Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 22:34

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Wybór karty do montażu i oprogramowania 
Autor Wiadomość
Nowy
Nowy

Post Wybór karty do montażu i oprogramowania
Co wybrać DV Strom 2 z Ediusem czy np. Matroxa z Adobe a może Matroxa z Uleadem. Mam kamere DVC Pro AJD 215 . Potrzebuje montowac formy reportażowe do TV , filmy i spoty reklamowe. Potrzebuje dobrej grafiki i żeby nie męczyć się z montażem przez wiele godzin. Chce przeznaczyć na to ok. 12-13 tys. złotych. W założeniach chcę dokupić magnetowid AJD 250 Panasonica. Co wy na to?

wtorek, 5 października 2004, 21:04
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Radze wyprobowac dvstorma z ediusem. uzywam zestawow opartych na kartach matroxa (rt2500,x10 i x100) i sa to bardzo kaprysne karty. od niedawna mam mozliwosc testowac dvstorma i chyba na razie uznaje jego wyzszosc nad matroxem. niestety sa tez wady. do ediusa trzeba sie przyzwyczaic (choc mozna tez uzywac np. premiere), polatac go patchami i poczytac troche manuala. wynagradza te problemy naprawde stabilna praca, szybkoscia i latwoscia montazu (szczegolnie przy reportazach/newsach). matrox promuje mnogosc efektow i filtrow w RT, ale prawde mowiac przyda sie to tylko osobom ktore montuja wesela (ewentualnie do teledyskow). najwazniejsze funkcje (korekcja kolorow/podstawowe przejscia i filtry) sa dostepne w RT w obu produktach. nie mowie ze x100 to zly wybor - po prostu pracujac przy wykorzystaniu jednej i drugiej karty moim wyborem jest dvstorm2. najlepiej poszukaj sklepu w ktorym pozwola ci wybrac zestaw na probny okres i sam sprawdz.
p.s. pamietaj jeszcze tylko ze aj-d250 interfejs FW ma w opcji - dokupowany osobno.

środa, 6 października 2004, 09:42
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

Post re...
Witam,
Podpisuję się pod tym co napisał "Badyl" obydwoma rękami.
Montujemy reklamówki, oraz 3, 4 wesela w tygodniu. Canopus z Ediusem to moim zdaniem najlepszy wybór. A w czasach, gdy kamery HD (SONY FX1) "zaglądają pod strzechy" to zestaw z EDIUSEM HD będzie wręcz wymarzonym systemem montażowym.
http://www.canopus.us/US/products/EDIUS ... IUS_HD.asp
Oczywiście przesiadka z Adoba na całkiem nowy program edycyjny nie odbywa się bezboleśnie, lecz uważam, że naprawdę warto !
Pozdrówka.

środa, 6 października 2004, 09:52
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Aktualnie Matrox RT X100 Xtreme Pro to najmocniejsza karta na rynku. To co różni go od DVStorma to prawdziwe wspomaganie sprzętowe ( nie ma mowy żeby materiał stanął ci po 2 godzinach bo zabrakło "mocy obliczeniowych) oraz olbrzymia elastyczność w stosowaniu filtrów i efektów. Każdy efekt może występować jako filtr , a filtry i efekty są w pełni kluczowane - tego NIE ma w DV Stormie.
Idealna karta do reklamówek wesel i wszędzie tam gdzie trzeba sporo kombinować. No i sam interfejs użytkownika w RT X100 jest bardzo czytelny i intuicyjny. Interfejs DVStorma to ergonomiczna tragedia.

Edius to fajny program ale do Premiera Pro jeszcze sporo mu brakuje. Zwłaszcza ostatnia wersja Premiere Pro 1.5 jest super stabilna i bardzo dopracowana. Do Premiera jest mnóstwo pluginów w przypadku Ediusa trzeba się nieźle nakombinować. Znajdziemy też większą ilość materiałów szkoleniowych w formie książkowej .
Ogólnie mówiąc kupując DVStorma sporo przepłacasz bo karta bazuje głównie na procesorze i karcie graficznej. Należy zwrócić też uwagę na oprogramowanie w DVStormie - są to wersje LE nie nadające się do poważnej pracy. Za pełne wersje oprogramowania musisz sporo dopłacić. W przypadku Matrox RT X100 (czy też RT X10) masz zawsze "full wypas" - Premiere 1.5 , Encore 1.5 Audition 1.5.

Jakbym miał ci polecić zestaw z RT X100 to zaglądnijj tutaj:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=32496817

pozdrawiam

środa, 6 października 2004, 10:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Miałem tę prześwietną kartę RT100 i same problemy. ZERO stabilności, efekty na głęboką wiochę i praca na beznadziejnym Adobe PRO.....
Kumpel kupił w Beiksie DVStorma, pojechałem, pomontowałem klipy, wystawiłem matroxa na allegro.... Teraz montuję na Canopusie i Ediusie 2.5. STABILNOŚĆ nade wszystko. Badyl ma racje. Na wiejskie wesela matrox się nadaje. Dla ceniących komfort pracy i nie robiących "szopki" z filmu to zwykły "badziew". Kupując kartę tak drogą zamów ją w firmie, gdzie będziesz mógł ją oddać np. po tygodniu lub wymienić na inną, innego producenta. Każda dobra firma tak robi.
Pozdrawiam p. Darka z Beiksu i fanów Canopusa.
Krzysiek gg# 9419436

środa, 6 października 2004, 11:18
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Piotrze S. , nie masz się czym chwallić :oops:
Fajna "autoryzowana firma": (ku przestrodze)

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1275040
"NEGATYW.Mimo moich konkretnych pytan o sprawnosc toru audio przyslal mi walnieta karte.Zazadalem zwrotu kasy bo z klamca nie bede handlowal.3 tygodnie walczylem o zwrot kasy.Po zgloszeniu sprawy na policji wreszcie oddal, ale o 80zl mniej.Oszust"

Może wykupiłbyś sobie reklamę n a tym forum jak to robią inni ?
A co na to (kryptoreklamę prowadzoną przez Piotra S.) Admin ?

