Teraz jest sobota, 22 września 2018, 05:28

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 jak zainstalować kamerę ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post jak zainstalować kamerę ?
mam kamerę cyfrową nie ma do niej dołączonego oprogramowania ani sterowników. Podłączyłam ją do portu USB, ale system jej nie widzi. Pomocy

sobota, 26 października 2002, 20:15
Stały bywalec
Stały bywalec

no bo Aniu zeby system widzial ja gdy podlaczysz ja do komputerka przez USB musisz miec sterowniki :(
a co to za kamerka???

ps. ale przez fire-wire powinno dzialac bez dodatkowych sterownikow (pomiajajac oczywiscie te od karty fire-wire) :)

pozdrawiam
domel

sobota, 26 października 2002, 20:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
no tak, fajnie - fire-wire, skarbie co to jest, w jakimś małym skrócie żebym mogła szukać w tym kierunku. Dziękuję.

niedziela, 27 października 2002, 00:32
Stały bywalec
Stały bywalec

Post hmmm...
a wiec kontroler fire-wire to taka karta, ktora umozliwia zgranie materialu na komputer (przez USB mozesz zgrywac jedynie zdjecia lub filmiki w beznadziejnej jakosci). w windowsie 98se czy xp (nie wiem jak w pozostalych) system sam znajduje to uzadzenie i instaluje odpowiednie sterowniki. wejscie fire-wire (inaczej IEEE 1394) mozesz tez miec wbudowane w plyte glowna lub np. w karcie muzycznej SB Audigy.
co by tu jeszcze napisac ?
no w kamerce (pochwalisz sie w koncu co to za model?) masz takie gniazdo, ktore przypomina tropche to USB, opisane moze byc jako: DV in, iLink, Fire-Wire, IEEE1394 - to wszystko oznacza dokladnie to samo. i teraz kabelkiem fire-wire 6-4 (6 do komputera, 4 do kamerki) mozesz podlaczyc kamerke do kontrolera. a moze w ogole go nie masz ???

pozdrawiam
domel

niedziela, 27 października 2002, 10:06
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Witaj moja kamera to Thomson VMD 712, niestety bez kabla, kupiłam sobie sama USB. Moja płyta nie ma fire-ware ani nic z tych rzeczy. Ale dlaczego komputer nie wykrył kamry przez ten port USB, moim zdaniem powinien poprosić o sterowniki a tu żadnej reakcji.

niedziela, 27 października 2002, 14:21
Stały bywalec
Stały bywalec

Post ej. cos krecisz...
wg strony: http://www.pckurier.pl/archiwum/artykul ... 56/tab.asp

to Twoja kamerka NIE MA portu USB!!!
to ja juz tu czegos nie rozumiem :(
moze nie w to gniazdko w kamerze wcisnelas kabelek :lol:

a do czego chcesz uzyc tej kamery - bo jesli do zgrania materialu na komputer i potem do obrobki to i tak bedziesz musiala sobie kupic kontroler fire-wire (~100-200pln).

jesli potrzebujesz USB i MASZ (nie wiem jak, ale moze jednak jest) to oczywiscie kamerke musisz ustawic w odpowiednim trybie (przynajmniej tak jest w przypadku sony - taka posiadam - no i oczywiscie musi byc wlaczone zasilanie / bateria :)

poza tym najpierw instaluje sie sterownik a dopiero potem podlacza urzadzenie USB (i to nie tylko kamere - a kazde inne tez: skanery, myszki, kierownice, drukarki itp..)

pozdrawiam i czekam na wyjasnienie tej sytuacji :)

niedziela, 27 października 2002, 15:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
A co jeśli kontroler firewire nie zostanie wykryty automatycznie przez komputer?

sobota, 15 lutego 2003, 17:31
Nowy
Nowy

kontroler firewire nie zostanie wykryty przez komputer. Wykryta zostanie podłączona do niego kamera po urucomieniu programu do przechwytywania obrazu. (najpierw uruchamiamy program a potem podłączamy kamerę - tak jest przynajmniej w większości programów). Dopiero wtedy program zobaczy kamerę. Wszystko jest ok. jeśli z programu możemy sterować kamerą (włączyć, wyłączyć, przewinąć itd.)

niedziela, 16 lutego 2003, 01:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

niedziela, 16 lutego 2003, 10:38
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

System musi rozpoznać kontroler FireWire.Instaluje się on w menadzeże urządzeń jako karta sieciowa 1394.Jeśli posiadasz win XP (nie wiem jak w innych systemach) to nie potrzeba instalować sterowników system, powinien sam zainstalować swoje sterowniki.Dopiero gdy podłaczysz i włączysz kamerę to w oknie Mój Komputer powininna pokazać się ikona Cyfrowe Urządzenie Video (czy coś koło tego).I dopiero teraz można przechwytywać obraz oczywiście po przez odpowiedni program.
Natomiast do USB trzeba zainstalować sterowniki (system o nie nie poprosi) dostarczone razem z kamerą jeśli takowego nie posiadasz zaciągni z internetu.Każda kamera cyfrowa ma wyjście FireWire tylko mogą występowac pod różnymi nazwami w zależności od producenta.
Chyba że kamera jest zaopatrzona w port USB 2.0 w takm przypadku on wystarczy do zgrywania filmu do komputera,ale pod warunkiem że komputer również posiada port USB 2.0.Jeśli nie to trzea dołożyć kontroler USB 2.0 do komputera.I wychodzi na to że i tak trzeba coś dołożyć.

Pozdrawiam.
Obrazek

niedziela, 16 lutego 2003, 12:54
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ]