Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 23:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 POMOZCIE! Format VR w kamerze SONY DVD 100 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post POMOZCIE! Format VR w kamerze SONY DVD 100
Nagralem kilka filmow na kamere SONY DVD 100 w trybie VR (video recording). Filmy sa nagrane na plytce DVD-RW (8 cm), nagrane poprawnie, a plytka sfinalizowana. I wszystko wydawalo sie OK, plytke mozna odczytac w kamerze...
Okazuje sie jednak, ze z tymi filmami nie moge TERAZ nic zrobic, ani przegrac, ani zmontowac, totalna porazka.

W JAKI SPOSOB MOZNA ZAPISANY W TYM FORMACIE OBRAZ PRZENIESC NA KOMPUTER???? W jaki sposob przetworzyc to do postaci zwyklego DVD? (pliki *.VOB itd)???
...lub innego formatu MPEG bez straty jakosci?

Obecnie sytuacja jest nastepujaca:
1. Jezeli zapisana plytke wkladam do napedu DVD w komputerze, Windows widzi ja jaka pusta plytke DVD... Jednak obraz tam jest, bo np. program Power DVD, jesli wskaze mu sie naped jak zrodlo plikow - potrafi ja odczytac poprawnie (tylko Menu plytki wyglada inaczej, tak jak przy czytaniu plytek niesfinalizowanych...). Jednak w Windowsie plytka wydaje sie pusta!

2. Drugi sposob komunikacj tej kamery z komputerem to kabel USB (kamery DVD nigdy nie mają zlacza IEE 1394). I znow sprawa wyglada nieciekawie: po podlaczeniu kabelka (oczywiscie wszystkie drivery zainstalowane) kamera przelacza sie w tryb USB i w windowsie ukazuje sie jako kolejna stacja dyskow DVD. Proba odczytu zawartosci plytki konczy sie komunikatem Windowsa "Format plikow nieczytelny".
I znow wiem, ze to nieprawda, bo mozna wymusic jej odtworzenie np. przez Power DVD (po wskazaniu nowego napedu film jest odtwarzany bez problemu...).

Ale jak to przegrac na dysk twardy??? Mozna jeszcze stworzyc programem NERO obraz tej plytki na dysku w formacie *.nrg, ale dalej nie wiem, czym ten plik mozna otworzyc i jak to przekonwertowac do "ludzkiej" postaci???

Dzwonilem z tym problemem nawet do Sony Poland, ale poziom serwisu i obslugi klienta jest tam jak zwykle zenujacy. Nic nie pomogli, jak klient juz kupi sprzet, to na drzewo...

Pomozcie, please - zawartosc tych plytek jest absolutnie bezcenna!
M.

poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 10:33
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Nigdy nie korzystałem z kamery na płyty DVD, lecz analizując problem, to myślę, że jeśli masz zamiar montować materiał wpuściłeś się "w kanał". Te kamery nie nagrywają w formacie DV, lecz mpeg2 i z tego co wiem na płytach DVD-RAM. Jest to nagranie poddane już stratnej kompresji. Jedynym wyjściem z tej sytuacji wydaje się digitalizacja sygnału analogowego z wyjścia composite kamery pod warunkiem, że ta takowe posiada, lecz będzie się to wiązało z pewną stratą jakości. W przeciwnym razie pozostaje chyba tylko sprzedać lub zamienić kamerę
Pozdrawiam
Andrzej

wtorek, 24 sierpnia 2004, 23:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]