środa, 6 października 2004, 11:28
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
widać na allegro, jak te super karty sie "świetnie sprzedają" :D
JEDNA na TRZY miesiące :!: :D hahahahahahahahaha !!!!!!!

środa, 6 października 2004, 11:34
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Matrox RT X100 to naprawde super sprzęt , a świadczy o tym ujadanie konkurencji jakie można przeczytać poni żej. Nie dziwie się skoro zapasy DVStorma pokrywają się kurzem w magazynach a RT X100 schodzą jak ciepłe bułeczki ( klientów jest zawsze więcej niż kart).

Odnośnie stabilności standardem w naszej firmie jest nastepujacy test:
Zgrywanie do MPEG2 w czasie rzeczywistym z Matroxa RT X100 z jednoczesnym kodowaniem w tle też do MPEG2 na procederze Canopusa. Jednym słowem robi się dwa pliki MPEG2 w tym samym czasie.

Albo też drugi test :
Zgrywanie projektu na kasete VHS z Matroxa z jednoczesnym kodowaniem w tle do MPEG2 na Procoderze Canopusa.

I co opadła szczęka? Pokaz na miejscu w siedziebie naszej firmy dla niedowiarków.
Oczywiście takie ewolucje możliwe są tylko na dobrze skonfigurowanym sprzęcie.

"Gościowi" życze co najmniej tylu pozytywnych komentarzy jakie mamy na allegro.

środa, 6 października 2004, 11:59
Nowy
Nowy

Widze , że każdy chwali to co ma. ja tak bardzo się na tym nie znam bo jestem producentem , który do tej pory montował na liniówce ale wiem jedno. Robie dużo filmów promocyjnych naprawde poządnym firmom i krew mnie zalewa kiedy kolega ( ma jakiegoś Uleada) nie potrafi zrobic np. ładnej belki przezroczystej i podpisu setkowicza nie wspominając o innej grafice , wkomponowywaniu loga itp. ja nie produkuje wesel tylko poważne rzeczy, które sa potem kopiowane na setki nośników CDR czy DVD. Potrzebuej tez wgrywac lektora ale to chyba nie ma związku z karta. No i w persp4ktywnie potrzebuje z komputera zrzucać na AJD 250.( chodzi o to , że kasetę musze dostarczyć telewizji ) Czy może ktoś ma ten magnetowid do sprzedania. Nowy jest dosyć drogi. Oczywiście polecają mi terz Finul Cup na Makach ale podobnoe trudno sie na tym nauczyć. Montażysta , który jest kandydatem do pracy pracuje cały czas na Uleadzie chyba 7 czy 6 i bardzo go zachwala. A może ktoś za jakieś 300-400 zł chciałby mi przygotować specyfikacje i koszty takiej inwestycji. Zapłacę jak wybiorę konkretną propozycję.

środa, 6 października 2004, 16:13
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Robię filmy promocyjne na DVD do firm spożywczych. Lektora podkładam używając ediusa 2.5 Materiał video eksportuję na DVD prosto z timelinea programu lub na kasete DVCAM. Recorder - SONY DSR-25.
Polecam ten program. Do poważnych prac jest naprawdę świetny.
Jak cię temat interesuje to wal na gg # 3228795

środa, 6 października 2004, 17:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

czegokolwiek bys nie wybral omijaj firme piotra s. z krakowa szerokim lukiem ;)

środa, 6 października 2004, 19:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
:evil: oh, Stępień, Ty dalej swoje bajeczki...............................
Z Kleparza nie widać, że świat się zmienia ?

czwartek, 7 października 2004, 13:45
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Z Uleadem nie współpracuje żadna profesjonalna karta video więc zmiana softu jest konieczna.
W ramach zakupu u nas stacji montażowej oferujemy 3 godzinne szkolenie gratis. Naprawde warto bo z doświadczenia wiem, iż mając nawet bardzo zaawansowany sprzęt nie wykorzystuje się wszystkich mozliwości.
Zapraszam na pokaz i sprzętu : http://www.softstudio.info

pozdrawiam

czwartek, 7 października 2004, 14:11
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"Rady" Piotra S. lepiej omijaj szerokim łukiem.
Zwróć śię o pomoc do Beiksa, Wamm, BS lub Positive Charge.
Goście naprawdę coś wiedzą i mogą przedtawić za i przeciw.
I na dodatek nie są tylko handlarzami matroxa, lecz z tego co wiem praktykami. Z tego co się orientuję sami montują różne produkcje.

kontakty:

BEIKS - 081 826 15 82 (rozmawiaj z p.Darkiem)
WAMM - 041 348 34 10
BS - 014-626 19 88
Positive - 022 82 44 327-30

czwartek, 7 października 2004, 19:35
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Kupiłem Matroxa RT X100 w Softstudio w Krakowie u Pana Piotra.
Bardzo profesjonalna obsługa po kilku godzinach miałem zainstalowaną karte i oprogramowanie.
Widać od razu że badyl i inne typy w ogóle nie mają pojęcia o czym mówią. Jeśli chcesz kupić Matroxa to polecam Softstudio - mają wszystko opanowane do perfekcji. Do Wammu nie mogłem się dodzwonić przez dwa tygodnie więc dałem sobie spokój Inne firmy nie mają pojęcia o tych kartach i jak ktoś powiedział tylko "handlują nimi"

czwartek, 7 października 2004, 20:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona