede rozkrecal kompa i montowal i do roboty. Pozdrowienia

wtorek, 27 kwietnia 2004, 17:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post to nie koniec
Myśle ze to jeszcze nie koniec...
Mam kamerke sony dcr trv22 od okolo miesiaca czyli niedługo - przez ten czas kombinuje dzien i noc , czytam porady itd musze powiedziec ze jakosc dvd przy nagrywaniu płyt dvd to ciągle nie to co bym oczekiwał. Dla mnie roznica pomiedzy materiałem bezposrednio z tasmy dv a skodowanym w max jakosci materałem na dvd jest ciagle taka jak pomiedzy tymze dvd a vcd. Zacząłem od pinnacle 9 poprzez mediastudio 7 i skonczyłem na adobe premiere6.5 + procoder i faktycznie róznice są - najlepszy jakosciowo jest ostatni zestaw. Tym niemniej nie jest to jakosc jakiej bym oczekiwał.
Na tą chwile zastanawiam sie nad kodowaniem do divx-a. nawet z bitratem 6000 :) Odpuszcze sobie odtwarzanie z dvd stacjonarnego i bede odtwarzał z kompa na tv :(

wtorek, 27 kwietnia 2004, 19:59
Nowy
Nowy

Do nagrywarki DVD dostalem programik o nazwie Sonic My DVD i wlasnie tym programikiem sie bawie. Powiem szczerze, ze po zgarniu filmu na DVD jest roznica kolosalna pomiedzy VCD i DVD, jakosciowo bez porownania. Ale jest to ale!!!! Jednak nie jest to to co przy odtwarzaniu z kamery bezposrednio na telewizor, jak tam wlaczylem kamere to mnie powalila jakosc filmu, po zgarniu na DVD gdy sie dokladnie przygladne to widac male kroepczki i tak lekko jakby obraz za mgla i to mnie wkurza. Na upartego moglbym juz w tej jakosci zgrywac, jednak nie bylbym w pelni zadowolony z tego nagrania. Musze cos wykombinowac bo przeciez nie wytrzymam. Pozdrowienia

wtorek, 27 kwietnia 2004, 21:32
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona