Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 19:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Karta 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Karta
Witam,

na forum jest ogrom postów dotyczących kart wideo z oprogramowaniem. Ja chciałbym prosić o radę przy wyborze karty. W chwili obecnej korzystam z Movie Box DV z oprogramowaniem Pinnacle i chciałbym się "przesiąść" na coś znacznie lepszego. Zestaw taki chciałbym wykorzystać przy składaniu wesel i innych uruoczystości rodzinnych na kopie o 2.00 i 500MB pamięci i dyskach 200GB.

Pozdrawiam i prosze o pomoc

wtorek, 3 sierpnia 2004, 12:20
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

jaka kwota dysponujesz na dzien dzisiejszy??

wtorek, 3 sierpnia 2004, 13:04
Bywalec
Bywalec

DVStorm2Pro z Ediusem 2.5 za 6000zł
DVRaptorRt2Max + ADVC50 z Ediusem LE za 4000zł
Let'sEditRt+ za 2100 lub DVE1700 :P

Ewentualnie Ediusa 2.5 za 1200zł

Pozdrawiam
PS. Musisz mieć intela procek i płyte

środa, 4 sierpnia 2004, 13:19
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Canopus ma obecnie najlepsze produkty na rynku :!:

środa, 4 sierpnia 2004, 13:39
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Mam pytanie jakie jest różnica między tymi kartami za 4000 i 6000 tyś.

Pozdrawiam

środa, 4 sierpnia 2004, 14:44
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Ja pracuje na matroxie RT X100 Pro . Mam tą karte od roku i przewaliłem na tym sprzęcie około 70 imprez. Aktualnie to cena 5300 zł a oprogramowanie cycuś!
Nie ma nic lepszego na rynku . Jak chcesz być na topie to opanuj Premiera 1.5, jak ci się nie chce to są też stery do Premiera 6.0. Masz więc dwa programy do wyboru.
Nie wiem jak bym sobie poradził bez tej karty. strasznie przyspiesza prace.

pozdrawiam wszystkich videofilmowców

środa, 4 sierpnia 2004, 15:26
Bywalec
Bywalec

Różnica miedzy Stormem a Raptorem jest taka że:
Storm posiada kodek sprzętowy RT do MPEG
Raptor ma dodatkowo konwerter ADC50 ktory konwertuje cyfre na anlog
Ze Stormem jest Edius 2.5 a z Raptorem LE :?

Nie namawiam Cie na kupna np. Canopusa bo decyzja nalezy do Ciebie. Są zwolennicy Matroxa Pinnacla HDP itd..... Proponuje ci tylko poczytać na forum opinie na temat Canopusa na forum a się przekonasz. :wink:

Pozdrawiam

środa, 4 sierpnia 2004, 16:00
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeżeli masz MOVIE BOX'a od PINNACLE i używasz jeszcze analogów to nie zastanawiaj się nad CANOPUSEM lub MATROXEM. Dokup tylko program LIQUID EDITION DV 5.51. Po pierwsze mniejsze zużycie portfela :P , po drugie jeżeli chodzi o program to Adobe Premiere, Edius czy Unlead nie dorówna jak narazie EDITION. Naprawdę pracuje się w tym programie rewelacyjnie. Możesz kupić go osobno, możesz też w wersji z kartą DV lub kartą grafiki z wej/wyj analogowymi. Ostatnią opcję posiadam ale nie polecam. Lepiej kupić sam program albo wraz z kartą DV. Info znajdziesz na http://www.dystrybucja.ksk.com.pl/

piątek, 6 sierpnia 2004, 13:07
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Trudna i kosztowna decyzja którą niestety musisz podjąć sam. Każdy z nas będzie zachwalał to na czym pracuje. Z racji tego że pracowałem na różnych systemach mogę tylko powiedziać co ja bym wybrał dysponując taką kwotą jaką napisałeś. Ale najpierw temat do przemyśleń. Moim zdaniem system NLE oparty na wykorzystaniu mocy CPU i GPU jest bardziej przyszłościowy niż wiązanie się z dopalaczem sprzętowym który być może już za pół roku zostanie w tyle. Ja na Twoim miejscu wybrałbym opcję programową czyli coś co w przeszłości będziesz mógł tańszym kosztem upgreidować. A użytkownicy systemów na bazie kart specjalistycznych mogą za jakiś czas stanąć przed faktem że do tej karty nie wyjdą nowsze sterowniki umożliwiające pracę na nowszym sofcie. Dla przykładu podam kartę DV500 uważaną swojego czasu za hit rynkowy. Nie ma i nie będzie sterowników do tej karty umożliwiających pracę na AP PRO. Moim zdaniem powinieneś wybrać pomiędzy Pinnacle Liquid Edition 5.51 a Edius 2.5. Nadwyżkę gotówki przeznacz na zakup innego sprzętu niezbędnego w tej branży. A jest tego sporo.
Pozdrawiam
Krzysztof Falcman

piątek, 6 sierpnia 2004, 19:12
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
...a na Twoim miejscu wybrałbym opcję programową czyli coś co w przeszłości będziesz mógł tańszym kosztem upgreidować.

A powinno być ... w przyszłości

piątek, 6 sierpnia 2004, 19:16
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post karta
Witam udzielałem się już na poście DV 500 karty którą mam i chcę ją odsprzedać, ale nie o tym chcę mówić, mając 5 -6 tyś polecam ci komplet
ADOBE PRO z AP Pro Adobe Encore DVD i Adobe Audition z kartą Fire Wire Firmy ADS PYRO w przystępnej cenie 2620 zł karta to oczywiście gadżet do oprogramowania a jeśli chodzi o resztę kasy to zmodernizuj kompa i nie będziesz żałował takie jest moje zdanie, kupiłem to oprogramowanie ,a teraz Helion wydał dwie książki o AP pro i Adobe Encore DVD szybki start, możliwości na prawdę profesjonalne, a karta jest owszem dobra przy słabszym sprzęcie, poza tym AP pro i Encore mają dobrej jakości kodeki.

sobota, 7 sierpnia 2004, 00:51
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]