Teraz jest piątek, 21 września 2018, 23:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Igiełki w zgranym obrazie??? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Igiełki w zgranym obrazie???
Jestem od niedawna posiadaczem karty SB Audigy z portem Fire Wire i tą też drogą zgrywam filmy z kamery SONY DCR-VX1000E z pełną rozdzielczością PAL. Zależy mi na tworzeniu filmów w formacie SVCD lecz moją wątpliwość budzi jakość zgranego pliku AVI, który jest jednocześnie plikiem wyjściowym do konwersji na format SVCD. Mianowicie w zgranym obrazie występują poziome cieniutkie igiełki wokół poruszających się obiektów zwłaszcza w szybkich sekwencjach. Czy można to jakoś rozwiązać i uzyskać z tego dobry materiał SVCD bo ten, który uzyskałem nie podobał mi się zbytnio. O wiele lepszy uzyskałem robiąc SVCD z filmu DVD. Od czego to zależy??? Czy ktoś może mi doradzić jak robić filmy SVCD uzyskując zadawalającą jakość ? Czy coś źle ustawiam ??? Do zgrywania używam Ulead Video Studio 5 DV, a przerabiam na mpga znanym programem o nazwie TMPGen.
Z góry dziękuję za jakiekolwiek sugestie.
Mój sprzęt to:
AMD 1.7XP, 256MB DDR; grafika ASUS AGP-V3800; Dysk IBM 40GB ATA100 w trybie DMA;

wtorek, 29 października 2002, 22:10
Bywalec
Bywalec

To jest efekt związany z interlace. Właściwie bierze sie to stąd, że kamera daje za duzo linii :). Jakby wziąć co drugą to na TV wyszłoby dobrze (standard VHS). Mozna to usunąć przez opcję deinterlace w TMPGEnc.

środa, 30 października 2002, 08:23
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post ???
Nie zgadzam sie z przedmówcą. Kamera nie daje "zbyt dużo linii" a tyle ile potrzeba. Kwestia tylko w tym że obraz powstaje z dwóch półobrazów - jedne zawiera linie parzyste a drugi nieparzyste. Każdy z półobnrazów rejestrowany jest z prędkością 1/50 sekundy, czyli cały obraz 1/25 sekundy. wszystko fajnie tyle że między półobrazami składającymi się na jedną klatkę jest przesunięcie czasowe. I właśnie to przesunięcie czasowe powoduje taki efekt na ekranie monitora (szczególnie podczas szybko poruszających się obiektów w poziomie). Aby sie tego pozbyć to nie usuwamy jednego z półobrazów a musimy zastosować filtr deinterlace np w VirtualDub.
Więcej możez poczytać na http://www.100fps.com

środa, 30 października 2002, 09:41
Bywalec
Bywalec

Jak zapewne raczysz zauważyć "za dużo linii" to żart. Ta mordka nie pojawiła się tam przypadkiem.

czwartek, 31 października 2002, 10:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]