Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 16:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Pinnacle DV500 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Pinnacle DV500
Mam małe pytanie do użytkowników kart Pinnacle DV500. Czy po zainstalowaniu zwykłej DV500 z najnowszymi sterownikami będzie działać jak DV500DVD? Czy będzie wówczas tak dobra intergracja z Adobe Premiere 6.0 lub 6.5 jaką ma wersja DV500DVD?Wiem, że przejściowa wersja DV500plus miała nowy lepszy kodek, ale czy jest to kodek sprzętowy czy też programowy, który załatwią nowe sterowniki. Jeśli tak to chyba jednyna różnica to brak cyfrowego wejścia/wyjścia na break out boxie? Bardzo proszę o odpowiedz kogoś zorientowanego.

poniedziałek, 26 lipca 2004, 14:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dv 500
Mam tę kartę od kilku lat, chodziła pod AP 5,1 z upgradem chodzi bezbłędnie z AP 6,0 oraz ze wszystkimi możliwymi pluginami
teraz kupiłem komplet AP pro i z żalem chyba będę się musiał z nią
rozstać jeśli jest ktoś chętny to mogę ją odstąpić jak wspomniałem wcześniej z żalem bo jeszcze czasem korzystam z niej jak bardzo mi się pili robota :cry:

wtorek, 3 sierpnia 2004, 00:32
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

moj sprzet:
Atari 800 Xl monitor mono-chromatyczny
klawiatura, myszka i magnetowfon na kasetki :]

wtorek, 3 sierpnia 2004, 07:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
DO Gabrysia. Miałem DV500 z AP 5.1 RT i po dwóch latach do karty zainstalowałem AP 6.5 i stery w ver 4,5 + patch 4,5a. To jest wszystko co możesz do tej karty dorzucić. AP 7.0 nie chodzi pod DV 500 bo nie ma pod to sterów ale nie przejmuj się bo nie warto. Podsumowując swoją wypowiedź. Jeżeli masz kartę DV500 w wersji minimum 4.0 (sprawdź nadruk nad złączem PCI karty) będzie wszycho OK. AP 6.5 ze sterami 4,5 + patch 4,5a spisują się doskonale więc nie pytaj tylko formatuj dysk instaluj system, program i stery. Warto bo dopiero te stery powodują poprawną i super szybką jak na tą kartę kompresję do finalnego DVD.

środa, 4 sierpnia 2004, 16:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Aha - kodek sprzętowy jest ten sam z tym, że na śledziu karty w wersjach 7.0 jest wyjście audio i faktycznie jest srebrny box z cyfrą. Stara wersja ma granatowy box bez cyfry. Jeżeli masz dobrze spisującą się DV 500 to wiedz, że to chyba najlepiej dopieszczony produkt przez PINNACLE. Wycisnęli z tej karty co się dało. Oczywiście koniecznie AP 6.5 i stery 4.5a. Na dzień dzisiejszy nie warto zmieniać dobrze sprawującej się DV 500 na cokolwiek innego. Ja pracuję na LIQUID EDITION PRO. Program rewelacyjny, a karta w miarę znośna. Wymieniłem DV500 na obecny sprzęt w akcji wymiany kart III w KSK. Dystrybucja. Jestem zadowolony bo miałem cztery karty DV 500 przez trzy lata i każda miała jakiś cholerny feler. Sądzę, że opłacało się ale jak Tobie wszystko chodzi spoko to wybór należy do Ciebie. Sam stwierdź czy warto. Każdy ma inne zdanie na ten temat. Ja nie zamieniłbym spowrotem obecnego sprzętu na DV 500

środa, 4 sierpnia 2004, 17:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV 500
myślę że cena 1200 zeta nie jest przesadzona :o

czwartek, 5 sierpnia 2004, 00:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Wielkie dzięki za informacje. Jeżeli mógłbyś Marcinie to napisz w skrócie jakie felery miały te DV500.

czwartek, 5 sierpnia 2004, 10:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Pierwsza karta czyli oryginalna od BEIKS'u
- zrenederowane efekty przejść lub fragmenty filmu były bardziej wyblakłe, tzn. fragmenty które musiały być renderowane jak przejście odwijanej kartki itp. miały nieco wyblakłe kolory w stosunku do materiału nierenderowanego. Poprostu było widać skok w barwie jak zaczynał się i kończył efekt.

Drugą kartę przysłali mi z BEIKS'u spieprzoną, nie było wogóle obrazu na wejściu i wyjściu z box'a tylko cyfra chodziła. Odesłałem dzień później.

Trzecia karta dawała zakłócenia w obrazie w postaci maluteńkich zakrzywień obrazu w pionie ekranu po lewej stronie. Od góry do dołu pasek grubości 4cm. Po zgraniu na kasetę S-VHS lub VHS nie było problemu. Po skompresowaniu do DVD w tym miejscu pojawiały się kolory - żółty, niebieski i czerwony, a czasami znikał. Losowo pokaz tęczy. Tragedia

Czwartą kartę dostałem już od KSK ale usłyszałem o LIQUID EDITION PRO i wymieniłem.

Wstąp na forum KSK. Warto http://www.dystrybucja.ksk.com.pl/

piątek, 6 sierpnia 2004, 12:51
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 6 sierpnia 2004, 12:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV500
Czytając o twoich przejściach z tą kartą to faktycznie można się zniechęcić do jej zakupu ale myślę że albo miałeś niefart albo coś
z firmą w której kupiłeś jest nie tak, bo ja kupiłem tę kartę jak tylko się ukazała w ARAMIe i fakt że przepłeciłem( na promocjii !!!)ale nie żałuję bo chodzi do dziś i spełniała i spełnia swoją rolę znakomicie i jak już pisałem zakupiłem teraz komplet AP PRO z kartą Fire Wire PYRO i w związku z tym chcę ją odsprzedać .

piątek, 6 sierpnia 2004, 18:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Która wersja AP do tego. W zasadzie za ile i co za model DV 500 (czy PLUS czy DVD)

piątek, 6 sierpnia 2004, 22:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

piątek, 6 sierpnia 2004, 22:58
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post dv500
Oryginalna wersja do tej karty to AP 5,1 ale mam sterowniki V.4.0 pod AP 6.0 i z nim chodzi idealnie a model to DV 500, ale z tymi sterownikami chodzi jako DV 500 PLUS a cena 1200 zł karta jest z kompie sprawna pracująca

sobota, 7 sierpnia 2004, 00:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mógłbyś tylko zerknąć jaka jest wersja samej karty. Jest nadruk nad złączem PCI? np. ver 4.2 , 5.1, 7.0 itp. To dla mnie bardzo ważne

sobota, 7 sierpnia 2004, 01:15
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post DV 500
Przed chwilą przeczytałem twoe pytanie i rozgrzebałem kompa
na karcie nad złączem widnieje napis PINACLE SYSTEM CALISTO 2.0. Jest na dwóch prockach Philipsa i Intela. W razie co to kontakt ze mną to GG5605365 raczej późnym wieczorem lub tel 608486806

sobota, 7 sierpnia 2004, 16:09
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona