Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 16:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 DVStorm2 a RTX1ooMatrox 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post DVStorm2 a RTX1ooMatrox
mam zamiar zakupić program do profesjonalnej obróbki,wg moich obserwacji najlepsze recenzje mają karty Matroxa i Canopusa.prosze urzytkowników o rzetelną, obiektywną i fachową pomoc.Z góry dziękuję .pozdrowienia

wtorek, 6 lipca 2004, 22:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Miałem RT100. Teraz mam DVStorma2. Myślę, że canopus daje większe mozliwości. Możesz pracowac na Adobe albo na Ediusie. W Matroxie tylko na premierze co bardzo ogranicza. Jakość obrazu jak dla mnie dużo lepsza na Canopusie. No i stabilność. Tu wyraźna przewaga canopusa. Matrox jest narowisty i zdarzają mu się zwisy. No i support techniczny. Do matroxa brak kompetentnych osób mogących coś pomóc :!:
tvmann_walter@yahoo.com

środa, 7 lipca 2004, 10:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
:D obiektywnie to nie jest - > TYLKO CANOPUS :!: :D
Matroxy na marynaty :!:

środa, 7 lipca 2004, 10:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Jakość obrazu moim zdaniem taka sama, albo troche lepsza na korzyść matroxa - firma zawsze słyneła z rewelacyjnej jakości obrazu. Warto porównać testy na stronie matroxa robione oscyloskopem - oko ludzkie może być zawodne

Stabilność to kwestia konfiguracji. Dobrze skonfigurowany sprzęt naprawde ciężko zawiesić. Odnośnie stabilności - ostatnio zapuściłem zgrywanie do MPEG2 na Adobe Pro i jednoczesne kodowanie do MPEG2 ProCoderem (jedno w czasie rzeczywistym a drugie prawie w czasie rzeczywistym). Stabilność i multitasking to naprawde mocna strona Premiera Pro (nie porównywać z Premierem 6.5).

DVStorm2 nie ma takiej możliwości programowania efektów jak Matrox. W Matroxie każdy efekt czy filtr jest w pełni programowalny bez żądnych ograniczeń. W Canopusie pełne kluczowanie ma tylko efekt 3D PiP - o czym nie wspominają żadne reklamówki Canopusa (!).
Poza tym przyjazny i niezwyle wygodny interfejs.

Z najnowszym oprogramowaniem RTX100 + Adobe Premiere Pro 1.5 to najlepszy zakup na dziś. Poza tym dostajemy w pakiecie Encore 1.5 oraz Audition 1.5 - pełne wersje bez żadnych ograniczeń.
Pakiet oprogramowania DV Storma jest wart o wiele mniej , poza tym zawiera niepełne wersje np. Workshop LE.

pozdrawiam

środa, 7 lipca 2004, 10:31
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Piotr S. jest ostatnią osobą która jest wiarygodna. Bedąc dealerem matroxa wiadomo że chwali to co sprzedaje bo z tego żyje.
Temat przewijał się przez forum wielokrotnie. :lol:

środa, 7 lipca 2004, 12:54
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Od jakiegos czasu widze ze wg Pana Piota S AP 6.5 jest "be".
To ciekawe bo zanim wyszedl AP Pro byl to wg Pana przeciez "najlepszy, jedyny i nie powtarzalnie doskonaly soft"

środa, 7 lipca 2004, 14:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Obiektywny test? Nie istnieje coś takiego. Każdy użytkownik lub nabywca karty video nie jest już obiektywny. Każdy ma swoje przyzwyczajenia czy preferencje. A jak dodamy do tego mniej lub bardziej udanego kompa (bo przecież karta video nie jest samodzielnym urządzeniem) na którym montujemy nasz nabytek to jak tu oceniać co jest stabilne a co nie?

Zapraszam do firmy na testy karty RT X100 Xtreme z najnowszym Premierem Pro 1.5 Można zobaczyć , poklikać i przekonać się czy ktoś nie "oszukuje".

Faktem jest iż Adobe Premiere Pro czy Edius to soft nowej generacji. Nie ma i nie może byc żadnego porównania z Adobe Premiere 6.5, tak jak nikt nie porównuje Pentium III do Pentium IV.
Także Panie Tommy w informatyce nie ma sentymentów. Co było dobre kiedyś dziś już jest przestarzałe (co nie oznacza że nie można na tym pracować).

pozdrawiam

środa, 7 lipca 2004, 18:00
Nowy
Nowy

qrna a ja wciąż się zastanawiam.Szala pochyla się bardziej na strone Matroxa,ale naprawde nie wiem,bo to wydatek jak dobrze wiecie ponad 5000, nie chciałbym sobie później pluć w brode,aha jeszcze zapomniałem czy może ktoś podpowiedzieć mi gdzie można kupić któryś z zestawów w okolicy Łodzi,pragnę też zaznaczyć ,że mam przykre wspomnienia związane z zakupami w necie, DZIĘKUJĘ za dotychczasowe wypowiedzi ale proszę o więcej,pozdrowienia

środa, 7 lipca 2004, 21:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Marion - podstawowa sprawa to czego bedziesz chcial to uzywac, co bedziesz montowal, itd. Dla mnie to jest glowny wyznacznik na jaki sprzet sie zdecydowac

środa, 7 lipca 2004, 23:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

TakÂże Panie Tommy w informatyce nie ma sentyment?Co bylo dobre kiedys dzis juz jest przestarzale (co nie oznacza Âże nie moÂżna na tym pracowac
pozdrawiam

Moze wiec warto zmienic zdanie o fire wire i potrzebie zakupu karty do montazu ?

Pozdrawiam rowniez

czwartek, 8 lipca 2004, 06:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Marion! Może nie bardzo Ci pomogę bo nie używałem DV Storma, ale za to używam Matroxa RTX 100. Jest to świetna karta o bogatych mozliwościach i w połączeniu z pakietem Adobe (audition, encore DVD, after effect i premiere pro) daje właściwie wszystko, co potrzebne w zasadzie do każdej produkcji. Już słyszę te głosy oburzenia! Ja robię na Matroxie różne rzeczy (wesela itp, filmy szkoleniowe, reklamowe, konkursowe) i jak dotąd nie zdarzyło się żebym nie mógł zrobić czegoś, co sobie zaplanowałem. Jest to tylko kwestia znajomości oprogramowania i wyobraźni autora. Nieprawdą jest stwierdzenie wyżej, że Matrox nie ma należytego wsparcia. Jest w Kielcach firma WAMM, gdzie załatwisz wszystko bez problemów i fachowo. Na koniec zaznaczę, że znam "boje" pana Piotra S. nie tylko na tym formu, ale nie zmienia to faktu, że ja z zakupu Matroxa jestem bardzo zadowolony!
Sławek

czwartek, 8 lipca 2004, 10:02
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Na stronie internetowej Pana Bogusława Spały jest obszerny test obu kart.Test ten jest chyba jego osobistego autorstwa ale widać,że został bardzo rzetelnie przeprowadzony. Zdecydowanym zwycięzcą został Canopus. O ile jakość obrazu podlega subiektywnej ocenie (choć trudno doszukać się jakiejkolwiek stronniczości) to możliwości i funkcjonalność jasno ukazują,że karta Canopusa jest zdecydowanie lepszym wyborem. O ile mnie pamięć nie myli to również Pan Spała udostępnił polską instrukcję do EDIUSa.

czwartek, 8 lipca 2004, 10:59
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Też nie powiem Ci nic o DV Stormie, bo nie miałem możliwości popracowania na nim. Z zasłyszanych opinii wynika, że jest to niezła karta. Sam mam okazję pracować na Matroxie RT 2500 i Rtx 100. Mogę z całą odpowiedzialnością potwierdzić opinię wyrażoną powyżej, że tylko wyobraźnia autora ogranicza możliwości tej karty i dołączonego do niej oprogramowania - oczywiście nie mówimy tutaj o filmach typu Matrix, ale kto wie może to moja nieznajomość oprogramowania stawia to ograniczenie. Pisząc tak całkiem serio chcę jeszcze jedno dodać. to co pisał Piotr S. Bardzo ważną sprawą jest właściwe skonfigurowanie komputera. Karta wideo to nie tylko kontroler f-w i muszą być spełnione, dla jej poprawnej pracy, pewne warunki. Ja osobiście aby uniknąć tych kłopotów oba komputery z Matrox-em na pokładzie kupiłem w WAMM-ie. Trochę to kosztowało, ale zapewniam, że się opłaciło. Zresztą "budując" komputer samodzielnie, z takim wypasem jaki proponuje WAMM, podejżewam, że koszt nie wyszedłby wiele niższy. I na koniec - jeżeli masz jakieś wątpliwości dzwoń do WAMM-u. Jednym z powodów, dla których "wszedłem" w Matrox-a był właśnie stosunek do klienta w tej firmie. Trochę to wyszło jak laurka, ale takie właśnie są moje doświadczenia z tą kartą i z tą firmą.

czwartek, 8 lipca 2004, 11:01
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Miałem Rt2500 potem zakupiłem w WAMMie RTX100. Karta była rewelacyjna. Już myslałem, że nie ma lepszej karty. Kolega nabył międzyczasie Canopusa DVStorma 2 i troche sie nawet z niego nabijałem. Dopóki nie zobaczyłem jak to chodzi. Chcąc nie chcąc tez kupiłem Canopusa :D Teraz montuje wszystko na Ediusie, własnie dokupiłem rozszerzenie na wersje 2,0. Zdecydowanie, dla mnie program lepszy od Adobe Premiere i ma wbudowanego ProCodera. Jeżeli robisz duzo DVD to nie jest bez znaczenia bo procoder daje rewelacyjną jakość obrazu. No i karta moim zadniem jest bardziej stabilna od RT100. Uff, ale się rozpisałem :D

czwartek, 8 lipca 2004, 11:46
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
"Na stronie internetowej Pana Bogusława Spały jest obszerny test obu kart.Test ten jest chyba jego osobistego autorstwa ale widać,że został bardzo rzetelnie przeprowadzony."

Test jej super tendencyjny i zawiera nieprawdziwe informacje. Pierwszy przykład: gdzie jest te 100 filtrów DVStorma? Ja doliczyłem się 25. Matrox RT X100 ma około 30. Na czym ma polegać więc ta przewaga DV Storma w filtrach?
Takich "perełek" jest tam jeszcze kilka ale nie chce mi się o nich pisać

Pełny test który ma ręce i nogi znajdziecie na stronie http://www.softstudio.info - a także porównania z najbardziej znanymi kartami na rynku.

Aktualnie instalujemy w firmie najnowszy soft do RT X100 - Adobe Premiere Pro 1.5. Musze powiedzieć iż jest to nowy krok do przodu. Poprawiona szybkość, zwiększona integracja karty z programem. I co ważne program bardzo stabilny - wciągu kilku dni testów nie zdarzył się ani jeden "zwis " systemu.
Oczywiście wszystko jest postawione na sprawdzonym i bardzo wydajnym sprzęcie - to podstawowy warunek stabilnej pracy. O poprawnej pracy możemy mówić dopiero po przerobieniu kilkunastu imprez - dlatego polecam zakupy sprawdzonego i naprawde przetestowanego sprzętu.

pozdrawiam

czwartek, 8 lipca 2004, 11:50
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona