Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 11:22

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Problem z władowaniem DV do VirtualDub'a ??? 
Autor Wiadomość
Bywalec
Bywalec

Post Problem z władowaniem DV do VirtualDub'a ???
Według wskazówek admina tego forum można zrobić film Divx ze zgranego pliku avi (DV) ładując go do VirtualDuba. Tak też chciałem zrobić ale mam problem ponieważ nie mogę otworzyć zgranego materiału DV w VirtualDubie. Próbowałem już różnych wersji i pod win98 i pod XP. Zawsze uzyskuje podobne komunikaty. Mianowicie:
VirtualDub wersia 1.4c wyświetla: No Video Stream Found
Wersja 1.4.10 wyświetla:
Could not locate decompresorfor format dvsd (unknown)
VirtualDub requires a Video for Windows (VFW) compatibile codec to compres video. DirectShow codecs, such as those used by Windows Media Player, are not suitable

Proszę o pomoc jeśli się ktoś z tym spotkał I jak to rozwiązał.

czwartek, 31 października 2002, 22:22
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Problem z władowaniem DV do VirtualDub'a - rozwiązany
OK !!!
Skoro nikt nie odpowiedział to sam sobie odpowiem, żeby ulatwić życie innym którzy spotkają się z tym problemem. VirtualDub wymaga codeka kompatybilnego z formatem Video for Windows i jeśli material DV jest w formacie DV type-1 to VirtualDub go nie otworzy. Z formatem DV type-2 podobno nie ma problemu i można go uzyskać ładując type-1 do AP lub UMSP, po czym wyeksportować do formatu type-2.
Ja natomiast tego nie robię. Mój problem rozwiązało samo zainstalowanie codeka "Main Concept DV codek" - (czy jakoś tak). Bez problemu mogę teraz ladować DV do VirtualDub'a. Jeśli ktoś twierdzi, że to jakiś dziwny przypadek to proszę o sprawdzenie tego i informację. Dziękuję

czwartek, 7 listopada 2002, 13:37
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]