Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 11:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 martox rt2000 i 2500 co daja w praktyce? 
Autor Wiadomość
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Post martox rt2000 i 2500 co daja w praktyce?
Witam
Swoją przygoę ze skłądaniem filmów zaczołem jakisczas temu i dopiero rozeznajęsię "w temacie", wiec prosze o wyrozumiałość.

Obecnie robie TAK:
-zgrywam przez firewire do kompa materiał w jakości DV (microsoft DV), a potem skłądam go za pomoćą premiere.

Mój komp:
Athlom 1700XP
1GB Ramu
Barracuda 160 8MB cache
Radeon 8500LE
SB Live

Rozmawiałem z kolesiem i mówił, że do montarzu przydała by mi się karta. Polecił mi martox rt2000 oraz 2500, wspominał coś o dwóch strumieniach DV i kanale alpha ,ale zupełnie nie wiem po co mi to:?: tzn. jakie korzyści odniosę w praktyce :?:

poniedziałek, 18 października 2004, 09:50
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

"jakie korzyści odniosę w praktyce?" - bedzie to narastajacy bol glowy, choc ciezko to nazwac korzyscia raczej ;)
Jesli juz koniecznie chcesz sie wpakowac w marnoxa to omin te 2 karty i wybierz x100 lub x10 chociaz. sa zdecydowanie sprawniejsze.
korzysci sa takie ze jesli zastosujesz jakies efekty przejscia/ nalozysz na obraz niektore filtry (korekcje kolorow)/korzystasz z kanalu alfa (przezroczystosc)/przyspieszen i zwolnien, to nie bedziesz musial czekac az to sie przeliczy tylko bedzie to robione przez karte w czasie rzeczywistym. No i jeszcze masz dobry konwerter analogowo-cyfrowy i cyfr.-analog.

poniedziałek, 18 października 2004, 11:40
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Najlepiej poczytaj: http://www.softstudio.info/Matrox%20RT_X100-bis.html
albo: http://www.softstudio.info/Matrox%20RT2500.htm
Tutaj masz dokładny opis możliwości RT2500 oraz RT X100. Jeżeli robisz DVD to polecam RT X100 albo RT X10. Jeśli nie robisz DVD to Matrox 2500 może przynieś spore przyspieszenie pracy.
pozdrawiam.

poniedziałek, 18 października 2004, 13:49
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Jesli juz koniecznie chcesz sie wpakowac w marnoxa to omin te 2 karty i wybierz x100 lub x10 chociaz.

Nie koniecznie to poprostu pierwsza opnia jaką słyszałem na temat kart TV. Skoro uważasz, że są słabe. To co polecisz? Apropo ceny to powiem tak - Nie chcę płącić za coś czego nie będe wykorzystywał. Zalezy mi na tym aby wszystko działało płynnei jak opisałeś powyżej. (budrzet=ok 1000zl).

Piotr S. napisał(a):
Jeżeli robisz DVD to polecam RT X100 albo RT X10. Jeśli nie robisz DVD to Matrox 2500 może przynieś spore przyspieszenie pracy. pozdrawiam.

Nei robięDVD. Poprostu skłądam materiał w DV a potem kompresujęgo do divixa.

A i jeszcze pytanko. Czy jeśli chce coś montować na kompie i mieć podgląd na żywo na TV to ta karta ma jakieś znaczenie? A może do takich celów wykorzystuje się jakiś inny sprzęt?

poniedziałek, 18 października 2004, 15:36
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec

1000zl to bedzie chyba ciezko. moze zostan przy FW i najwyzej kup szybszy procesor albo wiecej ramu..? albo bedziesz zdany na jakas karte uzywana.. (nadal odradzam 2500, bo on tylko na papierze wyglda dobrze).

poniedziałek, 18 października 2004, 16:08
Aktywny bywalec
Aktywny bywalec
Rozbuduj kompa. Karta FW w zupełności wystarcza :D

poniedziałek, 18 października 2004, 16:38
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]