Teraz jest piątek, 21 września 2018, 00:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 DV Raptor Capture z AP 6,5 proszę o pomoc 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV Raptor Capture z AP 6,5 proszę o pomoc
Witam,
Od niedawna mam Canopusa DV Raptor RT2 MAX , pracuję na Adobe Premiere 6,5, mam również Ediusa LE. Proszę o pomoc doświadczonych użytkowników tej karty, ciekaw jestem jak sobie poradzili z optymalnym zrzucaniem materiału na HD.

Oto problemy, z którymi się spotkałem w Adobe Premiere 6,5 przy przechwytywaniu z kamery mini DV przez Fire-Wire :

W Project Settings/Capture mam wybrany DV Raptor RT- Record
a w Options - wypróbowałem każdą z dwóch możliwych opcji czyli:

1. Capture as reverence as AVI file – zaznaczone
W tej opcji program generuje plik avi oraz jakiś dodatkowy tymczasowy plik, który przy następnym zgrywaniu może być przez pomyłkę usunięty. W tej opcji nie ma ograniczenia długości zgrywanego materiału. ( Gdy kodowałem ProCoderem do MPEG2 wybierając oczywiście Number of Media – 1 , DVD, długość całkowita filmu 50 minut, CBR 8000 ProCoder konsekwentnie przy kilku próbach dzielił mi plik wynikowy na dwie części ? Też dziwna sprawa, choć trochę “ z innej beczki” )

2.Capture as reverence as AVI file – odznaczone
W tej opcji program generuje jeden plik, lecz gdy jego wielkość zbliża się do 2 GB przerywa proces (po ok. 9 minutach ). Systemowo nie mam takiego ograniczenia – Windows XP Professional i wszystkie partycje w NTSF. Czy można spowodować, aby nie było tego ograniczenia ? Czy mają na to wpływ inne ustawienia ? Jakie ?

Czy oprócz w/w opcji, które posiadają opisane wyżej mankamenty jest jeszcze inna możliwość przechwytywania, aby nie było ograniczenia do 2 GB, i aby program nie generował dodatkowych plików temp , tylko jeden plik , do czego byłem przyzwyczajony jako użytkownik karty Pinnacle DV-500 DVD .

Myślę, że dobrze byłoby, aby zainteresowani użytkownicy Canopusa DV Raptor wymienili się adresami mailowymi i wspierali pomocą. Ja osobiście jestem za – mail@art-video.alpha.pl , zapraszam do klubu !!! .

Może ktoś z Was realizuje już w praktyce to, co w zakresie przechwytywania wydaje mi się być optymalnym rozwiązaniem, a mianowicie aby program robił detekcję scen i zgrywał je jako oddzielne pliki avi .
Czy można do tego wykorzystać Ediusa, a później robić edycję w Adobe Premiere?

Proszę o opinie i pomoc
Pozdrawiam
Andrzej

niedziela, 2 maja 2004, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Dzięki za pomoc
Pomoc otrzymana od ekspertów tego forum jest szkująca ?!!!. Na szczęście udało mi się pokonać wszystkie problemy i myślę że zasłużyłem tym samym na satysfakcję. Niestety konkluzja jest mało pozytywna, wynika z niej, że odwiedzają to forum przeważnie albo dyletanci, albo też eksperci, którzy nie są skłonni podzielić się ze swoją wiedzą. Forum bez autentycznej współpracy nie ma moim zdaniem sensu,
tak więc bez szczególnego żalu je opuszczam i żegnam

poniedziałek, 10 maja 2004, 23:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

a czy moglbys mnie oswiecic jak doszles do rozwiazania tego problemu ?
moze masz gg ?
moje to 897644

moj sprzet:
Atari 800 Xl monitor mono-chromatyczny
klawiatura, myszka i magnetowfon na kasetki :]

piątek, 29 października 2004, 22:29
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wyślij maila jaki masz sprzęt i problem ( domyślam się, że Twój Atari ma jakieś wspomaganie ? )
Pozdrawiam

piątek, 29 października 2004, 23:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wyślij maila z opisem sprzętu i problemu, może będę mógł pomóc. Nie mam GG art_video@poczta.onet.pl

piątek, 29 października 2004, 23:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]