Teraz jest sobota, 22 września 2018, 05:30

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Jaką kartę do kamery analogowej ? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaką kartę do kamery analogowej ?
Witajcie!!, posiadam analogową kamerę firmy Canona i komputer. Chciałabym to jakoś ze sobą połączyć. Proszę o poradę a mianowicie jaką kartę powinanm kupić i co jeszcze. Będzie mi ona potrzebna do zgrywania z kamery na dysk i obróbka. Zależy mi aby film nie stracił na jakości. Pozdrawiam.

sobota, 2 listopada 2002, 14:57
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Karta Video
Witaj , co do karty polecal bym DV500 nie jest moze tania ale za to wysmienity produkt , koszt okolo 2000 nowa sprowadzana z niemiec .

pozdrawiam Tomek

sobota, 1 marca 2003, 19:19
Bywalec
Bywalec

Każdą przechwytującą w pełym PALu i z wejściami analogowymi.
Ale uważaj na niektóre zachodnie - np programy w wersji SE, trial.
Osobiście polecam polską HDP VideoZIP RT - karta + dobra literatura (dla początkujących) + programy w zupełności wystarczające do przechwycenia, obróbki nieliniowej z efektami, stronami, napisami itp. + program do przekształcenia filmu na dowolny format - MPEG 1,2, Divx itp.
No i serwis na miejscu (dość chętnie odpowiadają na pytania przez telefon).
pzdr

niedziela, 2 marca 2003, 13:10
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jeśli nie planujesz zmiany kamery na cyfrową to polecam MIRO DC30
Obecnie staniały a jest to naprawdę dobry i sprawdzony sprzęt.
(Nie ma sterów do XP)

niedziela, 16 marca 2003, 04:24
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Re: Jaką kartę do kamery analogowej ?
Witaj, Polecilbym Ci dwie karty, pierwsza to rozwiazanie amatorskie Pinnacle Studio Deluxe (1849zl) lub rozwiazanie zaawansowane Pinnacle Edition DV500 (4199zl). Obie karty wypsazone sa w zlacza cyfrowe jak i analogowe (we/wy). Nie polecam zakupu karty z rynku niemieckiego, ze wzgledow serwisowych jak i pomocy technicznej. Jesli masz jakies dodatkowe pytania napisz: arnoldk@wp.pl

piątek, 21 marca 2003, 14:02
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
jesli kamerka jest w standardzie hi8 to polecalbym najzwyklejszy tuner tv. wejdz na http://www.oesde.prv.pl wiekszosc tamtych filmow jest nakrecona panasonicem na male al grube kasety ( nie wiem jaki to standard) i zgrywane to wszystko bylo przez tuner tv. wydatek rzedu 200 zl.
pozdrawiam
pmi

wtorek, 25 marca 2003, 10:53
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post Jaką kartę do kamery analogowej?
Jeśli nie stać cie na karty proponowane wcześniej to polecam zwykłą kartę grficzną vivo. Ja mam Asusa v6600 Deluxe i sprawdza sie znakomicie. kupilem go okazyjnie bo to dosyc stara karta i jestem bardzo zadowolony. Wczesniej miałem tuner Tv ale przy moim wolnym procesorze(850Mhz) gubił klatki w dużych rozdzielczościach i przy włączonej kompresji. Teraz nie mam takiego problemu. Zgrywałem z kamery(Hi8) PAL I NTSC I wszystko jest ok. Często też używam jej jako magnetowidu i nagrywam wiele progrmów z TV bez najmniejszych problemów. Obecnie karta kosztuje chyba ok 200zł.

sobota, 5 kwietnia 2003, 02:48
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Sam niedawno ( po długich zresztą wachaniach) kupiłem Pinnacla Studio 8 delux. Myślę, że jak na początek to jest karta warta wydanych pieniędzy. Panel z wjściami analogowymi + złącza Fire Wire narazie wystarcają. Mam również kamerę analogową. Mój komputer to Athlon 1000, 500 Ramu na DDRach i dwa szybkie dyski - jeden IBMa i drugi duuuzy (120GB) na zrzuty. Pracuję na Win2K i nie mam mowy o gubieniu klatek.

Manada

sobota, 19 kwietnia 2003, 23:56
Nowy
Nowy

Odradzam Ci kartę DC10+ firmy Pinnacle. Mam paru znajomych którzy pracowali na tej karcie i nasze opinnie są identyczne to gówno! Myśle, że rozwiązanie z dobrą kartą graficzną jest najlepszym wyjściem chyba, że masz zasobny portfel i stać Cię na drogą kartę montażową, ale skoro masz kamere analogową to chyba nie.
Pozdrawiam!

wtorek, 22 kwietnia 2003, 18:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]